PDA

View Full Version : بردن یک به حالت استاندارد

iranianprogrammers
یک شنبه 14 آبان 1385, 09:28 صبح
باسلام به تمامی دوستان و عزیزان در سایت برنامه نویس .
دوستان من مدتیه که دارم رو یه پروژه کار میکنم .
این پروژه دارای بانکی از مطالب فارسی موجود در اینترنت با مضامین خاص هست .
من یک رکورد دارم که شمال مطالب فارسی مثلا یک کتاب هست .
مشکل از اونجایی ناشی میشه که چون متن وارد شده در این رکورد از یک صفحه html وارد شده اطلاعاتی اضافه در پشت صحنه و با حالتهای خاص همراه اون وجود داره .
این اطلاعات اضافی باعث میشه در برخی کامپوننتهای نمایش متن بروز اشکالاتی رخ بده که کل سیستم برنامه رو بهم میریزه و در برخی موراد هم در ویندوز های 98-ME برنامه خطاهایی از قبیل Access Violtion Error at .... میده ! .
حالا من دنبال تابعی هستم که این متن رو بگیره و به حالت استاندارد (مثل حالتی که با دست تایپ شده ) برگردونم تا دیگه مشکلی ر ویندوزهای دیگه پیش نیاد .
ممنون میشم راهنمایی کنید دوستان .

hr110
یک شنبه 14 آبان 1385, 11:49 صبح
1- اگر مشکل در نمایش دارید : باید سرویس پکهای مربوطه را از سایت میکروسافت گرفته و بروی ویندوزتان نصب کنید و برای نمایش صفحات html هم میتوانید از کامپیوننت موجود در تب internet استفاده کنید
2- اگر مشکل در جستجو دارید: کافی است تگهای html را حذف کرده و محتوای فایل را در یک فیلد ذخیره کنید و با ایندکس سازی آن فیلد میتوانید مطمئن باشید که انچه مورد جستجو قرار میگیرد ، قابل مشاهده نیز هست.

iranianprogrammers
چهارشنبه 17 آبان 1385, 11:58 صبح
ببینید من دنبال تابعی هستم که مثلا یک رشته رو به حالت Ansi و یا به حالت Unicode ببره تا اون کارکترهایی که در حالت html اضافه شدن رو حذف کنم .
ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند .

iranianprogrammers
پنج شنبه 18 آبان 1385, 11:09 صبح
آیا روشی برای اینکار نیست دوستان ؟

sql_qassem
یک شنبه 21 آبان 1385, 19:39 عصر
باید خودت CONVERTOR اون رو بنویسی .
روش دوم هم اینه که او ستون یا بانک را به EXCEL منتقل کنی بعد اونجا از امکان Replace استفاده کنی و همه تگها رو با خالی از بین ببری و دوباره او فایل نهایی تمیز شده رو منتقل کنی روی بانک خودت.