PDA

View Full Version : مزایا و معایب MySQL 5

microsoftsat
دوشنبه 27 آذر 1385, 14:03 عصر
با سلام

در اینجا می خواستم از کسانی که با MySQL 5 کار کردن و تجربه دارن چند تا سوال بپرسم:

1- در نسخه 5 چه مزیت هایی نسبت به بانک های مشابه دیده شده است؟ (منظور تجربی است نه علمی!)

2- معایب این نسخه و دردسرهای بوجود آمده برای شما؟

3- آیا روی هم رفته ترجیح می دهید از MySQL 5 استفاده نمایید یا نسخه های قبل تر؟

4- کدام سایت مناسب را می شناسید که MySQL 5 را در اینترنت مخصوصا در ایران ارائه داده باشد؟ (اگر از خدمات آن استفاده کرده اید نظر خود را هم بنویسید.)

5- کسانی که با SQL Server کار کرده اند آیا رقبتی برای مقایسه یا حتی تست MySQL 5 دارند؟

متشکر و ممنون.

oxygenws
دوشنبه 27 آذر 1385, 14:13 عصر
1- تجربی و عملی یکی اند!! منظورت چیه؟؟
2- تجربه بدی باهاش نداشتم!
3- 5
4- نمی شناسم
5- ...

microsoftsat
دوشنبه 27 آذر 1385, 14:26 عصر
1- 1- تجربی و عملی یکی اند!! منظورت چیه؟؟
2- تجربه بدی باهاش نداشتم!
3- 5
4- نمی شناسم
5- ...

1- لطفا متن را صحیح بخوانید! : علمی! نه عملی!!! :متعجب:

2- تا حالا چقدر باهاش استور پروسیجر نوشتین و راضی بودین؟ (واحد سنجش رو خودتون انتخاب کنید!)

reza_rad
دوشنبه 27 آذر 1385, 14:32 عصر
تا حالا چقدر باهاش استور پروسیجر نوشتین و راضی بودین؟ (واحد سنجش رو خودتون انتخاب کنید!)

زیاد نوشتم و راضی هم بودم
شما چه نتیجه ای می خوای بگیری؟!

microsoftsat
دوشنبه 27 آذر 1385, 17:51 عصر
زیاد نوشتم و راضی هم بودم
شما چه نتیجه ای می خوای بگیری؟!

مزایا و معایب این نسخه.
محبوبیت و استقبال از اون و .......

leily2000
سه شنبه 28 آذر 1385, 08:31 صبح
سلام
من 6 ماهی می شود که با MySql 5 کار می کنم . تعریفش را زیاد شنیده بودم ولی وقتی خودم باهاش کار کردم دیدم که یک چیزی مثل Sql Server که تا حالا هیچ Bug ی از اون ندیدم خیلی با MySql که هر از گاهی یک bug می دهد فرق دارد . مخصوصا" اگر پروژه هم فوری باشه برای یک کوئری اگر یه روز جواب بده یه روز جواب نده واقعا" اعصاب خوردی داره.

بعضی وقتها یه کوئری براش error : No data - zero rows fetched, selected, or processed را می دهد ولی همین کوئری گاهی درست جواب می دهد .

ورژن های جدید GUI Tools آن هم از قبلی ها Bug های بیشتری دارد من خودم عملاْ این را تجربه کرده ام . به هر حال همچنان خیلی ها از آن تعریف می کنند . البته نباید فقط معایب را دید چون سرعتش نسبت به Sql Server سریع تر است.

موفق باشید.

reza_rad
سه شنبه 28 آذر 1385, 08:32 صبح
این رو می تونی راحتتر از اینجا ببینی:
What's New in MySQL 5.0 (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/mysql-5-0-nutshell.html)

peyman1987
جمعه 01 دی 1385, 11:37 صبح
من الان یه هفت ماهی هست با MySql کار میکنم تا حالا با مشکلی بر نخوردم
در ضمن به نظر من اگه بخوایم با SQL Server مقایسش کنیم باید توجه داشته باشیم که MySql فقط 5 مگ حجم داره در حالیکه SQL Server حدود 5 تا سی دی یعنی 3.5 گیگ حجم داره.
در هر صورت به نظر من MySql موفق تر از SQL Server کار کرده

microsoftsat
جمعه 01 دی 1385, 11:45 صبح
من الان یه هفت ماهی هست با MySql کار میکنم تا حالا با مشکلی بر نخوردم
در ضمن به نظر من اگه بخوایم با SQL Server مقایسش کنیم باید توجه داشته باشیم که MySql فقط 5 مگ حجم داره در حالیکه SQL Server حدود 5 تا سی دی یعنی 3.5 گیگ حجم داره.
در هر صورت به نظر من MySql موفق تر از SQL Server کار کرده

MySQL نسخه 5 کار کردین؟

reza_rad
شنبه 02 دی 1385, 07:03 صبح
من 6 ماهی می شود که با MySql 5 کار می کنم . تعریفش را زیاد شنیده بودم ولی وقتی خودم باهاش کار کردم دیدم که یک چیزی مثل Sql Server که تا حالا هیچ Bug ی از اون ندیدم خیلی با MySql که هر از گاهی یک bug می دهد فرق دارد . مخصوصا" اگر پروژه هم فوری باشه برای یک کوئری اگر یه روز جواب بده یه روز جواب نده واقعا" اعصاب خوردی داره.

بعضی وقتها یه کوئری براش error : No data - zero rows fetched, selected, or processed را می دهد ولی همین کوئری گاهی درست جواب می دهد .

ورژن های جدید GUI Tools آن هم از قبلی ها Bug های بیشتری دارد من خودم عملاْ این را تجربه کرده ام . به هر حال همچنان خیلی ها از آن تعریف می کنند . البته نباید فقط معایب را دید چون سرعتش نسبت به Sql Server سریع تر است.

اینکه شما توی کوئری ها مشکل داشته باشی و اینکه انتظار داری هر جور کوئری نوشتی یا هر جور ساختار جداولتو طراحی کردی mysql قبول کنه! معنیش اینه که mysql مشکل داره؟!!!!!!
من هم خیلی بیشتر از اینی که شما می گی mysql کار کردم و هم بیشتر از اونsqlserver . ولی نکته ای که microsoft base های عزیز باید بدونن اینه که کلا opensource عین محصولات مایکروسافت home business نیست . و این شما هستی که باید حرفه ای تر کار کنی.

در ضمن این مسائلی که شما می گید بیشتر به UI مربوط میشه نه به Engine پایگاه داده!

peyman1987
یک شنبه 03 دی 1385, 21:39 عصر
MySQL نسخه 5 کار کردین؟

نه ولی باز هم موضوع تفاوت زیادی نمیکنه چون MySQL5 هم حجمش حدود 16 مگ است و من ازش راضیم

amirhosein
سه شنبه 12 دی 1385, 08:11 صبح
من هم یه کم باهاش کار کردم(mysql).خیلی خوش دسته و راحت و سبک.انقدر برام جالبه که آرزو می کنم بشه ازش توی برنامه های windows application هم استفاده کرد. راستی کسی در این مورد چیزی می دونه؟

oxygenws
سه شنبه 12 دی 1385, 10:07 صبح
راستی کسی در این مورد چیزی می دونه؟

سوالت رو در تاپیک جدید بپرس...
ضمن اینکه قبلا در این مورد صحبت شده! شاید embedded کلمه کلیدی خوبی برای جستجو باشه

amirhosein
یک شنبه 29 بهمن 1385, 08:00 صبح
من هم یه کم باهاش کار کردم(mysql).خیلی خوش دسته و راحت و سبک.انقدر برام جالبه که آرزو می کنم بشه ازش توی برنامه های windows application هم استفاده کرد. راستی کسی در این مورد چیزی می دونه؟
برای وی بی جوابشو میتونید اینجا بخونید:
http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=306674&postcount=9

pouriams
سه شنبه 08 اسفند 1385, 15:12 عصر
چون Mysql مثل SqlServer اینترفیس ویندوزی خوبی نداشته (البته بجز ورژن 5اش که می تونید از طریق Administrator و Query Browser محیط ویژوال خوبی داشته باشید) قبلا مورد بی مهری برنامه نویسان واقع می شده اما ورژن جدید آن (5) بسیار عالی طراحی شده و مشکلات ورژن های قبلی را ندارد به همین خاطر طرفداران بیشتری پیدا کرده.
در ضمن Mysql برای لینوکس بسیار عالی است و شما مانند SqlServer‌نیاز به Licence ندارید. (که خب واسه خودش مزیتی است که قابل چشم پوشی نیست.)
در ضمن مدیریت قوی و منسجمی دارد. لازم به ذکر است که یکی از سایت های خوب دولتی (که روزانه بیش از 1000 بازدید کننده دارد) از دیتابیس Mysql5 استفاده می کند و مشکلی ندارد. البته همانطور که یکی از دوستان اعلام کردند کار کردن با آن کمی حرفه ای تر می باشد.
در کل خود من Mysql را به SqlServer ترجیح می دهم و الان هم، همراه Net. دارم استفاده می کنم و یک سایت طراحی می کنم.