PDA

View Full Version : تحت شبکه کردن برنامه C#‎‎

nnnnaa
یک شنبه 01 اردیبهشت 1398, 18:48 عصر
سلام دوستان
من یه برنامه نوشتم با زبان C#‎‎‎‎ تحت wpf که از روش entity framework code first استفاده کردم الان با یه مشکل مواجه شدم که چطور این برنامه رو به حالت client/server اجرا کنم.

قبلا پروژه entity framework کار کرده بودم ولی روش db first تو این روش آدرس آی_پی سرور به همراه دیتابیس و کانکشن اتصال به فایل app.config اضافه میکردم برنامه تحت شبکه اجرا میشد.
ولی توی روش code first خود برنامه دیتابیس رو ایجاد میکنه. کسی میتونه راهنمایی کنه چطور تحت شبکه اجرا کنم برنامه رو؟
پیشاپیش تشکر.

mr.sirwan
یک شنبه 01 اردیبهشت 1398, 20:20 عصر
فقط لازمه کانکشن سترینگ رو تو فایل app.config تعریف کنید کاره دیگه ای لازم نیست

davidrobert
یک شنبه 01 اردیبهشت 1398, 21:42 عصر
داخل کانکشن استرینگ رشته اتصال بزار ضعف امنیتی بالای داره چند ماه پیش که با EF کار کردم یک روش بود در کلاس Context رشته اتصال میگیرفت یک روشی پیدا کردم بودم به EF میامدی از کلاس رشته اتصال میدادی و نیاز به App.config نبود و ضعف امنیتی کمتر میشود چون راحت میشه توسط app.config رشته اتصال و اطلاعات دیتابیس رو گیر آورد و به دیتابیس نفوذ کرد اگه رشته اتصال داخل app.config باشه ولی اگه داخل کلاس باشه این اتفاق نمیفته یادم هستش قدیم تایپک بابت این موضوع ایجاد کردم و کسی نتونست من کمک کنه ولی سورس گیر اوردم ولی یادم نمیاد داخل اون تاپیک قرار دادم یا خیر ولی چون از EF خداحافظی کردم اون سورس کامل پاک کردم وگرنه میدادم به شما که مشاهده کنید در EF رشته اتصال میشه از داخل Class Context گرفت ولی از App.config نه چون خطرات زیادی داره