PDA

View Full Version : یه سوال در مورد مجوز دادن به User های تعریف شده

hedayat
دوشنبه 04 دی 1385, 13:28 عصر
فرض کنید که روی یه سرور چند تا Database دارید که به برای یکی از اون دیتابیس ها می خواهین یه User
با دسترسی کاملا Admin (فقط روی اون دیتابیس) بدین . حالا من برای این کار پس از تعریف و مجوز دادن به
دیتابیس مورد نظر ،مثل شکل زیر عمل میکنم:
Public و Db_owner
ولی به مشکلی دارم user ی که با این database‌ کار می که حق RESTORE DATABASE و Shrink Database
و ATTACH و DETACH و چند مورد دیگه رو ندارد .
حالا می خوام بدونم کسی راهی برای این موضوع سراغ داره که کاربره بتونه این کارا رو بکنه
(منظورم تو خود EnterPrice Manager است) . با تشکر قبلی::چشمک: :چشمک: :چشمک:

AminSobati
دوشنبه 04 دی 1385, 15:02 عصر
در Books Online در راهنمای هر دستوری، یک قسمت پائین صفحه وجود داره که Permissionهای مورد نیاز برای اون دستور رو توضیح داده

taheri-ali
سه شنبه 05 دی 1385, 07:14 صبح
دوست من شما باید گزینه های زیر رو هم تیک بزنید:
1-datareader
2- datawriter
3- access admin

hedayat
شنبه 09 دی 1385, 17:46 عصر
دوست من شما باید گزینه های زیر رو هم تیک بزنید:
1-datareader
2- datawriter
3- access admin

دوست عزیز با تشکر از راهنمائیتون ولی !!!
اگه تمام مجوز های Database Role رو هم بدی (به غیر از ِDeny ها) بازم نمی زاره که اون User کار Restore یا Attach رو انجام بده
چیزی هم که می گه اینه:

hedayat
شنبه 16 دی 1385, 12:44 عصر
یعنی هیچ کی پیدا نمی شه به این سول جواب بده:افسرده: :افسرده: :افسرده:

AminSobati
شنبه 16 دی 1385, 22:50 عصر
دوست عزیز لطفا پاسخها رو با دقت بیشتری مطالعه بفرمایید:

در Books Online در راهنمای هر دستوری، یک قسمت پائین صفحه وجود داره که Permissionهای مورد نیاز برای اون دستور رو توضیح داده
مثلا اگر به دستور Restore مراجعه کنید گفته که:

If the database being restored does not exist, the user must have CREATE DATABASE permissions to be able to execute RESTORE. If the database exists, RESTORE permissions default to members of the sysadmin and dbcreator fixed server roles and the owner (dbo) of the database.

یا در مورد sp_attach_db:

Only members of the sysadmin and dbcreator fixed server roles can execute this procedure.

hedayat
یک شنبه 17 دی 1385, 17:02 عصر
شما فرمودید:
مثلا اگر به دستور Restore مراجعه کنید گفته که:

If the database being restored does not exist, the user must have CREATE DATABASE permissions to be able to execute RESTORE. If the database exists, RESTORE permissions default to members of the sysadmin and dbcreator fixed server roles and the owner (dbo) of the database.

قبول دارم که برای Restorre باید مجوزهای Server Role داشته باشی
ولی می خوام بدونم که مگه میشه که راهی برای Restore کردن نباشه !!!
مثل می گن با Trancaction log Backup می شه چنین کاری رو انجام دارد !!!

AminSobati
یک شنبه 17 دی 1385, 23:25 عصر
منظورتون چیه که "مگه میشه راهی وجود نداشته باشه" ؟ راهش همون Restore هستش. Log File در بازیابی اطلاعات دیتابیس کمک میکنه به شرط اینکه مجوز Restore رو داشته باشید

hedayat
پنج شنبه 21 دی 1385, 11:06 صبح
با تشکر از شما آقای "AminSobati" ، مثل اینکه این مشکل راهی نداره و فقط باید مجوز های Server Role داشته باشم.
به هر حال از همفکری و راهنمائیتون ممنون:تشویق: :تشویق: