PDA

View Full Version : برنامه نویسی و ایجاد پروژه برای نصب بصورت ماژول ماژول

soroush_vs
سه شنبه 28 آذر 1385, 20:30 عصر
سلام
تشریح مطلب:
من قصد ایجاد برنامه ای را دارم که Base کل سیستم باشد و برای اصافه کردن ماژول ها برنامه های مربوطه نصب شود.تقریبا مثل آفیس در نظر بگیرید آفیس خود یک Base دارد که بسیاری از اجزایی که در برنامه های مختلف آفیس موجود است در آن Base موجود است در حال که شاید مثلا در حال حاظر Excel نصب نباشد ولی برای نصب Excel اقدام به اضافه کردن ماژول excel میکنیم.
در حقیقت یک FrameWork ایجاد کرده و بقیه ماژول ها روی آن نصب میشوند.
برای ایجاد چنین برنامه هایی چگونه باید عمل کرد؟

soroush_vs
سه شنبه 28 آذر 1385, 20:38 عصر
در نظر بگیرید که با نصب ماژول دوم در Base تغییراتی ایجاد شود مثلا یک دکمه در روی فرم اصلی Base نمایان شود
نمیدونم منظورم را خوب بیان کردم یا خیر

dkhatibi
سه شنبه 28 آذر 1385, 20:39 عصر
فکر کنم dll نویسی راهشه!

soroush_vs
سه شنبه 28 آذر 1385, 20:41 عصر
لطفا در این رابطه به تحقیقات ادامه بدید به وقت گذاشتنش واقعا مییرزه
آیا ارتباطی با ERP داره؟

Touska
چهارشنبه 29 آذر 1385, 09:57 صبح
لطفا در این رابطه به تحقیقات ادامه بدید به وقت گذاشتنش واقعا مییرزه
آیا ارتباطی با ERP داره؟

سلام شما می تونید از روشی که برنامه نویسان همکاران سیستم استفاده کردند. استفاده کنید

از BPL (Borland Package Library) استفاده نمایید.

ERP چیز دیگه هست. ERP (http://en.wikipedia.org/wiki/Enterprise_resource_planning)

soroush_vs
پنج شنبه 30 آذر 1385, 11:00 صبح
قصدم این بود که مثلا یک برنامه نصب تهیه شود با استفاده از InstallShield سپس آن برنامه قسمت هایی را به برنامه اصلی اضا فه نماید مثلا یک منوی اصلی به MainMenu اضا فه کند .
این کار بجای حذف برنامه قبل و جایگزینی یک Application دیگرراه دیگری دارد؟
Borland Package Library دقیقا چگونه عمل میکند؟
مطمئنا روش های دیگری وجود دارد چون برنامه های دیگری وجود دارند که با این روش عمل میکنند مانند Office

vcldeveloper
شنبه 02 دی 1385, 09:26 صبح
orland Package Library دقیقا چگونه عمل میکند؟
مثل یک DLL.
باید برای برنامه خودتون یک رابط برنامه نویسی طراحی کنید، تا اجزاء اضافه شونده بتونند از طریق اون رابط با برنامه تعامل برقرار کنند. اجزای اضافه شونده هم می تونند بصورت DLL، bpl یا فایل های exe باشند. برای تبادل اطلاعات بین چند برنامه می تونید از OLE Automation (http://en.wikipedia.org/wiki/OLE_Automation) استفاده کنید.