PDA

View Full Version : استفاده از session در php

akram_raeespour
سه شنبه 30 آبان 1385, 13:22 عصر
سلام
من یک برنامه نویس تازه کار php هستم.
تا جایی که من می دانم session ها هنگامی در php استفاده می شوند که خواسته باشیم به متغیری در چندین صفحه دسترسی داشته باشیم.
حال من یک سایت دارم طراحی می کنم که امکان سفارش online دارد. فرض کنید یک لیست از مشخصات کالاها در صفحه وجود دارد و کاربر با کلیک بر روی لینک "برو تو سبد" آن کالا را به سبد خرید خود اضافه می کند. و کل سبد خرید من که شبیه یک فاکتور فروش است باید به صورت session باشد. در صورتی که این سبد خرید شامل تعداد زیادی متغیر است مانند چند کد کالا چند نام کالا و چند تا قیمت کالا و تعداد این کالاها نیز مشخص نیست یعنی ما نمی دانیم که کاربر چند کالا می خواهد به سبد خریدش اضافه کند.
لطفا در مورد استفاده از session ها در این مورد به من کمک کنید.
متشکرم.

armin390
سه شنبه 30 آبان 1385, 14:07 عصر
ربطی به session نداره!
شاید استفاده از آرایه راه حلی برای شما باشه

tabib_m
سه شنبه 30 آبان 1385, 15:32 عصر
شما کافیه فقط یک متغیر داشته باشید. توی اون یک عدد غیرتکراری بریزید و بعد هر کالایی که انتخاب شد ، آی دی اون رو توی یک تیبل بریزید به علاوه ی اون عدد که تو سشن ثبت شده. اینجوری میتونید بفهمید که کدوم سشن ، چه کالاهایی تا حالا انتخاب کرده.
امیدوارم متوجه شده باشید.

موفق باشید

akram_raeespour
چهارشنبه 01 آذر 1385, 09:15 صبح
شما کافیه فقط یک متغیر داشته باشید. توی اون یک عدد غیرتکراری بریزید و بعد هر کالایی که انتخاب شد ، آی دی اون رو توی یک تیبل بریزید به علاوه ی اون عدد که تو سشن ثبت شده. اینجوری میتونید بفهمید که کدوم سشن ، چه کالاهایی تا حالا انتخاب کرده.
امیدوارم متوجه شده باشید.

موفق باشید

سلام
بله متوجه شدم.
یعنی این که من باید یک session تولید کنم که آی دی آن session یا نام آن session رو به همراه کد کالایی که کاربر انتخاب کرده در یک جدول ذخیره کنم. و هنگام نمایش سبد خرید برای هر کاربر کالاهای مربوط به آن session رو از توی جدول select کنم.

از راهنمایی تون متشکرم.

tabib_m
چهارشنبه 01 آذر 1385, 17:41 عصر
:)
دقیقا
:)

موفق باشید