PDA

View Full Version : BDE Replacement

hr110
شنبه 04 آذر 1385, 13:44 عصر
شرکتهای متعددی در دنیا برای جایگزینی bde بانک اطلاعاتی توسعه میدهند، از جمله این شرکتها میتوان به AidAim نام برد که دو ابزار easytable و accuracer را در دست خود دارد، با مقایسه ایی که بین انواع بانکهای اطلاعاتی جایگزین bde داشته ام ، accuracer امکانات بسیار خوبی به کاربران میدهد، برخی از این ویژگیها :
- client server
- چند کاربره
- پشتیبانی از کلید خارجی
-دسترسی چند ریسمانی(multi thread)
- تنها یک فایل برای نگهداری کل بانک اطلاعاتی
- شتیبانی از SQL92 و SQL99
- پشتیبانی از تمامی زبانها
- سورس کامل دلفی
- پشتیبان و برگردان پشتیبان
- پشتیبانی از رمزنگاری داده ها
- امکان استفاده در ویندوز و لینوکس
.....

اطلاعات بیشتر ... (http://www.aidaim.com/)

MNosouhi
شنبه 04 آذر 1385, 14:23 عصر
آدم عاقل از یه سوراخ 2 بار گزیده نمیشه .
تقریبا یک سال و نیم پیش ، دنبال یه دیتابیس مطمئن می گشتم پارادوکس و اکسس ، بهم جواب نداده بودن و ...
تا به پیشنهاد دوستان Dbisam رو شروع کردم , 6 ماه طول کشید تا تونستم خودم را کاملا با این دیتا بیس ست کنم ، باگ های اون را پیدا کنم و دورشون بزنم ، و به تمام ریزه کاریهای اون پی ببرم . ولی دقیقا زمانی که فکر می کردم که دیگه مشکلی با بانک اطلاعاتی ندارم ، یه موضوع جدید پیش اومد ، بی اعتمادی بعضی از مشتریان به این بانک ، چون که بی نام ونشون بود ، همه فقط نام Sql و Oracle رو شنیده بودن و وقتی میگفتم که بانکش dbisam هست به دیده تردید به برنامم نگاه میکردن ، همین مشکل رو با بعضی از شرکت ها داشتم . همه این موضوع ها باعث شد که تصمیم بگیرم DBIsam رو ب تمام قابلیتهای خوبی که داره کم کم کنار بگذارم و به طرف Sql بیام . ولیکن غصه زمان هایی رو میخورم که صرف کردم تا با Dbisam مسلط بشم . اگر چه نمی توان گفت که تلاش هام هدر رفته ، چون به هر حال مطمئنا در آینده باز هم به دردم خواهد خورد . اما خب ، سعی میکنم که یک اشتباه رو 2 بار تکرار نکنم.
طرف سخن من ، دوستانی هستن که تازه میخان انتخاب کنن ، سعی کنید اشتباه من رو تکرار نکنید.
آقای مدیر بخش من از مطلبی که شما گذاشتید تشکر میکنم .

hr110
شنبه 04 آذر 1385, 14:53 عصر
برای همدردی هم که شده ، متاسفم.

:
1- من جداً موندم که شما در این 6 ماه چه کرده اید ولی زمانی که جناب کرامتی اون بانک قدرتمند رو به من پیشنهاد کرد و من خریدمش، تنها دو روز برای سر درآوردن از تمامی متدها، سولوشنهاش، روشهای رمزنگاری و ... صرف کردم و ظرف این سه سال بدون هیچ مشکلی برخی از پروژه هام رو باهاش به سرانجام رسوندم.
2- توصیه این حقیر اینه که برای پروژه های بزرگ انتخاب MSQSLServer بسیار خوبه. اگر بیزینس man خوبی باشی میتونی پروژه رو با BDE هم به کارفرما بندازی(!)

MNosouhi
شنبه 04 آذر 1385, 16:07 عصر
1- من جداً موندم که شما در این 6 ماه چه کرده اید ولی زمانی که جناب کرامتی اون بانک قدرتمند رو به من پیشنهاد کرد و من خریدمش، تنها دو روز برای سر درآوردن از تمامی متدها، سولوشنهاش، روشهای رمزنگاری و ... صرف کردم و ظرف این سه سال بدون هیچ مشکلی برخی از پروژه هام رو باهاش به سرانجام رسوندم.
اینی که گفتم 6 ماه ، این نبوده که 6 ماه کامل وقت روش گذاشتم ، اولین برنامه ای که با dbisam نوشتم تا 6 ماه بعد از شروع کار هنوز خطاهایی داشت ، خطاهایی که مربوط به برنامه نویسی نمی شد ، خطاهایی مثل مشکل dbisam با برق رفتن ، یا مشکل با دستور Orderby و امثال اون که در سایت مطرح کردم و هیچ کس جواب نداد و برای همشون مجبور شدم با روش آزمون و خطا جلو برم (بعضی از جوابهایی هم که ارائه شده بود ، در همه شرایط کارا نبود و نیستند ) .
اگر شما واقعا در 2 روز به dbisam مسلط شدید ، پس حتما قابل نمی دونستید که جواب های من رو بدید.

اگر بیزینس man خوبی باشی میتونی پروژه رو با BDE هم به کارفرما بندازی(!)
اغلب مشتری اصلا نمیدونه بانک اطلاعاتی چیه که بخاد تصمیم بگیره bde باشه یا ...
حتی اگه بدونه هم مشتری یا همون کارفرما باید به برنامه نویس اعتماد کنه ، این خود برنامه نویس هستش که باید وجدان داشته باشه که چی دازه میده .
راستی از ابراز همدردیتون هم ممنون.

dkhatibi
شنبه 04 آذر 1385, 16:16 عصر
این خود برنامه نویس هستش که باید وجدان داشته باشه که چی دازه میده .

مگه چیز بدی به مشتری می دید و به عبارتی این نمی تونه کارشونو راه بیندزاه هر چند دردسرش بزا شما زیادتره