PDA

View Full Version : تفاوت رشته اتصال در شبکه WorkGroup با شبکه |Server Based

A.Farzin
جمعه 24 آذر 1385, 11:34 صبح
با سلام

برای ساخت اتصال به پایگاه داده SQL Server 2000 در VB من از DE استفاده می‌کنم.
شبکه محلی من از نوع WorkGroup است.
در برگه Connection نام سرورم که SQL Server روی آن نصب شده را انتخاب می‌کنم و پس از تعیین یوزر نیم و پس ورد نام پایگاه داده‌ مورد نظرم را در قسمت پایین نشانم می‌دهد که قابل انتخاب است.

قرار است این نرم‌افزار را در محیطی که شبکه محلی آن Server Based است و سرور هم روی یک Domain قرار گرفته است امتحان نمایم. هیچگونه اطلاعاتی در خصوص این نوع شبکه محلی ندارم و به نظرم می‌رسم که رشته اتصال را باید به شکل دیگری تعریف کنم.
آیا فقط نام سرورم را باید نام جدید قرار دهم یا اینکه کارهای دیگری هم لازم است؟
اگر راهنمایی فرمایند ممنون می‌شوم.
با احترام

AminSobati
جمعه 24 آذر 1385, 21:47 عصر
هم Connection String نیاز به تغییر خواهد داشت و هم لاگینی که کاربرها باید برای ارتباط با SQL Server استفاده کنند

A.Farzin
شنبه 25 آذر 1385, 18:08 عصر
آقای ثباتی
با سلام

1) یعنی اگر برای رشته اتصال، نام سرورم را نام سرور Domain شده قرار دهم
2) UserName و Password کامپیوترهای Client را به عنوان Login ID و Password در پایگاه داده تعریف نمایم
آیا مشکلی نخواهد بود. اگر ممکن است بیشتر توضیح دهید.

AminSobati
شنبه 25 آذر 1385, 18:51 عصر
1) نه نام سرور Domain مهم نیست، نام Instance شما مهمه. در مورد این نام مطالب زیادی در این فروم پست شده
2) همه کلاینتها میتونن با یک Username و Password مشترک کانکت بشن و میتونن بصورت مجزا برای خودشون داشته باشند. ولی قبلش تصمیم بگیرید که Widnows Authentication قراره استفاده بشه یا SQL Authentication

A.Farzin
شنبه 25 آذر 1385, 23:44 عصر
با تشکر مجدد
در سرور فعلی، در Server Network Utility می‌بینم که نام سرور و Instance آموجود روی این سرور، کاملا برابر است. آیا منظور شما از Instance همین است؟ و همین مقدار را باید در محل نام سرور وارد کنم؟

AminSobati
دوشنبه 27 آذر 1385, 23:34 عصر
بله همین نام

A.Farzin
سه شنبه 28 آذر 1385, 19:15 عصر
سئوالی دیگر در همین رابطه:
در سئوال اصلی گفتم که دیتابیسم را روی یک سرور در یک شبکه Peer-to-Peer قرار داده بودم. خوب در این حالت، درست است که دیتابیس روی سرور بود، ولی من آنرا روی کامپیوتر خودم Attach کرده بودم و اصلاحات مورد نیاز را می‌توانستم روی آن اعمال کنم.
حالا سئوالم این است که:
1) در شبکه Client-Server هم آیا امکان Attach کردن فراهم خواهد بود؟
2) اگر فراهم است، آیا کامپیوتر من هم لازم است تا Server باشد یا نه؟

AminSobati
سه شنبه 28 آذر 1385, 21:39 عصر
همیشه دیتابیس باید روی Local Drive برای SQL Server باشد، در این حالت میشه Attach کرد