PDA

View Full Version : انتخاب خودکار پرینتر

HAIdle
دوشنبه 15 آبان 1385, 12:29 عصر
سلام به همه
من یه برنامه توی سی شارپ نوشتم که به کمک کریستال ریپورت پرینت می کنه
برنامه من ممکن است روی سیستم های مختلف و با پرینترهای مختلف اجرا بشه چجوری می تونم تنظیم کنم که بدون نیاز به انتخاب پرینتر برنامه عمل چاپ را انجام دهد

rasoul_ras
چهارشنبه 13 دی 1385, 17:50 عصر
rpt = new ReportDocument();
string reportPath = Application.StartupPath + "\\" + "1.rpt";
rpt.Load(reportPath);
crystalReportViewer1.ReportSource = rpt;
rpt.PrintToPrinter(1, false, 1, 1);
خودش پرینتر Default Windows را انتخاب می کنند.:افسرده:

magicsara
چهارشنبه 23 اسفند 1385, 14:31 عصر
من از این دستور استفاده می کنم اما روی StarupPath ایراد می گیره.
اینم ایرادش:
'System.Web.HttpApplicationState' does not contain a definition for 'StartupPath'

و همینطور این خطا رو:

Validation (ASP.Net): This attribute name must be followed by an equal (=) sign and a value. If the value is in quotation marks, the quotation marks must match

من تحت وب نوشتم و از دات نت 2 استفاده می کنم.

sm
یک شنبه 12 فروردین 1386, 12:36 عصر
چون تحت وب هست فکر کنم منظورتون این وده که هرچه دستور پرینت میدین روی پرینتر سرور پرینت بگیره
اگه منظورتون این هست باید بگم خودمم همچین مشکلی داشتم که راه حلی براش پیدا نکردم چون کریستال بصورت پیش فرض میره و پرینترای نصب شده روی کلاینت رو لیست میکنه
شاید اگه فقط همون یه دونه پرینتر روی سیستمها نصب باشه مشکل حل بشه

موفق باشین

once4ever
دوشنبه 13 فروردین 1386, 19:16 عصر
نکته اصلی جواب دوستمون اون خط آخر بود.
با این دستور گزارش با پرینتر پیش فرض کاربر پرینت میشه:

crystalReport1.PrintToPrinter(1, false, 1, 1)

sarasara
دوشنبه 20 فروردین 1386, 15:09 عصر
با استفاده از

crystalReport1.PrintToPrinter(1, false, 1, 1)مشکلم با انتخاب پرینیر default حل شد اما یه مشکل جدید ایجاد شده: هر موقع گزارشم رو اجرا می کنم به طور خودکار پرینت می گیره (یعنی هنوز من رو گزینه پرینتر کلیک نکردم خودش پرینت می گیره) کسی می دونه چیکار باید کرد؟

once4ever
دوشنبه 20 فروردین 1386, 16:08 عصر
خوب شما این کد تو چه تابعی نوشتی؟

safari123
سه شنبه 21 فروردین 1386, 12:08 عصر
آقا منم همین مشکل رو دارم من این دستور رو تو pageload نوشتم که می دونم ایراد داره (فکر کنم sara هم همین ایراد رو داره) می شه یه لطفی بکنی بگی کجا باید این دستور رو بذارم ؟

magicsara
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 09:50 صبح
سلام دوستان، من هم دقیقا همین مشکل رو دارم، گزارشم رو با کریستال درست کردم، حالا می خوام وقتی رو دکمه پرینتر که در toolbar ی که خود کریستال ریپورت بالای گزارشمون قرار داده کلیک کنم بره و پرینت بگیره اما نمی شه (و نمی دونم دستور انتخاب خودکار پرینتر رو کجا بذارم) لطفا اگه کسی می دونه راهنمایی کنه!