PDA

View Full Version : اشکال در ایجاد فایل Setup

m_zargarnia
دوشنبه 04 دی 1385, 12:48 عصر
باسلام
من برنامه ای با VB نوشتم و از Crystal Report 10 برای گزارش سازی استفاده کردم . Setup برنامه رو با VB ایجاد کردم و تمام فایل های مورد نیاز Crystal رو هم Add کردم .برنامه هنگام نصب به ترتیب شکل 2-1 پیغام های ذیل را می دهد ودر زمان اجرای برنامه همه قسمتهای برنامه به غیر از گزارشها به درستی کار می کنن .
هنگام اجرای گزارش پیغام شکل 3 ضاهر میشود .

با توجه به اینکه من از Crystal Report 10 در برنامه ام استفاده کردم چجوری باید فایل Setup ایجاد کنم که این مشکلات حل بشه .
از Install Shield 10.5 هم استفاده کرد باز هم مشکل رفع نشد .

ashkan209
سه شنبه 05 دی 1385, 14:48 عصر
ببینم ، روی کامپیوتری که برنامه نصبه Crystal وجود داره ؟
اگه هست remove -restart - Install
اگه نیست Install کن، بعد نتیجه را بگو

sjj
سه شنبه 05 دی 1385, 16:03 عصر
دوست عزیز بنده هم قبلا به این مشکل بر خورده بودم.باید در کامپیوتر مقصد کریستال رپورت رو نصب کنید.

m_zargarnia
چهارشنبه 06 دی 1385, 09:06 صبح
ببینم ، روی کامپیوتری که برنامه نصبه Crystal وجود داره ؟
اگه هست remove -restart - Install
اگه نیست Install کن، بعد نتیجه را بگو
باتشکر از شما
اینو قبلا تست کردم . اگه 10‍Crystal رو نصب کنم برنامه بدون هیچ مشکلی کار می کنه . ولی من نمی خوام کاربر درگیر نصب کردن Crystal بشه . برنامه Setup باید فیلهای ‍‍‍Crystal مورد نیاز برنامه رو نصب کنه .

ashkan209
چهارشنبه 06 دی 1385, 13:07 عصر
از Install shield Dev Studio 9 استفاده کن

Armin62
جمعه 08 دی 1385, 08:16 صبح
از merg Module های کریستال باید استفاده کنی

vb341
دوشنبه 11 دی 1385, 09:13 صبح
از Install shield Dev Studio 9 استفاده کن

همینطور که دوست عزیز گفتن از Install shield Dev Studio 9 استفاده کن . در ضمن Install shield Dev Studio 9 خودش مرماژولهای کریستال 9 رو داره نه 10 . اگر از کریستال 9 یا 9.2 استفاده کنی برا ساخت ستاپ با Install shield Dev Studio 9 هیچ مشکلی نخواهید نداشت

ali_habibi1384
پنج شنبه 17 آبان 1386, 10:58 صبح
اگه می خوای تاپیک جدید بزنی اینجا نزن موضوع جدید مطرح کن نه تاپیکهای قدیمی رو!

javadaskari
چهارشنبه 01 اسفند 1386, 15:46 عصر
شما باید دو فایل crviewer.dll و craxdrt.dll را به پوشه برنامه تان منتقل کرده و در vb آن را اضافه کنید.

crc.logger
دوشنبه 19 فروردین 1387, 01:49 صبح
شما باید دو فایل crviewer.dll و craxdrt.dll را به پوشه برنامه تان منتقل کرده و در vb آن را اضافه کنید.

doste aziz bayad az filehaye .msm ya microsoft merge module estefade koni baraye nasbe khodkare Crystal dar installshield va in ra dar zehn dashte bash ke filehaye ke dar windows az noe dll vojod darand az noe com visible hastand va bayad register beshand ke installshield in kar ra mikone ama bazam moshkel kamel rafe nemishe

saied_genius
سه شنبه 20 فروردین 1387, 11:25 صبح
با سلام خدمت شما

همانطور که دوستان گفتند باید merge module های کریستال 10.5 را به setup اضافه کنی.
برای این کار ابتدا باید merge module های کریستال 10.5 را از سایت خود کریستال ریپورت (که به صورت رایگان است) را دریافت کنی و در برنامه InstallShield اضافه کنی.

merge module سه عدد هستند که باید بر اساس ورژن کریستال خود (که اینجا 10.5 است) را از سایت دریافت کنی (حتما 3 عدد را دریافت کن وگرنه جواب نمی دهد) .

این فایل ها یکی Report Engine و یکی designtime و دیگری را هم یادم نمی آید چی بود را باید بگیری که هر کدام حدود 30 - 40 مگابایت هستند.

برای اضافه کردن آنها باید برنامه InstallShield را باز کنی و در قسمت Redistribution ها ، این فایل ها را به برنامه InstallShield اضافه کنی.

نحوه اضافه کردن را دقیقاً یادم نیست ولی به راحتی می توانی از Help خود InstallShield استفاده کنی . (تایپ کن Add Merge Modules )

پس از اینکه اضافه کردی ، حالا می روی سراغ ساختن برنامه ات ، وقتی فایل های مورد نظر خود را اضافه کردی (البته من ترجیحاً توصیه میکنم از Rebuild استفاده کنید) و تمام فایل هایی که برنامه نیاز دارد را اضافه کردی می روی توی صفحه ای که میتوابی اجزای Setup را دستی اضافه و کم کنی (چون الان InstallShield ندارم نمی توانم عیناً نام قسمت ها را نام ببرم ، باید ببخشید) و به قسمت Redistributions می روی (یک کلمه تو همین مایه ها) و سه MergeModule مورد نیاز تو در میان مابقی MergeModule ها وجود دارد .

سه عنوان پشت سر هم هستند و با R شروع می شوند. اگر اشتباه نکنم RDC یکی از آنها بود و الی آخر ...

یکی از آنها Report Engine و دیگیری Report Design Time و سومی ... (باز هم یادم نیست).
خلاصه این که هر سه پشت سر هو و با R شروع می شوند.

یکی از آنها بعد از تیک خوردن یک پنجره باز می شود که می گوید تنظیمات لازم را انجام دهید که شما بدون هیچ تغییری ok را بزنید.

وقتی این فایل ها را اضافه کردی (یعنی تیک کنار آنها را زدی) به بقیه کار Setup خود ادامه می دهی و در این حالت Crystal report با تمام نیاز های شما به Setup شما اضافه می شود بدون نیاز به نصب آن روی هر Client جهت استفاده از Setup.

در این حالت Setup برنامه شما حدود 40MB اضافه حجم پیدا می کند و آن هم به خاطر همین Merge Module ها است ، که البته بد هم نیست. (می توانی کلاس بذاری که چه برنامه سنگینی نوشتی که اینقدر حجم داره:چشمک:.)

خلاصه دیگه Setup شما آماده استفاده در هرجایی است.

انشا ا... که راهنمایی من مورد استفاده شما جهت رفع مشکلتان قرار گیرد.:لبخندساده:

بدرود و دو صد بدرود.