PDA

View Full Version : راهنمای برای شروع sql server

نغمه
چهارشنبه 29 آذر 1385, 15:52 عصر
چند سوال:

1. ورژن های جدید sql-server بعد از sqlserver-2000 چیست؟
2.من یک کتاب آموزشی sql-server2000 دارم از این کتاب برای آموزش ورژن های جدید تر هم میشه استفاده کرد؟
3. برای برقراری ارتباط با sql server ایا زبان c++ زبان جامعی است یا بهتر است زبانی در .net باشد؟

SQLPRO
چهارشنبه 29 آذر 1385, 22:46 عصر
چند سوال:

1. ورژن های جدید sql-server بعد از sqlserver-2000 چیست؟

با سلام
ورژن بعدی آن SQL Server 2005 است.

2.من یک کتاب آموزشی sql-server2000 دارم از این کتاب برای آموزش ورژن های جدید تر هم میشه استفاده کرد؟
بله میتوانید استفاده کنید ولی طبیعتا" از خیلی از امکانات SQLServer 2005 نمیتوانید استفاده کنید.

3. برای برقراری ارتباط با sql server ایا زبان c++ زبان جامعی است یا بهتر است زبانی در .net باشد؟

منظورتون همون ++C تحت داس هست؟؟
به نظر من دات نت پلتفرم بهتری می باشد.
از زبان ها برنامه نویسی دات نت نظیر #C و یا VB.Net استفاده کنید.

خدا نگهدار

نغمه
پنج شنبه 30 آذر 1385, 11:07 صبح
برای sql servver و .net چه ورژنها و چه edition های را بخرم؟

TuneUp
پنج شنبه 30 آذر 1385, 23:26 عصر
برای sql servver و .net چه ورژنها و چه edition های را بخرم؟

برای SQL Server پیشنهاد من اینه که شما ویرایش Standard رو بخرید که تقریبا" تمام امکانات رو هم داری و خوبی ای که داره این است که روی ویندوز XP نصب میشود. در حالی که enterprise روی XP نصب نمیشود و باید آنرا روی ویندوزی نظیر Windows 2003 Server نصب کنید. در مورد دات نت ( ویژوال استدیو نام دارد) پیشنهاد میکنم ویژوال استدیو 2005 ویرایش Team Suite و ساده تر از اون نسخه(اگر اشتباه نکنم ) Enterprie هست.

ولی تو بازار پک هایی وجود دارند که شامل 10 سی دی هستند. فکر کنم 8500 هم هزینه اش باشد. از دو شرکت هما و اورکس این بسته ها رو دیدم. چیز کامل و جالبی است. مشکلی که داره اینه که ویرایش SQL اینها Enterprise است که روی XPنصب نمیشه.

نغمه
جمعه 01 دی 1385, 09:58 صبح
برای SQL Server پیشنهاد من اینه که شما ویرایش Standard رو بخرید که تقریبا" تمام امکانات رو هم داری و خوبی ای که داره این است که روی ویندوز XP نصب میشود. در حالی که enterprise روی XP نصب نمیشود و باید آنرا روی ویندوزی نظیر Windows 2003 Server نصب کنید. در مورد دات نت ( ویژوال استدیو نام دارد) پیشنهاد میکنم ویژوال استدیو 2005 ویرایش Team Suite و ساده تر از اون نسخه(اگر اشتباه نکنم ) Enterprie هست.

.

هردوی اینها با xp مشکل ندارند؟

DonetKarvb
جمعه 01 دی 1385, 10:55 صبح
هردوی اینها با xp مشکل ندارند؟
ویژوال استدیو که هیچ کدام از ویرایشش هایش مشکلی ندارند.
ولی SQL چرا.
شما با گرفتن اون پک میتونید هم اسکیوال داشته باشید و هم ویژوال استدیو. درسته که نسخه اینترپرایز توی XP نصب نمیشه ولی اونها فکر اینجا ش رو هم کرده اند و ویرایش رایگانی از SQL که Express نام دارد را همراه این پک گذاشته اند.
شما این پک رو بخر مطمئن باش که میتونید ازش استفاده کنید:لبخندساده::تشویق:

نغمه
جمعه 01 دی 1385, 21:22 عصر
ولی SQL چرا.
شما با گرفتن اون پک میتونید هم اسکیوال داشته باشید و هم ویژوال استدیو. درسته که نسخه اینترپرایز توی XP نصب نمیشه ولی اونها فکر اینجا ش رو هم کرده اند و ویرایش رایگانی از SQL که Express نام دارد را همراه این پک گذاشته اند.

یعنی برای همش همون 10 cd را بخرم؟ هم sqlserver هم visual studio.net ؟ sql-server 2005 هست؟

این پک شامل 10 cd اسمش چیه؟

DonetKarvb
جمعه 01 دی 1385, 23:13 عصر
یعنی برای همش همون 10 cd را بخرم؟ هم sqlserver هم visual studio.net ؟ sql-server 2005 هست؟

این پک شامل 10 cd اسمش چیه؟
وِزوال استدیو 2005 از شرکت هما و یا اورکس

نغمه
شنبه 02 دی 1385, 10:35 صبح
ولی SQL چرا.

ویرایش express اش همه کارایی اینترپرایز را داره؟

DonetKarvb
یک شنبه 03 دی 1385, 00:31 صبح
ویرایش express اش همه کارایی اینترپرایز را داره؟
نه خیلی از کارایی هاش کمتره. ولی کار شما رو راه میاندازد. به شما پیشنهاد میکنم این پک رو بخرید و یا اینکه بروید یک پک ویزوال استیدیو همرا به یک پک SQL Server ویرایش Standard بگیرید.
اگر میخوای کار کنی به نظر من سریع تر بگیر و دست دست نکن. چون این که چی رو بگیری چی رو نگیری تو ایران زیاد مهم نیست. اگر خوشت نیومد میری سراغ یه زبان دیگر. ولی مطمئن باش پشیمون نمیشی

نغمه
سه شنبه 12 دی 1385, 18:06 عصر
sql server 2000 روی xp نصب میشه؟

نغمه
سه شنبه 12 دی 1385, 20:18 عصر
من تا حالا با sql server کار نکردم تازه 2005 را نصب کردم کتابم آموزش sql server2000 در 21 روز است ولی اصلا نتونستم یاد بگیرم 2005 با 2000 خیلی فرق داره مثلا چیزی به نام enterprise manger نداره 2000 ام که روی xp نصب نمیشه تا با همون کار کنم. حسابی گیر افتادم چون برای یاد گیری 20 روز بیشتر فرصت ندارم. لطفا کمکم کنید

sadegh.rj
چهارشنبه 13 دی 1385, 01:08 صبح
من sql server 2000 ورژن personal را روی xp نصب کردم و هیچ مشکلی نداره
البته با Enterprise مشکل داشتم

VisualStudio
چهارشنبه 13 دی 1385, 17:03 عصر
دوستان من در ابتدا که مبتدی بودم و آشنایی با این موارد نداشتم رفتم و یک ویژوال استادیو
خریدم که 3 سی دی بود من تا حالا که دیدم تمام امکانات محیط ویژوال استادیو را داره من با این با نصب کامل این سی دی SQL را دارم فکر می کنم که ورژن Professioal هست در ضمن 2005 هست من هنوز از SQL آن استفاده نکردم آیا این SQL کامل هست و بدرد برنامه نویسی میخوره در ضمن چندتا SQL هم هست مثل SQL Mobil و ... با ویندوز XP هیچ مشکلی نداره
آیا این SQL اش کامل هست

VisualStudio
چهارشنبه 13 دی 1385, 17:03 عصر
راستی یادم رفت با ویندوز XP هیچ مشکلی نداره

linux
چهارشنبه 13 دی 1385, 21:29 عصر
خیلی از سوالات شما قبلا پاسخ داده شده لطف کنید یک جستجو کنید.

نغمه
دوشنبه 18 دی 1385, 18:20 عصر
خیلی از سوالات شما قبلا پاسخ داده شده لطف کنید یک جستجو کنید.
چه جوری جستجو کنم که دقیقا همون چیزی که می خوام بیاد نه هزار مطلبی که فقط یک کلمه کلیدی از سوال من را داره؟