PDA

View Full Version : yahooهک شد

Best Programmer
سه شنبه 28 بهمن 1382, 14:22 عصر
بزرگترین پایگاه و راهنمای قابل جست‌وجوی اینترنتی بنام yahoo عصر روز یکشنبه به مدت چندین دقیقه هک شد.

سایت یاهو که یکی از محبوبترین پایگاه‌ها و راهنمای قابل جست‌وجوی اینترنتی است و روزانه ده‌ها میلیون نفر به این سایت مراجعه می‌کنند عصر یکشنبه زمانی‌که علاقه‌مندان این سایت به این پایگاه مراجعه کردند بجای صفحه معروف یاهو با صفحه ای غیر معمول مواجه ‌شدند.

این گزارش می‌افزاید کاربرانی که به این سایت مراجعه کرده بودند آدرس ip خود را در این صفحه مشاهده می‌کردند و به آنها توصیه شده بود که این سایت هک شده است و در صورت فعالیت غیر معمول مراجعه کننده او نیز دچار مشکل خواهد شد. لینکی در این صفحه مشاهده می‌شد که در صورت باز کردن این لینک، صفحه معروف و همیشگی یاهو مشاهده می‌شد.

Inprise
سه شنبه 28 بهمن 1382, 15:57 عصر
منبع خبری که نوشتی اینجاست : http://cibclub.com/news//fullstory.asp?n=4082 اما این افراد هیچ منبع موثقی برای این خبر ذکر نکرده اند . هیچ کدوم از منابعی که من بهشون رجوع میکنم هم چنین خبری رو منتشر نکردن . نت کرافت هم هیچ مطلبی ذکر نکرده . این چه جور خبریه که منبع نداره ؟ هیچ منبع موثقی بهش اشاره نکرده ، هیچکدوم از منابع جهانی امنیت شبکه مطلبی در موردش ننوشته اند ، نت کرافت چیزی در موردش نمیدونه ، و ... ؟ به نظر میاد در خلاء وجود مرکز قابل وثوقی به زبان فارسی برای حمایت از اخبار مرتبط با تکنولوژی اطلاعات خصوصا" بعد امنیتی ، سایت های دست چندم و وبلاگها (!)ی فارسی که تا بحال رسالتشون هجو نویسی درباب مسائل سیاسی و لینک داونلود و Crack و اباطیلی از این دست بوده ، دارن نقش مهمی در " خبر پراکنی" ایفا میکنند .

( اگر واقعا" این اتفاق ظرف سه روز گذشته افتاده و کسی منبع قابل وثوقی داره که حتی Sans هم بهش دسترسی نداشته ، ذکر کنه ، روشن بشیم )

Best Programmer
چهارشنبه 29 بهمن 1382, 09:57 صبح
ما هم نمی دانیم. چرا هیچ خبری از منبع نیست :o :?:
شاید یه چیزی پرانده باشند. اگر این طور باشد تقصیر از من هست که بیشتر درباره منبع این موضوع جستجو نکردم.(آخه فکم خورد زمین وقتی اینو دیدم برای همین زیاد فکر منبع نشدم)