PDA

View Full Version : بر طرف کردن یک مشکل . . .

Spate
دوشنبه 22 آبان 1385, 10:45 صبح
سلام دوستان
نمی دونم که جی شد یه دفعه این Error تو برنامم به وجود اومد؟
کسی میتونه کمک کنه ؟:گریه:

Spate
دوشنبه 22 آبان 1385, 12:57 عصر
SOS
دوستان لطفاَ کمک کنید.

Maryam_y_m
دوشنبه 22 آبان 1385, 13:30 عصر
احتمالا موقعیکه میخواستید متغیری از نوع فرمتان تعریف کنید از new استفاده نکرده اید
درست dim frm as new form
غلط dim frm as form

مهدی نان شکری
دوشنبه 22 آبان 1385, 13:30 عصر
سلام
ممکنه از یک کلاس بدون این که آبجکت بگیرید استفاده کردید.
بهتره کدتون رو قرار بدید.

Spate
دوشنبه 22 آبان 1385, 16:03 عصر
من از یه Component استفاده کردم تا دیروز هیچ مشکلی نداشتم
ولی دیروز که مسیر Component رو عوض کردم و توی References هم مسیر رو تغییر دادم این مشکل پیش اومد.
وقتی هم که دوباره مسیر رو به آدرس قبلی تغییر دادم هیچ فایده ای نداشت.
درضمن توی قسمت Unused References - References رو استفاده کردم و 3 تا از بدون استفاده ها رو پاک کردم که اونا رو هم باز برگردوندم ولی هیچ . . .

asar_001
دوشنبه 22 آبان 1385, 18:12 عصر
یه دور اونو از refrence پاک کن ودوباره add کن
شاید rebuild نکردی

Spate
دوشنبه 22 آبان 1385, 21:40 عصر
نه مشکل از اینجا نیست دوست من.
HELP ME

Microsoft.net
سه شنبه 23 آبان 1385, 01:37 صبح
بعضی وقتها در هنگام عوض کردن مسیر کامپوننتها و path ها برای من این مشکل بوجود می اومد که با چند بار Clean کردن و بعدش Rebuild کل پروژه حل میشد . البته استفاده از کامپوننتهای دیگران معمولا این جور دردسر ها رو بوجود میاره . سعی کن حالت کامپایل رو از release به debug و بلعکس تغییر بدی و تست کنی . در ضمن دست کاری در تنظیمات Compiler هم بعضی وقتها مشکل ساز میشه مثلا تغییر پارامتر های کامپایل و ...

Spate
سه شنبه 23 آبان 1385, 13:49 عصر
ممنون Microsoft.Net
امتحان میکمنم نتیجه رو میگم
این کامپوننت هم سورس بود خودم کامپایلش کردم. با #C نوشته شده.

Spate
چهارشنبه 24 آبان 1385, 14:56 عصر
بازم جواب نداد.
کسی هست بتونه این مشکل رو حل کنه ؟

Sharif Lotfi
چهارشنبه 24 آبان 1385, 15:26 عصر
یه بار بعد از اضافه کردن رفرنسهات Rebuild کن . بعدش در ابتدای برنامت اگه import مربوط به اون namespace رو داری یه بار پاکش کن از اول بنویس .

Spate
چهارشنبه 24 آبان 1385, 16:04 عصر
نمیشه
یعنی نشد .
حتی توی Design هم Erorr میده و فرم رو نشون نمیده

Microsoft.net
پنج شنبه 25 آبان 1385, 01:01 صبح
اگه تو design هم error میده یعنی پروژت خراب شده معمولا هم نمیشه کاریش کرد چون error های الکی میگیره و نمیشه درستش کرد ما تو شرکت چون از Source Safe استفاده میکردیم خودش از هر تغییری backup میگرفت و میشد به راحتی restore کنی اگه backup درست حسابی از برنامت نداری باید قیدشو بزنی و از اول بنویسی در ضمن اگه پروژه درست و حسابی داری مینویسی اونم تو دات نت حتما از سیستمهای Safing استفاده کن (نصیحت دوستانه)

Spate
پنج شنبه 25 آبان 1385, 01:07 صبح
خیلی ممنون Microsoft.net
از راهنمایی که کردی.
بدبدختیش اینجا بود که تویه فرم 220 تا آبجکت داشتم.
همه چی به کنار اسم گذاریش واویلا . . .

Microsoft.net
پنج شنبه 25 آبان 1385, 01:16 صبح
راستی یه نگاه به قسمت Code Generator که توسط دات نت نوشته میشه بنداز ببین اگه از خطی error میگیره پاکش کن بعد یه Clean بزن و بعدش Rebuild یادمه یه دفعه مشکلم اینجوری حل شد (قبلش یه backup بگیر). Be Succeed

Spate
پنج شنبه 25 آبان 1385, 01:22 صبح
هیچ Error تو برنامه نیست.
فقط 44 تا وارنینگ داده که تو MSDN هم گفته فقط وارنینگ هست و مشکلی ایجاد نمی کنه.
ولی مثله اینکه استثنا هم وجود داره

Sharif Lotfi
پنج شنبه 25 آبان 1385, 08:02 صبح
در مورد بیخیال شدن برنامت عجله نکن . من تا حالا دهها بار فرم برنامم ارور داده و غیب شده همیشه از این راه رفتم . برنامت رو Run کن اون پایین پر از error میشه روی error هات (نه روی وارنینگ ها) یکی یکی کلیک کن جاشو بدون ممکنه فقط یکی از Bindingsource هات یا یکی از Connection هات رو پاک کرده باشی ولی روی فرم آبجکتش باقی مونده باشه در هر صورت تو محیط کد تشکیل فرمت اون یه خط رو پاک کن ممکنه فقط با یه تغییر اینجوری همه چی برگرده سر جاش . امیدوارم خوب توضیح داده باشم .

Spate
پنج شنبه 25 آبان 1385, 12:44 عصر
مرسی شریف جان
همونطور که گفتم توی برنامم هیچ Error نیست و فقط و فقط Warning
نمیدونم چه کنم.
جالب اینجاست که یه Backup از برنامه داشتم و اونم جواب نمیده.
گفتم شاید از کامپوننتی که استفاده کردم باشه.
دوباره اونم کامپایل کردم ولی نشد که نشد.

Spate
پنج شنبه 25 آبان 1385, 13:45 عصر
با سلام خدمت دوستای عزیز.
بالاخره مشکل منم حل شد.
یه BACKUP از برنامه داشتم که مال قبل بود دیگه ما هم دست به کار شدیم قبلی رو با جدید سرهم کردیم خلاصه یه شله قلمکار توش در اومد که شد همون برنامه درست (-;
به هرحال از شما بابت راهنمایی ممنونم.
سعید یزدانی

حامد مصافی
دوشنبه 29 آبان 1385, 16:33 عصر
سلام

عالیه که مشکلت حل شده
علت این مشکل رو میگم تا دفعه بعد سرگردان نشید
شما یک کامپونت روی فرم میذاریدپس از اون Code Generator کد های مربوط به افزودن اون کامپونت به فرم رو تولید می کنه (این کد در زمان طراحی هم کار می کنه و کنترل های روی فرم رو نشون میده)
اما بعد از اینکه کنترل با متد عا یا پروپرتی های قبلی قابل بارگزاری نباشه (برای مثال زمانی که نسخهء جدیدی از اونو روی فرم گذاشته باشید) محیط توسعه فرم در حال طراحی رو نشون نمیده
در این حالت شما باید به کد های فرم مربوطه برید (برای این کار در Soultion Explorer گزینه Show All files رو فعال کنید و سند کد های تولید شده فرم مربوطه رو باز کنید) و خطوط مربوط به بارگزاری کنترل مربوطه روی فرم رو حذف کنید
بعضع مواقع لازمه که فرم رو ببندید و دوباره باز کنید
برای اینکه این مشکل پیش نیاد قبل از اینکه کنترل رو Rebuild کنید اونو از روی فرم بردارید و بعد از ساخت مجدداً به فرم اضافش کنید

ضمناً دوست عزیز دفعه بعد که به این گونه مشکلات بر می خورید اطلاعاتی از قبیل کد خطی که خطا رو ایجاد کرده و اطلاعات کلیه پروژتونو در همون پست اول ذکر کنید تا دوستان راحت تر بتونن مشکل شما رو حل کنند

Spate
جمعه 03 آذر 1385, 21:34 عصر
سلام BlackDel
مرسی از راهنمایی که کردی.
ولی توضیح داده بودم که هیچ خطایی رخ نمیده!!!
ولی به هر حال ممنون که توضیح دادی

حامد مصافی
شنبه 04 آذر 1385, 15:46 عصر
سلام BlackDel
مرسی از راهنمایی که کردی.
ولی توضیح داده بودم که هیچ خطایی رخ نمیده!!!
ولی به هر حال ممنون که توضیح دادی

ولی به گمانم گفته بودی!!

نمیشه
یعنی نشد .