PDA

View Full Version : بی احتیاطی ISP ها

sayana
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1382, 00:58 صبح
چند ماه پیش یه کارت اینترنت 10 ساعته از یکی از ISP های معروف گرفتم با اینکه ISP خیلی معروفیه خواستم سرعتش رو امتجان کنم چون اشتراک تمام ادارات دولتی با این ISP ست طبیعتا سرعتش پایین میاد . خلاصه تازه دو ساعت از کارتم استفاده کرده بودم که dc شدم و دیگه هم در طی یک دو روز نتونستم connect بشم پیغام اخطار هم اشتباه بودن username یا password رو نشون میداد یا تلفن پشتیبان تماس گرفتم داشتم با یکی از مسولان صحبت میکردم و براش مشکل رو توضیح میدادم که صداش کردن به خاطر یه تماس تلفنی . معذرت خواست و گفت گوشی رو نگهدارم . ظاهرا یکی دیگه که تازه کار بود برای connect شدن مشکل داشت اما قسمت جالب ماجرا این بود که اون پشتیبان برای وارد کردن اطلاعات مربوط به username و password از شخص پشت گوشی میخواست اونا رو بخونه و خوش بلند تکرار میکرد !!!!!!! طوری که من راحت هر دو رو شنیدم و اونقدر آروم تکرار میکرد که راحت میدونشتم یادداشت کنم !!! اون روز مشکل من حل نشد هرچند بعد از اون ماجرا دیگه امیدی هم نداشتم واقعا جای تاسف داشت که یه ISP انقدر بی احتیاط عمل کنه نتیجه این که دیگه از اونجا اشتراک نگرفتم هر چند بعد ها شنیدم این جور دسته گل به آب دادن ها بار اولشون نبوده !!!!!!!
یه بار دیگه هم از یه جا دیگه اشتراک گرفته بودم دوباره دچار مشکل شدم (انگار همه دردسر ها مال منه :( :wink: ) تماس گرفتم . شخصی که پشت خط بود username خواست و در ادامه گفت راستش من نمیدونم اشکال از کجا میتونه باشه ولی اگه بخواین برایتون یه password جدید بهتون میدم !!!!!!!!!! باورم نشد . میدونین که روی کارتهای اینترنت فقط روی password پوشانده شده و username در معرض دیده !!!!!!!!! خوب در این شرایط هر کسی میتونه با دونستن یه username از اون شرکت خیلی راحت ! یه password بگیره !!!!!!!!! و باز هم نتیجه اینکه دیگه از اون جا هم اشتراک نگرفتم :(

نتیجه گیری اخلاقی : یه ISP مطمئن بهم معرفی کنین !!!!! :wink: 8)

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1382, 11:01 صبح
اینکه چیزی نیست . من 50 ساعت اشتراک گرفته بودم . هوز 20 ساعتش رو هم کار نکرده بودم که دیس کانکت شدم بعد که رفتم توی سایت خود ISP دیدم اشتراکم تموم شده :shock: زنگ زدم و قضیه رو گفتم . مرتیکه گفت که به ما ربطی نداره :?

Gladiator
جمعه 02 خرداد 1382, 22:09 عصر
بعد که رفتم توی سایت خود ISP دیدم اشتراکم تموم شده :shock: زنگ زدم و قضیه رو گفتم . مرتیکه گفت که به ما ربطی نداره :?

:lol: الهی بگردم ..... :wink:

Afshinpour
شنبه 03 خرداد 1382, 02:52 صبح
سایانا جان :

اونقدر آروم تکرار میکرد که راحت میدونستی یادداشت کنی ؟؟؟

یعنی یادداشت نکردی ؟ :wink:

اینطور مواقع :twisted: میره تو جلد آدم :)

Mohammad_Mnt
شنبه 03 خرداد 1382, 18:58 عصر
گلادیتور جان ، بسه دیگه ! نگرد سرت گیج می ره ها :wink:

sayana
یک شنبه 04 خرداد 1382, 19:30 عصر
خوب من هم یادداشت کردم 8) اتفاقا کار هم میکرد ولی حتی 1 دقیقه هم استفاده نکردم :mrgreen: ولی دلم به حال خودم سوخت :( چون آخرش هم سر من کلاه رفت

Siavash_amature
دوشنبه 02 تیر 1382, 23:27 عصر
احتمال داره کم شدن اکانت کاره یه سارق اکانت باشه . :wink:

Mahdavi
یک شنبه 22 تیر 1382, 16:45 عصر
کم شدت acount ها بیشتر به خاطر اینه که اکثر ISPها session Time نرم افزاراشونو رو عددی غیر از یک تنظیم میکنند مثلا 5. لذا اگه زمان استفادتون کمتر از این میزان هم باشه همون مقدار از حسابتون کم میشه. و چندتا دلیله دیگه که بهتره ازش بگذریم. :lol: