PDA

View Full Version : ارتباط بین client ها و server با driver پارادوکس

sepideh1st
چهارشنبه 29 بهمن 1382, 10:37 صبح
سلام
من یک برنامه دارم که بانکهای آن با پارادوکس طراحی شده و بانکها روی server هستند.با installshield6 یک setup ساختم به طوری که روی client ها فقط فایل exe وجود داره و وقتی برنامه اجرا میشه client به server وصل میشه .
مشکلی که من دارم اینه که چرا بیشتر از یک client نمیتونه در یک زمان به سرور وصل بشه؟
یعنی پیغام میده که یک user دیگه وصل هست و هر وقت یک client به server وصل میشه
دوفایل به نامهای pdoxusrs.lck و paradox.lck روی سرور داخل folder که بانکهای اطلاعاتی در
اون هستند ایجاد میشه.و بانکها قفل میشن و امکان استفاده برای client دیگه در همون لحظه
وجود نداره.به محض اینکه اون client که داره با برنامه کار میکنه از برنامه خارج میشه این دو فایل هم از بین میروند و client دیگه ای میتونه برنامه را اجرا کنه .
چرا این دو فایل ایجاد میشن که باعث قفل شدن table های موجود در server میشن؟

JavanSoft
چهارشنبه 29 بهمن 1382, 13:02 عصر
اگر نوع پایگاه شما Paradoxباشد این اشکال بوجو دمی اید
در مورد پایگاههای پارادوکس اصلابه شبکه فکر نکنید چون پایگاهها بصورت شبکه نیستند بلکه بصورت اشتراکی عمل میکنند .
بهتر است پایگاههای خود را به SqlServerانتقال دهید تا مشکل دسترسی را SQLServerبرایتان حل کند

Delphi-Clinic
چهارشنبه 29 بهمن 1382, 13:02 عصر
فکر کنم از شی Session استفاده ننموده اید.
درسته؟ :)

sepideh1st
چهارشنبه 29 بهمن 1382, 13:44 عصر
من روی فرم اصلی session نگذاشتم ولی از session ای که به صورت default وجود داره استفاده کردم و در دستور session.addstandardalias آدرس سرور را دادم. :roll:
نمیدونم کجای کارم اشتباهه؟ :?:

چهارشنبه 29 بهمن 1382, 13:47 عصر
آقای کلینیک این شی Session چیه من تنها چیزی که ازش میدونم اینه که اگه بخام یه دیتابیس معمولی رو روی شبکه ببرم باید ازش استفاده کنم!!!!!!!
:oops:
راستی اینو هم میدونم که چند تا متد خفن هم داره مثل username password.....
پیلیز یه توضیح بدین مرسی

JavanSoft
چهارشنبه 29 بهمن 1382, 14:17 عصر
نمی دانم ایا این موضوع را بگویم یا خیر
اما برای مدت 2 هفته بنده در مورد شبکه پارادوکس سرکار بودم
1)حق باشماست از طریف Sessionمی تون تنظیم کرد ..اما واقعا مشکل است
2) اگر واقعا مجبورید با پارادوکس کار کنیدو شبکه ... روی 98 کار نکنید روی XPوقت بگذارید

Delphi-Clinic
چهارشنبه 29 بهمن 1382, 16:36 عصر
شی session در بانکهای اطلاعاتی تحت شبکه رل مهمی دارد.
کنترل کامل دسترسی کاربران و نحوه عملکرد و ردیابی آنها به عهده شی session است.

بهترین مثالها را در این ارتباط می توانید در سایت www.delphi.about.com بیابید.

SReza1
چهارشنبه 29 بهمن 1382, 23:00 عصر
پیشنهاد میدم الا سراغ پارادکس نری. ذاته پارادکس به صورت تک کاربره است. مطمئن باش اگه با هر جور کلکی هم از اون استفاده کنی بالاخره به مشکل برمیخوری. در بسیاری از موارد هم INDEX ها بهم میخوره.در ضمن اصلا امنیت هم نداره

nasr
شنبه 03 مرداد 1383, 14:07 عصر
سلام

حق باشماست از طریف Sessionمی تون تنظیم کرد ..

میشه تنظیمات Session را بفرمایید
در DBIsam یه Host داره که آدرس اون سرور را میگیره در پارادوکس چطوری سرور را معرفی کنیم

ممنون