PDA

View Full Version : attach بانکها

mahak_f
دوشنبه 15 آبان 1385, 12:48 عصر
سلام. در اخرین مرحله نصب SetUp ای که با Installshield از برنامم ساختم باید بانکهای برنامه به MSDE که به صورت Prerequirement توسط Installshield روی کامپیوتر کاربر نصب شده اتچ شن. (با استفاده از sp_attach_db)
میشه راهنمایی کنید من این تکه کد اتچ بانکها به سرور رو کجا باید قرار بدم؟ با script نویسی تو خود Installshield یا توی خود برنامه ای که مثلا با VB6 نوشتم؟

sarvestan
دوشنبه 15 آبان 1385, 13:08 عصر
می تونید در VB با بررسی وجود پایگاه مورد نظر، در صورت عدم وجود پایگاه، با اجرای sp_attach_db پایگاه خودتون رو به SQL-server اضافه کنید!

mahak_f
دوشنبه 15 آبان 1385, 17:28 عصر
می تونید در VB با بررسی وجود پایگاه مورد نظر، در صورت عدم وجود پایگاه، با اجرای sp_attach_db پایگاه خودتون رو به SQL-server اضافه کنید!
یعنی نمیشه بانکها رو با script نویسی تو خود Installshield به سرور MSDE نصب کرد؟ نه اینکه قراره بانکها فقط یه بار اونم بعد از نصب برنامه رو هر سیستم نصب شه پس اگه بشه درگیر برنامه نویسی با VB و حالا چک کردن اینکه بانکها اتچ شدن یا نه نشد خیلی بهتره.
چیزی به نظرتون نمی یاد؟

mahak_f
چهارشنبه 17 آبان 1385, 16:21 عصر
هیچکس کمکی تو این زمینه نمیکنه ؟

hamiddelphi
سه شنبه 01 دی 1388, 02:08 صبح
با سلام به همه دوستان
من برنامه ای با دلفی 7 نوشتم که در اون از بانک اس کیو ال سرور 2000 استفاده کردم.و در sql server یک دیتا بیس به نام main تعریف کردم که شامل یکسری جداول و sp است.
حال با توجه به اینکه مشتری من کار با اس کیو ال را بلد نیست و اصلا نمی داند بانک چیست چه برسد به آن که آن را attach کند ،چگونه می توانم setup ی بسازم با برنامه install shield 2009 p که به صورت خودکار sql server را نصب کرده و سپس بانک اطلاعاتیم (main) را به آن attach کنم.
لطفا اگه امکانش هست برای یک بار هم که شده به صورت کامل توضیح دهید.چون من خیلی search کردم ولی مطالب پراکنده پیدا کردم و برای من که تازه شروع به برنامه نویسی کردم قابل فهم نبود.
پیشاپیش از کمکتان خیلی خیلی ممنون.
ضمنا فوری فوری فوری فوری....... با تشکر مینا ج