PDA

View Full Version : ایران رتبه نخست جستجو در گوگل

www2006
سه شنبه 14 آذر 1385, 09:10 صبح
گوگل، از بزرگترین موتورهای جستجوگر جهان، اعلام کرد با وجود اعمال تحریم‌های این شرکت و سایر شرکت‌های آمریکایی بر ضد ایران و کاربران ایرانی، آمار این شرکت نشان می‌دهد که ایرانی‌ها در جستجوی‌ بسیاری از کلید واژه‌ها در مقام نخست قرار دارند.

اشتیاق ایرانیان به جستجو و تحقیق در موتورهای جستجوگر اینترنتی همچون گوگل، یاهو و MSN، باعث شده که بسیاری از شرکت‌ها به فکر ارایه سرویس‌های گوناگونی با زبان پارسی (فارسی) بیافتند.
بنابراین گزارش، در این میان، گوگل و یاهو، بیشترین محبوبیت را برای کاربران ایرانی پیدا کرده‌اند. کارشناسان ارزیابی کرده‌اند اعمال تحریم‌های مختلف داخلی و خارجی در استفاده کاربران ایرانی باعث شده تا آنها به جستجو و تحقیق موضوعات گوناگون مبادرت ورزند.
با این حال، ایران جزو رتبه‌های نخست در امر جستجوی اینترنتی به حساب می‌ آید.

منبع :
http://www.iritn.com/index.php?action=show&type=news&id=12367

Behrouz_Rad
سه شنبه 14 آذر 1385, 12:04 عصر
بیشتر این کلید واژه ها، کلید واژه هایی هستند که باعث فیلتر شدن یک سایت میشن!
امتحانش ساده ست.
کافیه با استفاده از Google Trends، در مورد برخی از واژه های "ممنوعه" جستجو کنی و با افتخار(!) ببینی که ایرانی ها در راس اونها هستند!

www2006
سه شنبه 14 آذر 1385, 12:46 عصر
مهم اینه که جستجو میکنیم !!!!!
حالا دیگه چی جستجو میکنیم امریست جدا !!!!

Mohammad_Mnt
سه شنبه 14 آذر 1385, 15:12 عصر
اتفاقا" مهم این است که چه چیزی جستجو می کنیم! فکر نمی کنم در صدر جستجو کنندگان واژه های جنسی بودن افتخاری برای ما باشد!

اَرژنگ
سه شنبه 14 آذر 1385, 15:46 عصر
همه که نمیشه یک چیزی را جستجو کنند، هر کی با یک چیزی دلش خوشه، ما با برنامه نویسی بقیه هم با هر چی، اینکه بعضیها چکار میکنند برایه ما سر افکندگی نداره.

www2006
سه شنبه 14 آذر 1385, 16:35 عصر
اتفاقا" مهم این است که چه چیزی جستجو می کنیم! فکر نمی کنم در صدر جستجو کنندگان واژه های جنسی بودن افتخاری برای ما باشد!
حرف من شوخی بود ... فکر میکردم با اون علامتهای تعجب منظور و میتونم برسونم ولی گویا موفق نبودم ...

همه که نمیشه یک چیزی را جستجو کنند، هر کی با یک چیزی دلش خوشه، ما با برنامه نویسی بقیه هم با هر چی، اینکه بعضیها چکار میکنند برایه ما سر افکندگی نداره.
دقیقا

someCoder
چهارشنبه 15 آذر 1385, 03:00 صبح
کافیه با استفاده از Google Trends، در مورد برخی از واژه های "ممنوعه" جستجو کنی و با افتخار(!) ببینی که ایرانی ها در راس اونها هستند! با وجود چنین فیلترینگی کاملا طبیعیه.

شدیدا تایید میشه.

ضمنا اگر ما هم بخوایم درباره اینکه دیگران به صلاحشونه که دنبال چی بگردند و دنبال چی نگردند، فرقی با اون فضولهایی که فیلتر می کنند نداریم!

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 15 آذر 1385, 09:54 صبح
حرف من شوخی بود ... فکر میکردم با اون علامتهای تعجب منظور و میتونم برسونم ولی گویا موفق نبودم ...

شرمنده :خجالت:

من نگفتم که مردم باید چه چیزی رو جست و جو کنند، من با این جمله ها مشکل دارم :

ایرانی‌ها در جستجوی‌ بسیاری از کلید واژه‌ها در مقام نخست قرار دارند.
اشتیاق ایرانیان به جستجو و تحقیق در موتورهای جستجوگر اینترنتی همچون گوگل، یاهو و MSN، باعث شده ...
کارشناسان ارزیابی کرده‌اند اعمال تحریم‌های مختلف داخلی و خارجی در استفاده کاربران ایرانی باعث شده تا آنها به جستجو و تحقیق موضوعات گوناگون مبادرت ورزند.
ایران جزو رتبه‌های نخست در امر جستجوی اینترنتی به حساب می‌ آید

hosseinzadeh
چهارشنبه 15 آذر 1385, 10:57 صبح
http://www.google.com/trends?q=proxy

rezamim
چهارشنبه 15 آذر 1385, 11:03 صبح
شرمنده :خجالت:

من نگفتم که مردم باید چه چیزی رو جست و جو کنند، من با این جمله ها مشکل دارم :

ایرانی‌ها در جستجوی‌ بسیاری از کلید واژه‌ها در مقام نخست قرار دارند.
اشتیاق ایرانیان به جستجو و تحقیق در موتورهای جستجوگر اینترنتی همچون گوگل، یاهو و MSN، باعث شده ...
کارشناسان ارزیابی کرده‌اند اعمال تحریم‌های مختلف داخلی و خارجی در استفاده کاربران ایرانی باعث شده تا آنها به جستجو و تحقیق موضوعات گوناگون مبادرت ورزند.
ایران جزو رتبه‌های نخست در امر جستجوی اینترنتی به حساب می‌ آید

اشکالی نداره. از این جملات زیاد میشه پیدا کرد. مثل اینکه میزان تحصیل کرده های ایرانی خیلی زیاد شده ! و اینکه بیشتر اونها از خانمها هستند. ولی بنظر شما آیا تحصیل کرده های فعلی ما میزان علم و دانششون هم رشد داشته و یا فقط تعداد مدرک دارها هست که اضافه شده ؟

paaghi
چهارشنبه 15 آذر 1385, 12:00 عصر
آره بابا توی وبلاگ هم ترکوندن!!!

manager
شنبه 18 آذر 1385, 10:07 صبح
خوشبختانه من که چک کردم در مورد کلمات سانسور شده و بالای 18 سال کشور ما جزء Top 10 نبود و فکر کنم این جای امیدواریست !

اَرژنگ
شنبه 18 آذر 1385, 17:51 عصر
خوشبختانه من که چک کردم در مورد کلمات سانسور شده و بالای 18 سال کشور ما جزء Top 10 نبود و فکر کنم این جای امیدواریست !
امیدواری به چی؟

Mohammad_Mnt
یک شنبه 19 آذر 1385, 10:56 صبح
شما چطوری چک کردید ؟

someCoder
یک شنبه 19 آذر 1385, 11:32 صبح
خوشبختانه من که چک کردم در مورد کلمات سانسور شده و بالای 18 سال کشور ما جزء Top 10 نبود و فکر کنم این جای امیدواریست !بابا امید به چی؟ آخه مگه چی اشکالی داره کلمات بالای 18 سال سرچ کنند؟ فکر میکنم خیلی هاشون بالای 18 سال باشن ها! و به نظر من این یعنی خودشون عقلشون میرسه چه کار باید بکنند و بقیه لازم نیست نگرانشون باشن!

Hossein Bazyan
یک شنبه 19 آذر 1385, 13:10 عصر
شما چطوری چک کردید ؟

شما فقط بر اساس کلمه Sex جستجو کردی و کلمات دیگر رو سرچ نکردی

manager
یک شنبه 19 آذر 1385, 17:16 عصر
یه لحظه امیدوار شدم بچه هامون وقت شون رو روی این چیزا و مسائل حاشیه ای نمی ذارن ولی مثل اینکه اشتباه می کردم :لبخند::متفکر:..

ولی به حر حال من نمی دونم چی رو باید Search می کردم که حرف شما بهم ثابت بشه :
http://i10.tinypic.com/358b6gj.jpg

Mohammad_Mnt
یک شنبه 19 آذر 1385, 17:26 عصر
این یک مثال نقض بود برای این جمله :
در مورد کلمات سانسور شده و بالای 18 سال کشور ما جزء Top 10 نبود

یه لحظه امیدوار شدم بچه هامون وقت شون رو روی این چیزا و مسائل حاشیه ای نمی ذارن ولی مثل اینکه اشتباه می کردم :لبخند::متفکر:..
پس چرا شما وقت گذاشتین ؟ :شیطان:

manager
یک شنبه 19 آذر 1385, 17:33 عصر
پس چرا شما وقت گذاشتین ؟ :شیطان:
آقا گیر دادیا !!!

-0 من هنوز متوجه نشدم که به جز Proxy در چه کلمات دیکه ای ایران رتبه اول جستجو رو داره ؟ اصلا این خبر از روی چه منبع خارجی مطرح شده ؟