PDA

View Full Version : سوال: نمایش progress bar زمان کار با تابع XMLHttpRequest

K.Mohammadreza
چهارشنبه 17 بهمن 1397, 07:03 صبح
باسلام من از تابع زیر برای ارتباط با webAPI و دریافت یک رشته JSON استفاده می کنم

var getJSON = function(url, callback) {
var xhr = new XMLHttpRequest();
xhr.open('GET', url, true);
xhr.responseType = 'json';

xhr.onload = function() {
var status = xhr.status;
if (status === 200) {
callback(null, xhr.response);
} else {
callback(status, xhr.response);
}
};
xhr.send();
};

بدلیل اینکه تعداد فراخوانی تابع بالای 20.000 بار است. میخوام روند تکمیل عملیات در یک progress بار به کاربر نشان داده بشه چکار کنم؟ ممنون بابت راهنمایی

K.Mohammadreza
چهارشنبه 17 بهمن 1397, 18:03 عصر
لطفا دوستانیکه اطلاع دارند راهنمایی کنن. ممنون

plague
پنج شنبه 18 بهمن 1397, 17:31 عصر
پروگرس باررو برای چی میخای نشون بدی ؟ برای 20 هزار تا ؟ یعنی اینکه پروگرس از اولین درخواست شروع بشه و با 20 هزارمین به 100% برسه ؟

K.Mohammadreza
جمعه 19 بهمن 1397, 08:31 صبح
بله دقیقا. همین کار را میخوام انجام بدم

plague
جمعه 19 بهمن 1397, 16:53 عصر
یه شمارنده بزار که به ازای هر درخواست ایکس 1 دونه بهش اضافه بشه که بدونی در هر لحظه چند تا درخواست از 20 هزار تا ارسال شده
بعد هر بار که یک عدد به این اضافه شد محاسبه میکنی که چند درصد از 20000 هستش اون عدد که فرمولش میشه

(x/2000 ) * 100

وقتی بدست آوردی عدد رو میتونی به کاربر نشون بدی که فلان درصد از پروسس طی شده که حالا یا میتونی به صورت عددی نشون بدی یا یک دیو بسازی و عرضش رو برابر با اون درصد بزاری که همون پروگرس بار بشه

مثلا اگه 1000 تا اراسال شده باشه طبق فرمول

(1000 / 20000) * 100

میشه 5 یعنی 5 درصد از 20 هزار تا ارسال شده بعد میتونی با js عرض یک div رو که از قبل تو صفحه آماده کردی برابر با 5% بزاری
و این پروسه رو به ازای هردرخاستی که ارسال میشه تکرار کن تا به 100% برسه

K.Mohammadreza
جمعه 19 بهمن 1397, 18:05 عصر
ممنون.همین کار را کردم ولی درخواستها و شمارنده با هم sync نیستن. یعنی اول درخواستها ارسال میشن و در حین ارسال مثلا 500 تا درخواست شمارنده شروع به شمارش میکنه و هنگام callback چند تا از درخواستها هم در چندتا درخواست دیگه ارسال میشه و خلاصه خیلی بی نظم شمارنده عمل میکنه.(قبل از نمایش روی progress توی console بررسی کردم)

با بررسی github و stackoverflow تونستم مشکل را حل کنم. ممنون

plague
شنبه 20 بهمن 1397, 16:01 عصر
توی کال بک باید عدد رو افزایش بدی نه هنگام ارسال درخواست