PDA

View Full Version : غیر فعال کردن منو با کد

mohssen_mz
پنج شنبه 07 دی 1385, 10:01 صبح
سلام به دوستان
برنامه ای نوشتم میخوام براش کاربر تعریف کنم بجز Admin همه کاربرها را میخوام یه جوری توسط منوها محدود کنم.
مثلا" کاربر x به یکسری از منوها و زیر منوها دسترسی داشته باشه!
اگه توضیح کامل است لطفا" کمک کنید

nasr
پنج شنبه 07 دی 1385, 10:56 صبح
هر منویی یه اسم داره که می تونی Enabled را بعد از وارد کردن User Name برابر False کنی

soroush_vs
پنج شنبه 07 دی 1385, 12:35 عصر
نه نظر من منو ها رو محدود نکن . نمایش پنجره ها رو محدود کن

MNosouhi
پنج شنبه 07 دی 1385, 13:19 عصر
هر منویی یه اسم داره که می تونی Enabled را بعد از وارد کردن User Name برابر False کنی
با این روش مخالفم ، چون که برنامه هایی هست که قسمت های غیر فعال رو فعال میکنه .
روشی که دوست عزیزم سروش جان فرمودن خیلی بهتره.
یادمه که برنامه ثبت نام دانشگاهمون همین اشکال رو داشت ، یعنی قسمت هایی رو که ما اجازه ورود نداشتیم رو فقط غیر فعال کرده بود ، اما با یه برنامه خیلی کوچولو قسمت های غیر فعال رو فعال میکردیم و داخل قسمت هایی که نباید می رفتیم(البته خرابکاری نمی کردیم ، فقط بعضی مواقع که مسئولین بهونه الکی می آوردن که مثلا فایل رو دیگه بستن و دیگه کاری نمیشه کرد ، کار ملت رو راه مینداختیم).

nasr
پنج شنبه 07 دی 1385, 15:36 عصر
چون که برنامه هایی هست که قسمت های غیر فعال رو فعال میکنه .
.

سلام

میشه اسم یکی از این برنامه ها را بگید

خیلی جالبه!!!!

ممنون

zman123456
پنج شنبه 07 دی 1385, 17:39 عصر
می تونید یک بانک مجوزها برای برنامه درست کنی و حق دسترسی رو از روی اون برای User که وارد شده true یا false کنی.

sasan_1364
پنج شنبه 07 دی 1385, 18:31 عصر
من توی یکی از برنامه ها این کارو کردم

تو بانکم که (یا فایل) فیلدهای گذاشتم که هنگام تعریف کردن کاربرهام دسترسی هاشون رو هم چک می کرد بعد وقتی فرم Main با میومد یا اکتیو می شود بررسی مکرد که آیا کاربر به منو های فلان دستری داشته باشه یا نه اگر نداشت بر اساس اسم منو هام اونها رو فعال یا غیر فعال میکرد

مثلا :

n05 نام منو مدیریت بود

if not Tabel1.fileldvauls['st1'] then
n05.enable:=false;

یا روش بهتر:

n05.visible:=false;

MNosouhi
پنج شنبه 07 دی 1385, 19:24 عصر
میشه اسم یکی از این برنامه ها را بگید
بله عزیزم ، enforcer

اگر اون برنامه رو بزارید خیلی ممنون میشم.
رو چشمم.

dkhatibi
پنج شنبه 07 دی 1385, 20:09 عصر
می تونی اون گزینه ی منوتو به جای غیرفعال کردن ؛ حذفش کنی!

nasr
جمعه 15 دی 1385, 21:32 عصر
سلام

آقا این برنامه چطوری کار میکنه

با این برنامه من مجبور شدم کلی از برنامه هام رو تغییر بدم

arshia_
شنبه 16 دی 1385, 08:25 صبح
عجب روش جالبی داره این برنامه
خیلی امنیت رو قلقلک می دهمن از یه روش دیگه استفاده می کنم
هر فرم رو یه ارزش عددی می دم
حالا طبق اون به هر کاربری یه کد اختصاص می دم
مثلا مدیر برنامه کد 1000 که اجازه اجرای همه چیز رو داره
یه کاربر محدود کد 10 که فقط اجازه اجرای فرم هایی رو داره که ارزش زیر 10 دارن
اینطوری دیگه مشکل منو پیش نمیاد
و امنیت کمی بهتر می شه

حرفه ای
شنبه 16 دی 1385, 10:41 صبح
دسترسی ها و رمز عبور را در بانک کد کن تا کسی نتونه بانکتو دستی تغییر بده
بهتر Visible منو را False کنی تا کاربر زیاد کنجکاو نشه

MNosouhi
یک شنبه 17 دی 1385, 12:23 عصر
بهتر Visible منو را False کنی تا کاربر زیاد کنجکاو نشه
False کردن Visible هم دردی رو دوا نمیکنه ، تا اونجایی که یادمه برنامهه هایی هم هستند که کنترل های مخفی رو نشون میدن ، بهترین روش اینه که وقتی که قراره یه فرم باز بشه ابتدا بررسی بشه که آیا کاربراجازه دسترسی به اون قسمت رو داره یا نه و ....

حرفه ای
سه شنبه 19 دی 1385, 11:35 صبح
دوستان عزیز

این یک حقیقت است که امنیت نرم افزار مهمترین قسمت طراحی یک برنامه است

حال به واقع بیش از 90% نرم افزارهای تولیدی ما فاقد امنیتند به گونه ای که یک کاربر متوسط به راحتی می تواند بانک ما را هک کند ، پسورد ما را پیدا کند و ...

اما امنیت تنها PassWord Dialig و یا محدود کردن کاربر نیست امنیت از زمان روشن کردن کامپیوتر کاربر آغاز می شود و تا زمان خاموش کردن کامپوتر ادامه دارد
امنیت در طراحی نرم افزار ( آیا می دانید می شود بدون دانستن نام کاربر و رمز عبور وارد 98 درصد برنامه ها شد )
امنیت در ارتباطات ( آیا می دانید 100 درصد نرم افزارهای تولیدی را به صورت Listening می توان هک کرد )
امنیت در پایگاه داده ( آیا می دانید به راحتی می توان پایگاه داده ای حتی مثل Oracle را دور زد )
امنیت در سرور ( آیا می دانید حفره های امنیتی ما در سرور بسیار زیاد است )
و ...

اما سطوح امنیت بستگی به کاربرد برنامه ما دارد
مثلاً سطوح امنیت در یک برنامه دانشجویی با یک برنامه جامع بانک مثل شبکه شتاب

امنیت در نرم افزار حتی در حوزه اجتماعی اهمیت دارد و بحث مهندسی اجتماعی در امنیت اطلاعات مطرح می شود .

ماه پیش در همایش مدیریت امنیت اطلاعات شرکت کردم اما بر خلاف انتظارم از همه چیز سخن گفته شد الا امنیت نرم افزار و من فقط افسوس خوردم !

امنیت امری نسبی است و هیچ گاه امنیت مطلق وجود ندارد

babak869
چهارشنبه 20 دی 1385, 18:25 عصر
سلام
من از برنامه eNforce استفاده کردم اما متوجه طرز کار اون نشدم.میشه در مورد کارش توضیح بدید. توی توضیحات برنامه نوشته که با زدن دگمه Enable میتونید منو ها رو نمایش بدید.حتی با دلفی یه برنامه نمونه نوشتم و چند تا از منوها رو Enabled:=False کردم و این برنامه رو اجرا کردم اما تغییری مشاهده نکردم
متشکرم

delphi5
چهارشنبه 20 دی 1385, 18:47 عصر
یه رشته برای منوها تعریف کن و به ازای مقدار 0 اونها را غیر فعال و به ازای 1 مقدار اونها رو فعال کن . حال برای هر user یه رشته تعریف کن بر اساس مقدار دسترسی اونها . حالا با یه شرط کارت رو انجام بده

nasr
پنج شنبه 21 دی 1385, 14:15 عصر
سلام
من از برنامه eNforce استفاده کردم اما متوجه طرز کار اون نشدم.میشه در مورد کارش توضیح بدید. توی توضیحات برنامه نوشته که با زدن دگمه Enable میتونید منو ها رو نمایش بدید.حتی با دلفی یه برنامه نمونه نوشتم و چند تا از منوها رو Enabled:=False کردم و این برنامه رو اجرا کردم اما تغییری مشاهده نکردم
متشکرم

این کار را با منو انجام بده متوجه خواهی شد