PDA

View Full Version : مشکل در setup ساختن

forozeshfard
دوشنبه 22 آبان 1385, 15:29 عصر
با سلام
من setup برنامه ای را ساختم ولی یک مشکل وجود دارد و آن این است که هر بار می خواهم برنامه را روی کامپیوتر دیگری نصب کنم باید مجددا یک setup بسارم چون اسم کامپیو تر را باید در connection تغییر دهم سئوال من این است که آیا می شود تکه برنامه ای نوشت که در هنگام نصب setup اسم کامپیو تر را بگیرد و در کانکشن قرار دهد سپس شروع به نصب کند .
شایان ذکر است کانکشن را در app.config تعریف کرده ام.

باسپاس فراوان

forozeshfard
سه شنبه 23 آبان 1385, 12:54 عصر
خواهشمندم در صورت امکان راهنمایی نمایید .
با سپاس فراوان

sh
سه شنبه 23 آبان 1385, 19:22 عصر
برای اینکار شما باید از Custom Action استفاده کنی

من روش ساده اینکار رو بهت میگم البته با ابزاری مثل اینستال شیلد میتونی امکانات بهتری داشته باشی

یه فایل VBScript درست کن که اسم دستگاه رو برگردونه و در اون فایل XML بنویسه و اینو در مرحله مناسب در زمان نصب فراخونی کن

یه راهم اینه که اصلا همون موقع که برنامه اجرا میشه خودت اسم کامپیوتر رو جایگزین کنی

چند جور میشه حلش کرد و اصلا نیازی به چندین نسخه درست کردن نیست

forozeshfard
سه شنبه 23 آبان 1385, 19:47 عصر
سلام
ضمن تشکر از توجه شما
خواهشمندم در صورت امکان راهنمایی با مثال بفرمایید ممنون می شوم
ضمنا این مسئله که من موقع نصب setup برنامه می توانم اسم کامپیو تر مورد نظر را بدهم نیز راهنمایی نمایید .

با سپاس فراوان

majid325
چهارشنبه 24 آبان 1385, 10:46 صبح
منظورت از connection چیه؟ connectionString ؟
اگه منظورتconnectionString کد connectionString بزار اینجا.

sh
چهارشنبه 24 آبان 1385, 14:31 عصر
system.Environment.MachineName

کد VBScript هم براش زیاده

forozeshfard
شنبه 27 آبان 1385, 06:28 صبح
حضور محترم جناب آقای شهریار
با سلام
Dim con As New SqlConnection("Persist Security Info=False;Initial Catalog=name of data base;Data Source=name of computer;password=123

مشکل من این است که من تکه برنامه نیاز دارم که در هنگام نصب setup نام کامپیو تر را از من بگیرد و در connection در جلوی Data Source قرار دهد و همچنین password

rezaei manesh
شنبه 27 آبان 1385, 08:16 صبح
آقا می تونی موقعی که برنامه بار اول اجرا می شه اونی از کاربر بگیری(اگه تحت شبکه بود وگرنه خودت پیدا کن) و تو برنامه از اون استفاده کنی

forozeshfard
شنبه 27 آبان 1385, 15:24 عصر
با سلام
من نمی توانم همین گفته های شما را بنویسم خواهشمندم در صورت امکان تکه برنامه را برای من بنویسید .
با سپاس فراوان

saeed_rezaei
شنبه 27 آبان 1385, 22:04 عصر
سلام
آقای فروزش فر عزیز
شما برنامتون رو طبق روال عادی بنویسید. قبل از ایجاد نصب برنامه، درست در مرحله آخر کار، عملیات زیر رو انجام بدید.
برنامه رو جوری تنظیم کنید که رشته ارتباطی رو از روی یک فایل txt بخونه. یعنی برنامه در روی کامیپوتر مقصد هنگامی که اجرای می شود به سراغ فایل فوق که در مسیر اصلی برنامه است می رود.
حال دو حالت وجود دارد.
یا فایل مربوطه پیدا می شود و رشته نیز صحیح است که دراین صورت ارتباط به درستی با بانک اطلاعاتی برقرار می گردد.
یا فایل وجود ندارد و یا اینکه رشته داخل فایل اشتباه می باشد که ارتباط با بانک برقرار نمی گردد.
در صورت بروز حالت دوم، در ساده ترین حالت یک فرم طراحی می کنید که در این مواقع بالا آمده، نام دستگاه سرور اس کیو ال را گرفته، نام کاربری و کلمه رمز و ... را از کاربر دریافت نموده و سپس در صورت تایید مقادیر فوق رشته جدید را ایجاد و در فایل txt ذخیره نماید. سپس برنامه به صورت کامل بسته شده و بار دیگر اجرا می شود. در اجرا مجدد نیز تمام مراحل فوق دوباره بررسی می گردد.
بهتر ازاین نتونستم بنویسم. من از همون بچگی انشام ضعیف بود. اگه هم خواستی من یه فرم واسه این مواقع طراحی کردم تا واست بزنم.

forozeshfard
یک شنبه 28 آبان 1385, 10:09 صبح
سلام
بسیار متشکرم از راهنمایی شما
ممنون می شوم اگر اون فرم را برای من ارسال کنید .
با سپاس فراوان
فروزش فرد

forozeshfard
دوشنبه 29 آبان 1385, 06:43 صبح
خواهشمندم در صورت امکان راهنمایی نمایید

Sharif Lotfi
دوشنبه 29 آبان 1385, 07:52 صبح
اگه هم خواستی من یه فرم واسه این مواقع طراحی کردم تا واست بزنم.
آقا پس فرم نمونه چی شد ؟

forozeshfard
دوشنبه 29 آبان 1385, 15:03 عصر
خواهشمندم راهنمایی نمایید

forozeshfard
سه شنبه 30 آبان 1385, 11:05 صبح
خواهشمندم راهنمایی نمایید

leilav_1984
سه شنبه 30 آبان 1385, 13:08 عصر
اگر سرور همون دستگاهیه که داری روش نصب می کنی بنویس

DataSource=(Local)

bahareh
یک شنبه 05 آذر 1385, 09:49 صبح
من با استفاده از اینستال شیلد فایل ست آپ ساختم.ولی وقتی اونو روی کامپیوتر دیگه میبرم دیتابیسم رو نمیشناسه.چرا؟