PDA

View Full Version : مسیر database

ario
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1382, 04:54 صبح
من میخوام بدونم مسیر بانکو چطوری تو برنامم بنویسم که رو هر سیستمی اجرا بشه و مجبور نباشم یه مسیر خاص برای بانکم ایجاى کنم درضمن اگه در مورد recordset.edit
هم چیزی میدونید لطفا دریغ نکنید چون من هر چی مینویسم خطامیگیره تعریفا هم همه درسته

A.Noor
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1382, 10:49 صبح
با سلام
اگر از کدنویسی برای بازکردن بانک استفاده می‌کنید بانک را به همان فولدری که فایل پروژه در آن وجود دارد منتقل کنید و موقع باز کردن بانک از App.path استفاده کنید . بطور مثال اگر بانک شما با نام MyDataBase است :

Dim SDBName as string
SDBName = "Driver={Microsoft Access Driver (*.mdb)};dbq=" + App.Path + "\MyDataBase.mdb"
DB.Mode = adModeReadWrite
DB.Open SDBName

mes
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1382, 13:13 عصر
من میخوام بدونم مسیر بانکو چطوری تو برنامم بنویسم که رو هر سیستمی اجرا بشه و مجبور نباشم یه مسیر خاص برای بانکم ایجاى کنم درضمن اگه در مورد recordset.edit
هم چیزی میدونید لطفا دریغ نکنید چون من هر چی مینویسم خطامیگیره تعریفا هم همه درسته
عزیز دلم میتونی اونجایی که مسیر می دی دیگه c:\mahdi\mahdi.mdb فقط بنویسی mahdi.mdb برنامه می ره از دارکوری برنامه فایل mahdi.mdb رو بر می داره کار می کنه
در مورد recordset.edit هم راستش نمی دونم چرا چون من تا حالا باهاش مشکلی نداشتم
برای وقتی بدرد می خوره که میخای مقدار رو تو یه رکورد عوش کنی این مثل یه اجازه نامه کار می کنه که اجازه می ده بری و کوردات رو ادیت کنی اول مینویسی
datacontrol.recordset.edit
بعد میری هر مقداری که می خای بهش میدی

Jamshid795
شنبه 03 خرداد 1382, 09:05 صبح
من میخوام همین کار رو با کنترل Ado انجام بدم

دستور App رو چطور باید بکار ببرم.