PDA

View Full Version : سوال: به دست آوردن متن زیر مکان نما

mbshareat
چهارشنبه 28 فروردین 1398, 01:46 صبح
سلام.
چند وقت پیش یه سوال داشتم در مورد به دست آوردن متن گرید در یک برنامه دیگه.کسی جواب نداد.
حالا اصل مساله همونه اما میخوام بدونم راهی هست کا هر متنی که زیر اشاره گر ماوس هست به دست بیارم؟
قبل یه برنامه داشتم که اسمش یادم نیست.می تونست متن زیر مکان نما رو به دست بیاره.نمی دونم حتی متن سلولهای جدول رو هم میشه به دست آورد یا نه؟
اگر کسی می دون جواب بده.یه برنامه تست هست قسمت برنامه نویسها نوشتند من میخوام از اطلاعات فایل و بایت برای مکان یابی در برنامه خودم استفاده کنم.

یوسف زالی
پنج شنبه 29 فروردین 1398, 00:02 صبح
سلام
اگر زیر موس کنترل استاندارد ویندوزی باشه یعنی هندل داشته باشه، و از پراپرتی های استاندارد هم استفاده شده باشه، می شه
اگر زیر موس روی DC کشیده باشن یا Canvas یا مثل کیوت یا وب بروزر هندل نداشته باشه باید زحمت OCR رو بکشی

mbshareat
جمعه 30 فروردین 1398, 01:18 صبح
نه فکر نکنم ترسیم شده باشه.
یه جدوله خطاهای واقع شده در کتاب رو لیست می کنه برای هر خطا این موارد رو گزارش می کنه:نوع خطا، شماره جلد ،آدرس فایل،بایت خطا و غیره.
به این آسونی نیست که بخوایم متن پنجره موقعیت مکان نما رو به دست بیاریم.
حدس می زنم راهی نباشه.در سایتهای خارجی هم چیزی پیدا نکردم!

یوسف زالی
جمعه 30 فروردین 1398, 23:49 عصر
اگر شو مسیج استفاده کرده باشه روش کنترل سی جواب می ده !

khoshblagh
یک شنبه 01 اردیبهشت 1398, 14:10 عصر
با سلام
یک برنامه ذره بین در سایت about که توسط آقای زارکو نوشته شده ؛ متنی که زیر مکان نما قرار دارد را در یک فرم دیگر به صورت برزگتر نمایش میدهد. فکر میکنم بشود از آن برای هدف شما استفاده کرد.

mbshareat
یک شنبه 01 اردیبهشت 1398, 22:55 عصر
فکر نکنم سوالم اینقدر پیچیده باشه.یه TStringGrid روی فرم بذارید.ببینید راهی برای خوندن یکی از سلولها که زیر مکان نما قرار داره توسط یه برنامه دیگه وجود داره؟

متنی که زیر مکان نما قرار دارد را در یک فرم دیگر به صورت برزگتر نمایش میدهد
من که بزرگ نمایی نمیخوام.ذره بین اصلا به متن و غیر متن کاری نداره.