PDA

View Full Version : چطوری یک ستون از یه datagrid رو به صورت checkbox

odiseh
سه شنبه 30 آبان 1385, 11:38 صبح
سلام

من می خوام بدونم که چطوری توی کنترل Datagrid یه ستون رو به شکل checkbox در بیارم؟

مثال لطفا

leilav_1984
سه شنبه 30 آبان 1385, 12:32 عصر
از Template Filed استفاده کنید
یعنی به DataGrid یک Template Filed اضافه کنید و روی اون CheckBox بذارید
بعد این CheckBox رو به داده مورد نظر Bind کنید
البته این امکان رو من تو VS.Net 2005 کار کردم

emshahram
سه شنبه 30 آبان 1385, 22:00 عصر
میشه بیشتر توضیح بدید

odiseh
چهارشنبه 01 آذر 1385, 08:34 صبح
از Template Filed استفاده کنید
یعنی به DataGrid یک Template Filed اضافه کنید و روی اون CheckBox بذارید
بعد این CheckBox رو به داده مورد نظر Bind کنید
البته این امکان رو من تو VS.Net 2005 کار کردم

با تشکر فراوان از توجه شما

لطفا اگر مثالی در این مورد دارید به زبان vb.net لطف کرده و ان را به ما نشان دهید.

zarrin_306
چهارشنبه 01 آذر 1385, 10:29 صبح
زیر ایتم دیتا سورس یک ایتمی وجود کالکشن
اونو باز کن پنجره باز میشه و دکمه add رو بزن حالا maping رو به جدول مورد نظر مربوط کن
و حالا درون پنجره باز شده دنبال کالکشن بگرد و اون رو کلیک کن پنجره دیگر باز شده یه دکمه add
داره که دکمه باز شو اونرو اگر بزنی یکی برای چک باکس و دیکری برای تکس باکسه
بعاز انتخاب به مورد مورد نظر در همون پنجره وصل شو و هدر اونرو هم میتونی از اونجا بنویس هم فارسی و ...

odiseh
چهارشنبه 01 آذر 1385, 11:47 صبح
اونو باز کن پنجره باز میشه و دکمه add رو بزن حالا maping رو به جدول مورد نظر مربوط کن
و حالا درون پنجره باز شده دنبال کالکشن بگرد و اون رو کلیک کن پنجره دیگر باز شده یه دکمه add
بعاز انتخاب به مورد مورد نظر در همون پنجره وصل شو و هدر اونرو هم میتونی از اونجا بنویس هم فارسی و ...

زیر آیتم Datasource گزینه TableStyle وجود داره من اونو زدم بعد پنجره TableStyleDataGrid Collection اومد بعدش دکمه add اون پنجره رو زدم اما در گزینه mappingName هیچی نبود ومن نمی دونم کجا باید mappingName درست کنم. راستی توی این پنجره باز شده گزینه GridColumnStyle وجود داشت که وقتی اونو زدم و دکمه add رو زدم دوباره یه پنجره دیگه اومد با دو انتخاب boolean , textbox .
ولی ندشد که grid ام رو درست کنم.

بهر حال ممنون

leilav_1984
چهارشنبه 01 آذر 1385, 12:41 عصر

این روش کاملا صحیحه
ولی در روش Template Filed میشه کنترلهای دیگه ای غیر از CheckBox و TextBox هم روی خونه های یه ستون Grid قرار داد

مثال هم چشم پیدا می کنم و می فرستم
--------------------

زیر آیتم Datasource گزینه TableStyle وجود داره من اونو زدم بعد پنجره TableStyleDataGrid Collection اومد بعدش دکمه add اون پنجره رو زدم اما در گزینه mappingName هیچی نبود ومن نمی دونم کجا باید mappingName درست کنم. راستی توی این پنجره باز شده گزینه GridColumnStyle وجود داشت که وقتی اونو زدم و دکمه add رو زدم دوباره یه پنجره دیگه اومد با دو انتخاب boolean , textbox .
ولی ندشد که grid ام رو درست کنم.

بهر حال ممنون

همون Boolean رو انتخاب کنید به شکل CheckBox نمایش داده می شه

zarrin_306
پنج شنبه 02 آذر 1385, 10:20 صبح
دلیلش اینه که شما قبل از اینکه تیبل استیل رو بزنید باید دیتا سورس و دیتا ممبر رو ردیف کنید

odiseh
پنج شنبه 02 آذر 1385, 15:35 عصر
دلیلش اینه که شما قبل از اینکه تیبل استیل رو بزنید باید دیتا سورس و دیتا ممبر رو ردیف کنید

همکار محترم

با تشکر مجدد از توجه شما اگه مثالی دارید لطفا به ما هم نشون بدید.... مطمئنا آموزنده است

apanahi
سه شنبه 07 آذر 1385, 22:07 عصر
در VB.Net 2005 چک باکس را به دیتاگرید اظافه کردم ولی حالا می خواهم با زدن یه دکمه سطرهای چکدار شده را چاپ کنم لطفا راهنمایی کنید (در زمان اجرای برنامه)
ممنون از توجه شما

rezaei manesh
چهارشنبه 08 آذر 1385, 09:16 صبح
یک روش سادش اینه که موقعی که هر کدوم چک می خوره رو نگه داری تویه یه آرایه بعد اونا رو چاپ کنی
یا موقع چاپ یه گرید رو بر اساس ستون های چک خورده مرتب کنی و یک حلقه از اول تا آخرین رکرودی که چک خورده رو اجرا کنی و رکورد ها رو برداری
اما باید یک متدی یا روشی باشه که همه رکود های انتخاب شده رو داشته باشه که من هم دنبال اون هستم البته تو گرید جانوس اون هم برای نه برای فیلدی که بایند شده یعنی مثل مورد شما

RGHSAHRA
پنج شنبه 26 بهمن 1385, 10:05 صبح
چگونه در دیتا گراید تصویری را نمایش بدهم

rezaei manesh
پنج شنبه 26 بهمن 1385, 11:40 صبح
چگونه در دیتا گراید تصویری را نمایش بدهم

من هم همین مشکل رو دارم
من الان عکس ها رو تویه بانک اس کیو ال ذخیره می کنم و از دیتاست برای نمایش اطلاعات در گراید ویو استفاده می کنم .
اینم می دونم که گراید ویو یه ستون از نوع image داره اما موقع نمایش عکس رو نمایش نمی ده؟!