PDA

View Full Version : دومین مقاله Online (آموزنده!)

AminSobati
یک شنبه 19 آذر 1385, 14:47 عصر
سلام به همه دوستان،
این آدرس دومین مقاله من هستش که مایلم شما عزیزان هم نظر خودتون رو ارائه کنید و در صورت لزوم همینجا در موردش به بحث بپردازیم:
http://www.sqlservercentral.com/columnists/asobati/2747.asp

شاد و پیروز باشید

odiseh
چهارشنبه 22 آذر 1385, 08:08 صبح
سلام آقای ثباتی
ضمن تشکر از جنابعالی متاسفانه این مقاله در آدرسی که به اون اشاره کرده اید ، تا حالا که من چندین بار امتحان کرده ام load نمی شه.
لطفا مساعدت کنید تا ما از مقاله های خوب شما استفاده کنیم
با تشکر

someCoder
چهارشنبه 22 آذر 1385, 13:15 عصر
سلام آقای ثباتی
ضمن تشکر از جنابعالی متاسفانه این مقاله در آدرسی که به اون اشاره کرده اید ، تا حالا که من چندین بار امتحان کرده ام load نمی شه.
لطفا مساعدت کنید تا ما از مقاله های خوب شما استفاده کنیم
با تشکر

Please login to read this article

آقای ثباتی، اگر امکانم داره مقاله هاتون رو یه جایی که بدون login بشه دید هم آپلود کنید. ممنون

h_baqery
چهارشنبه 22 آذر 1385, 13:24 عصر
من بدون Login یا هر مشکلی خوندمش جالب بود و خواندنی .

hmm
چهارشنبه 22 آذر 1385, 13:31 عصر
امین جان مرسی
اگه درست متوجه شده باشم موضوع مقاله پردازش رکورد به رکورد بدون استفاده از cursor است
ولی مزایای این روش رو نفهمیدم درضمن اینکه پیاده سازی اون نسبت به cursor سخت تره

AminSobati
چهارشنبه 22 آذر 1385, 16:34 عصر
حمید جان اگر چه اعتقاد دارم این کار سخت نبود اما اگر هم کمی زحمت داشته باشه ترجیح میدیم کار سخت تر اما بهینه تر رو انجام بدیم. مثلا ساعتها وقت صرف Index Tuning میکنیم تا سرعت یک Query رو 30 درصد افزایش بدیم! بدست آوردن هر چیز خوبی بهایی داره که باید پرداخت!

AminSobati
چهارشنبه 22 آذر 1385, 16:39 عصر
در ضمن فایلش هم اینجاست!...

hmm
پنج شنبه 23 آذر 1385, 18:07 عصر
امین جان کاملا موافقم
ولی شاید منظورم رو درست نتونستم بگم
تا اونجایی که من متوجه شدم برای پردازش رکورد به رکورد میبایست یکی از دستورات insert ، update و یا delete اجرا بشه تا trigger مربوطه fier بشه ولی در بیشتر مواقع کار پردازش رکورد به رکورد موقع select کردن مورد احتیاج است آیا اونهم راه حلی داره؟

AminSobati
جمعه 24 آذر 1385, 12:36 عصر
اگر این پردازش با دستوراتی انجام بشه که در Function قابل فراخوانی باشند، میتونیم از Function استفاده کنیم. در غیر اینصورت به شکلی که در مقاله ملاحظه کردید، با یک Select رشته مورد نظر رو میسازیم و Execute میکنیم!

حسین عبیدی
شنبه 14 بهمن 1385, 10:15 صبح
با سلام خدمت شما دوستان عزیز من می خوام کار با sql رو شروع کنم اگر کسی یه مقاله توپ داره ممنون می شم لینکشو بهم بده

AminSobati
شنبه 14 بهمن 1385, 18:06 عصر
سلام حسین جان،
با مقاله توپ خوندن نمیشه SQL Server شروع کرد! باید کتاب Step by Step مطالعه کنید

حسین عبیدی
دوشنبه 16 بهمن 1385, 14:18 عصر
امین جون مرسی از راهنمایت

parsidev
سه شنبه 15 اسفند 1385, 21:40 عصر
سلام خدمت شما
دوست عزیز من معمولا تحت وب کار می کنم اون هم با پی اچ پی و مای اس کیو ال
یه مدت داشتم از وی بی دات نت و اس کیو ال سرور استفاده می کردم لیکن چند تا مشکل داشتم که هرچند از راه غیر منتقی و سختی تونستم حلش کنم.اما همچنان مایل به دانستن شیوه اصلی اون هستم
مشکل من این بود که نمی تونستم برای ساخت دیتابیسها به سرور وب متصل بشم و با کوئری انالایزر دیتابیس ها رو ایجاد و متقل کنم.ممنون میشم در این مورد هم بنویسی
اخه من از وقتی به دنیا اومدم(به دنیای برنامه نویسی!)با اس کیو ال سرور کار نکردم یعنی خیلی کم و در حد پروژههای مبتدی!
با سپاس پیشا پیش

AminSobati
سه شنبه 15 اسفند 1385, 22:11 عصر
دوست عزیزم ممنون میشم سوالتون رو در تاپیک مجزا مطرح کنین، چون سوال متفاوت در یک تاپیک، مغایر با عرف Forumها هستش. مرسی!

shayan_delphi
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 09:45 صبح
سلام
آقای ثباتی مثل همیشه فوق العاده بود- من چند عملیات را با این روش نوشتم و در برنامه استفاده کردم.
حالا می خوام بدونم عملیاتی که در برنامه با استفاده از حلقه و آرایه نوشته شده را با این روش پیاده سازی کنم بهتره یا همون روش قبل؟
من می بایست برای هر نفر تعداد زیادی عملیات محاسباتی انجام بدهم که این کار در حلقه های تو در تو انجام می شود.
بسیار ممنون از لطف شما

AminSobati
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 23:33 عصر
من این روش رو به Cursor و بعضی حلقه ها ترجیح میدم اما در بعضی شرایط شاید روشهای ساده تری هم بشه بکار برد. بستگی به موردش داره. نمیشه یک دستورالعمل کلی و همیشگی ارائه کرد

Saeed.Elmi
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 14:41 عصر
سلام آقای ثباتی بسیار عالی بود.
یک سوال از خدمتتون داشتم:
من 3سال که فقط SQL server می خوانم و کار می کنم و تا حالا کتاب هایی از WROX و ... خواندم (البته به طور کامل) می خواستم ببینم می توانم جایی خودم را Test کنم و این که آیا می توان از محضر خودتون سوالاتی داشته باشم؟ اگه براتون مقدور بود این mail من هست. elmi.saeed@gmail.com واقعا ممنون می شوم.

saharchashmi
یک شنبه 09 اردیبهشت 1386, 16:10 عصر
سلام بچه ها :لبخندساده:
من یه مشگلی دارم یعنی چند تا مشکل
می تونین در مورد
OSQL
ISQL
SQL MAINT
SQLDIAG
SQL SRVR
به من اطلاعاتی بدین
واقعا گیر کردم :عصبانی++: :گریه: :گیج:
ممنونم:لبخند:

AminSobati
یک شنبه 09 اردیبهشت 1386, 16:41 عصر
سلام بچه ها :لبخندساده:
من یه مشگلی دارم یعنی چند تا مشکل
می تونین در مورد
OSQL
ISQL
SQL MAINT
SQLDIAG
SQL SRVR
به من اطلاعاتی بدین
واقعا گیر کردم :عصبانی++: :گریه: :گیج:
ممنونم:لبخند:
لطفا در تاپیک جدید مطرح کنید، نه در ادامه تاپیکی که مربوط نمیشه!

MajerajooyeKhallagh
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1386, 08:57 صبح
سلام به همه دوستان،
این آدرس دومین مقاله من هستش که مایلم شما عزیزان هم نظر خودتون رو ارائه کنید و در صورت لزوم همینجا در موردش به بحث بپردازیم:
http://www.sqlservercentral.com/columnists/asobati/2747.asp

شاد و پیروز باشید
سلام آقای ثباتی
مطلبتون خیلی خیلی جالب بود و در یکی از پروژه های شرکت خیلی زیاد به دردم خورد.سال گذشته به دنبال راه حل کارآمدی جهت حذف کرسرها از استوردپراسیجرهای سنگینی که داشتیم بودم,وقتی این مطلب را دیدم ,واقعا خوشحال شدم,البته ببخشید که اینقدر دیر دارم ازتون تشکر میکنم چون تازه کمی سرم خلوت شده و دوباره که تونستم بیام توی این سایت,گفتم ازتون تشکر و قدردانی کنم,امیدوارم که همیشه موفق و پیروز باشید و در تمامی مراحل زندگیتون براتون آرزوی شادی و سربلندی و موفقیت های خیلی بزرگتر میکنم و منتظر مقاله های آموزنده و جدیدتون هستم.

AminSobati
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1386, 12:09 عصر
ممنونم دوست عزیزم، شما هم موفق باشید :)

manamadam
پنج شنبه 13 اردیبهشت 1386, 12:28 عصر
ببشید اقای ثباتی اگه میشه یک توضیحی در مورد روش قبلی که از cursor استفاده میکنید و مزیتها و معایبی که دو روش نسبت به هم دارند بدید، ممنون میشیم.
با تشکر
:متفکر:

AminSobati
پنج شنبه 13 اردیبهشت 1386, 14:11 عصر
Cursor به خاطر مستقر شدنش در حافظه (تا زمان Deallocate شدن) و همچنین Cost بالا جهت پیمایش، تا جای ممکن ازش اجتناب میشه. ولی در روش مذکور، نه Cursorی وجود داره که پیمایش بشه و نه حلقه ای بوجود میاد

AminSobati
پنج شنبه 20 اردیبهشت 1386, 13:21 عصر
سلام
می خواستم بدونم شما می تونید sql server رو در visual basic هم استفاده کنید یا نمی شه.
اگه می شه راهنمایی کنید که ما هم بتونیم.

موفق و پیروز باشید.

دوست عزیزم لطفا سوال جدید رو در تاپیک جدید مطرح کنین. سوال شما ارتباطی به تاپیک جاری نداره

araz_pashazadeh
سه شنبه 08 مرداد 1387, 23:44 عصر
با عرض سلام و خسته نباشيد
همون طور كه دوستان گفتن مقاله خوب و آموزندهاي بود معلوم كه روش زحمت زيادي كشيدين منون از زحمات شما.

EMANOEL
سه شنبه 09 مهر 1387, 13:25 عصر
این 2تا مقاله یکیش دستورات SQLاون یکی رو هم قسمت پایگاه دادشو بخونی یه چیزایی دستپیرت میشه

armannasrollahi
شنبه 09 آذر 1387, 20:50 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی
من درست منظورتون رو متوجه نشدم اما اگر مظورتون این بود که بتونید عملیاتی رو روی رکورد هاتون بدون استفاده از کرسر داشته باشید بجای استفاده از تریگرها می توانید از عملیات رشته ای استفاده کنید
مثل این کد

DECLARE @Ids Nvarchar(MAX)
SET @Ids =''
SELECT @Ids = @Ids + LTRIM(STR(Id)) FROM TBL_PrsoInfo
و پس از بدست آوردن Id ها تو یک حلقه تک تک جداشون کنید و از اون اسفاده کنید
این روش سرعت رو تا چندین برابر افزایش میده