PDA

View Full Version : bios.h,,,graphic.h

mehrnoosh
پنج شنبه 23 بهمن 1382, 12:56 عصر
salam ,,,man graphic.h va bios.h ro az internet besoorate text down load kardam ,,,chetori too projam estefade kona,,yani koja baiad bezaramesh,,

komakam konid man kheili amatoram

Anti_Evil
پنج شنبه 23 بهمن 1382, 20:19 عصر
اینها Header File ها قدیمی و به احتمال قوی مربوط به کامپایلرهای Borland C++ 3.0 یا Turbo C++ 2.0 هستن.

از آنجایی که این هدر فایل ها جزو هدر فایل های اصلی این دو کامپایلر هستند به صورت اتوماتیک در هنگام نصب کپی میشوند و نیازی نیست شما خودتان download کنید.

در هر صورت، برای استفاده از هر هدر فایلی در برنامه تان کافی است از دستور include# مطابق مثال زیر عمل کنید.

#include <bios.h>
#include <graphic.h>

.
.
.

void main()
{
// do somthing ...
}
چندین پست دیگر در همین فوروم در همین زمینه وجود دارد که دیدن آنها هم بد نیست.

در هر حال، برای گرفتن Help در مورد سایر توابع این هدر فایل ها توصیه میکنم از Help خود کامپایلرها استفاده کنید.

موفق باشید.

mehrnoosh
پنج شنبه 23 بهمن 1382, 20:55 عصر
salam aghaie modire bakhsh
mersi az rahnameetoon

ama akhe in barnameie man in errora ro dare,ke in a vojood nadaran ,azni fattal errora mide
hamin ye doone error dare
maslan ya mige bios.h nist ya oon yeki
chi kar konam

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 23 بهمن 1382, 22:24 عصر
اگر از tc و یا bc استفاده می کنید اولا باید ست آپ کامل را پیدا کنید ثانیا اگر ست آپ کامل را هم ندارید با داشتن چند تا هدر فایل کار شما راه نمی افتد چون lib های مربوطه را ندارید
اگر هر دو را دارید به قسمت تنظیمات کامپایلر مراجعه کنید یک قسمت به نام environmet دارد. در اینجا می توان مسیر هدرها را درست داد.

daneshjoye_azad
جمعه 15 اردیبهشت 1385, 20:22 عصر
سلام
ببین عزیزم ، برای استفاده از graphic.h باید دو خط زیر را به برنامه خودت اضافه کنی یا به عبارتی دستوراتی رو وارد کنی که موتور گرافیک رو برنامت شناسایی کنه.اون دو خطی که گفتم اینها هستند.

int gdriver , gmode
initgraph(&gdriver, &gmode)
البته بعد از هر دستور ; فراموش نشه.
در مورد bios.h چیزی تا الان نشنیده ام .

daneshjoye_azad
جمعه 15 اردیبهشت 1385, 20:26 عصر
سلام
در مورد graphic.h باید دو خط زیری رو به برنامت اضافه کنی.
int gdriver=DETECT,gmode
initgraph(&gdriver, &gmode

daneshjoye_azad
جمعه 15 اردیبهشت 1385, 20:28 عصر
راستی داداش اگه مشکلی در زمینه گرافیک داشتی میتونی با من در میان بزاری