PDA

View Full Version : کسی با فرمولهای crystal report کار کرده؟

NaserNet
جمعه 24 بهمن 1382, 15:45 عصر
اولا این فرمول ها به چه کاری می ایند.
ثانیا طریقه استفاده از ان چطور است.

sh
جمعه 24 بهمن 1382, 16:40 عصر
سلام

دوست عزیز این فرمولها به دو قاعده کلی نوشته میشن یک نوع شبیه به دستورات بیسیک و یک نوع مخصوص خود کریستال رپورت

به کمک این کدها شما میتونین گزارشهای بسیار قوی و پویا تولید کنید برای نمونه من چند کار رو که خیلی بدرد میخوره توضیح میدم

1- شما میتونید داده ها رو بصورت خام از بانک بگیرین و هر جوری میخوای سرت کنی یا گروه بندی کنی و فرمت بندی کنی
2- فکر کن دو توی جدول دو ستون داری و لی توی گزارش باید یک ستون برای مجموع این دو ستون هم داشته باشی اینجا میتونی با فرمول بگی هر ردیف از ستون سوم مساوی جمه اون دو ستون قبلی باشه
3- فکر کن برای یک برنامه لیست حقوق نوشتن چقدر این ستونهای محاسباتی بدرد میخورن که همش از فرمول استفاده میشه
4- فکر کن میخوای یک ستون به نام ردیف داشته باشی
5-فکر کن میخوای کاربر با داشتن داده ها خودش گزارش و یا حتی ترتیب و تعداد ستونها رو مشخص کنه

و هزاران چیز دیگه

با تشکر

meh_secure
دوشنبه 10 مرداد 1384, 22:53 عصر
هر کاری که تو محیط کدنویسی مثلا VB میتونی بکنی. این کارا رو تو کریستال با Formula انجامش میدن.

karbar987654321
دوشنبه 22 مهر 1387, 10:26 صبح
سلام.خسته نباشید.خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.
من یک فرمول در formula field نوشتم و بدون هیچerorr میباشد.
ریپورتم را طراحی کردم و کامل اجرا می شود.
مشکل من:
می خواهم یکی از فیلد هایم را که ساعت را به صورت مثلا 34567 ذخیره می کند(این عدد یعنی 345 ساعت و 67 دقیقه!)
در ریپورتم به صورت 345:67 نمایش دهم.این فیلدم که ezafekar نام دارد از دیتا بیس آورده و در کریستال ریپورت نمایش داده می شود.
فرمول من این تبدیل را انجام می دهد ولی من نمی دانم چگونه این فرمول را روی فیلد اضافه کار اعمال کنم.
آیا راه دیگری برای تغییر در نمایش فیلدم به صورتی که می خواهم وجود دارد؟
با سپاس فراوان لطفا به من پاسخ دهید.اگر مقدور است فوری