PDA

View Full Version : یک جمله درباب لینوکس

tux-world
جمعه 08 دی 1385, 10:59 صبح
سلام دوستان هر کودوم یک جمله زیبا در باب لینوکس بگن . لطفا فقط تکراری نباشن ممنون
برای شروع خودم یکی می گم:
لینوکس قوی ترین اسباب بازی فکری من هستش

Behrouz_Rad
جمعه 08 دی 1385, 13:05 عصر
لینوکس، من بی تو، تو بی من یعنی حسرت.....

zfarhad2000
جمعه 08 دی 1385, 13:07 عصر
هرچه قدر فکر می کنم جمله ای از این بهتر نمی تونم پیدا کنم:
گنو/لینوکس بزرگترین دستاورد بشریت

ضمنا جملاتتون بهتره در مورد گنو/لینوکس باشه نه خود لینوکس

dkhatibi
جمعه 08 دی 1385, 16:57 عصر
لینوکس آینه ی برنامه نویسان

greenway
جمعه 08 دی 1385, 19:10 عصر
لینوکس، سیستم عامل دولتی کشورهای عقب مانده!

oxygenws
شنبه 09 دی 1385, 00:03 صبح
بی همگان به سر شود، بی تو به سر نمی شود!

Mamdos
سه شنبه 12 دی 1385, 12:06 عصر
لینوکس، سیستم عامل دولتی کشورهای عقب مانده!

لینوکس، سیستم عاملی که درباره‌اش مردم بدون آن که چیزی بدانند صحبت می‌کنند.

rasool_brn
شنبه 07 مهر 1386, 09:00 صبح
مفت باشه کوفت باشه:لبخند:

آراد
شنبه 07 مهر 1386, 09:53 صبح
من اگه دوست نداشتم پای غم هات نمیموندم
واست این همه ترانه از ته دل نمیخوندم

Fariba_NJ
شنبه 07 مهر 1386, 21:04 عصر
واسه من که به تازگی می خوام باهاش آشتی کنم مثله غوله، خیلی جمله ی قشنگی نشد، اما احساسه منه.

Und3rzir0
یک شنبه 08 مهر 1386, 01:31 صبح
بهتر از خودش پیدا نمیشه

Bahmany
یک شنبه 08 مهر 1386, 08:17 صبح
تونلی تاریک

tux-world
یک شنبه 08 مهر 1386, 15:54 عصر
نمی تونم درد دوریشو تحمل کنم. عمرا !!

PC2st
یک شنبه 08 مهر 1386, 16:26 عصر
غریبه ی نا آشنا :-)

rasool_brn
دوشنبه 16 مهر 1386, 10:01 صبح
لینوکس یعنی آزادی

LordDevil
چهارشنبه 18 مهر 1386, 02:29 صبح
لینوکس یعنی اتحاد

tabib_m
چهارشنبه 18 مهر 1386, 12:57 عصر
زیبا، جادار، مطمئن :لبخند:

Fariba_NJ
دوشنبه 26 آذر 1386, 18:03 عصر
ببخشید که تاپیک قدیمی را ..:لبخندساده:
اما این جمله را جایی خوندم و به نظرم قشنگ اومد:
لینوکس یک فرهنگ است،
لینوکس تنها یک سیستم عامل نیست.

Vahids
چهارشنبه 19 تیر 1387, 19:05 عصر
لینوکس برابر است با آزادی قدرت انعطاف

ilius.gnu
سه شنبه 08 مرداد 1387, 06:06 صبح
تا نخوری ندانی!

alis313
یک شنبه 08 دی 1387, 13:30 عصر
لینوکس یعنی لینوکس
من از دید خودم میگم حالا می خواد هر کی هرچی بگه بگه ما مسلمونیم و اعتقاد داریم که اگه نمازمونو تو یه زمین غصبی حتی اگه صاحبش کافر باشه بخونیم قبول نیست و حتی مرتکب گناه شدیم حالا چطور با یه ابزار غصبی و دزدی داریم نون در میاریم
لینوکس برای من یعنی ارامش با تمام سختی هاش

MIDOSE
دوشنبه 09 دی 1387, 02:13 صبح
سپری برای مقابله با شرکت های پولکی و شمشیری برای قدرت بخشیدن به برنامه نویس ها

smile17
دوشنبه 09 دی 1387, 09:00 صبح
این جمله برای unix lab هستش :
live free or die (http://www.unix.org/)

manvaputra
سه شنبه 10 دی 1387, 00:49 صبح
لینوکس یعنی دل من ، دریایی که اسیره!

linux
شنبه 14 دی 1387, 23:50 عصر
لینوکس (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3)یعنی درست کردن یک کرنل و دودر کردن همه برنامه های پروژه ی GNU .
ریچارد استالمن (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%DB%8C%DA%86%D8%A7%D8%B1%D8%AF_%D8%A7%D8%B3% D8%AA%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%86)بیچاره یک عمر با یه عده دیگه کلی برنامه نوشتن مفت و مجانی ، بعد لینوس تروالدز این کتاب تاننباوم (http://fa.wikipedia.org/w/index.php?title=%D8%A2%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88_%D8 %AA%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%85&action=edit&redlink=1)را تازه خریده بود ، یک کرنل ساخت که هم درس سیستم عامل را پاس کنه هم نوشتن یک سیستم عامل شبیه مینیکس را تجربه کند.
درس اخلاقی : ریچارد استالمن وقت زیادتری برای توسعه هسته سیستم عامل باید می گذاشت.
درس اقتصادی : همیشه کسی برنده است که از ایده های دیگران بهتر از خودشان استفاده می کند.
درس سیاسی: اگر تاننباوم دندون گردی نمی کرد و سورس کرنل مینیکس را آزاد اعلام می کرد و استالمن هم خیال بافی نمی کرد و اینقدر دنبال ساختن یک میکروکرنل نبود و به یک کرنل مونولیتیک رضایت می داد ، الان چیزی به اسم لینوکس مطرح نبود

درسی فنی: یه عده ای تو دانشگاه برکلی از سال 93 روی سیستم عامل مجانی و اپن سورس FreeBSD کار می کنند. اگر روزی خواستید یک سرور راه بندازید ، حتما از FreeBSD استفاده کنید.

حامد مصافی
یک شنبه 15 دی 1387, 09:29 صبح
من نمی دونم کجای این مسئله انقدر عجیبه! بابک جان از تو بعیده این حرف رو بزنی!
توسعه هسته لینوکس کار آسونی بوده یا در هسته لینوکس از خروجی های گنو استفاده شده؟؟؟
درست کردن کرنل به همین آسونی که در یک جمله ذکر فرمودید نیست، حجم هسته لینوکس الان به بیش از 2.4 میلیون خط کد رسیده. ضمن اینکه هیچ برنامه ای از گنو دودر نشده! در واقع بعد از نوشتن هسته لینوکس توسط لینوکس توروالدز استالمن اون رو برای هسته سیستم عامل گنو مناسب ارزیابی کرد و لینوکس با گنو تلفیق شد.

@ درس اخلاقی : که چی میشد؟ یعنی تمام چیزی رو که امروزه با نام گنو میبینیم باید خود استالمن می ساخت؟
@ درس اقتصادی : درسته، مثال: مایکروسافت.
@ درس سیاسی : خیلی از مسائل ممکن بود اتفاق بیفته و مسیر جریانات کنونی زندگی رو تغییر بده. اما خدا رو شکر که نشده.
@درس فنی : چرا این حرف رو میزنی؟ یعنی BSD (با وجود اینکه سیستم عامل فوق العاده ایه) به همین سادگی از لینوکس پیشی میگیره؟ در حال حاضر یک سرور ایرانی با BSD اداره میشه (که اینجا اسمشو نمیگم) برید با سرور های لینوکس مقایسش کنید.

ztx1111
دوشنبه 14 بهمن 1387, 13:05 عصر
لینوکس یعنی خانواده.
مثل برادرم میمونه....
مخصوصا اوبونتو

vandusoft
سه شنبه 15 بهمن 1387, 00:20 صبح
سیستم عاملی سیستمی!

sang9111
سه شنبه 15 بهمن 1387, 08:09 صبح
بهتره حرفه ای نباشی تا از لینوکس استفاده نکنی:قهقهه:
شوخی کردم سیستم عامل خوبی ولی نه برای همه همگانی نیست این نظره منه

میـلاد
سه شنبه 15 بهمن 1387, 10:18 صبح
امنیت، آرامش و راحتی. http://www.pic4ever.com/images/crazy.gif

girl_computer
جمعه 07 فروردین 1388, 11:08 صبح
فکر به دوست داشتنش شیرین ولی اقدام به یادگیریش سخته
یا
چون همه چیشو میبینی نمیبینیش

Sundown
شنبه 08 فروردین 1388, 08:50 صبح
استیو بالمر : لینوکس مردابی است که هرچه بیشتر در آن دست و پا بزنی بیشتر تو را فرو میکشد.
دنیس ریچی : من از رشد و قدرت لینوکس بسیار تعجب میکنم
حافظ شیرازی : الا یا ایها الساقی ------ ادر کاسا و ناولها : لینوکس آسان نمود اول ---- ولی افتاد مشکلها
ریچارد استالمن : اگر قرار باشد روزی بشر 2 دستاورد عظیم خودش را در طول تاریخ عرضه کند بدون شک یکی از آنها گنو لینوکس است و دیگری ریاضیات.
نظر من : اگر تا چند سال دیگر در کنار رشته های ریاضی و تجربی و ... رشته ای به نام لینوکس درست شد جای تعجب نیست
مارکو پولو ( !!! ): در زندگی عجایب زیادی در سراسر جهان دیدم که هیچ یک به زیبایی و عظمت لینوکس مرا به حیرت وا نگذاشت
پیامبر اکرم ( ص ) : آن شب که مرا به معراج بردند گروهی از ملائک را دیدم که در حال ثبت اعمال در ابر رایانه هاشان هستند. نزدیک رفتم و دیدم سیستم عاملشان لینوکس اوبونتو است !!! ( بحار الانوار جلد 3 )
سعدی شیرازی : مجلس تمام گشت و به پایان رسید عمر ------ ما همچنان در عجب اولین خط تو مانده ایم!
انجیل : ای کسانی که ویندوز استفاده میکنید اگر در مورد بهتر بودن لینوکس از ویندوز شک دارید فقط یک خط از کدهای لینوکس را بنویسید و در این راه از هر که میخواهید کمک بگیرید !
لینوس توروالدز : آن شب فرشته ای آمد و یک دی وی دی به من داد که همچون ماه شب چهارده میدرخشید و گفت ای لینوس همانا خداوند تو را برگزیده تا مردم را از شرک به این سیستم عامل های شیطانی نجات دهی و آن ها را به سوی سیستم عاملی الهی سوق دهی که هیچ هکری نمیتواند به آن نفوذ کند
سایت BBC : نتیجه مسابقه امنیت سیستم عامل ها به اعلام شد و طی 5 روز مسابقه توسط بهترین هکرهای جهان مکینتاش روز نخست و ویندوز روز دوم هک شد ولی لینوکس تا پایان روز پنجم بدون نفوذ باقی ماند

ببخشید اگر پر حرفی کردم

zoofa
شنبه 08 فروردین 1388, 13:51 عصر
پیامبر اکرم ( ص ) : آن شب که مرا به معراج بردند گروهی از ملائک را دیدم که در حال ثبت اعمال در ابر رایانه هاشان هستند. نزدیک رفتم و دیدم سیستم عاملشان لینوکس اوبونتو است !!! ( بحار الانوار جلد 3 )

با همه چي شوخي با پيامبر هم شوخي
چرا توهين مي كنيد

Sundown
شنبه 08 فروردین 1388, 20:50 عصر
چرا توهين مي كنيد

اصلا قصد توهین نداشتم فقط خواستم بگم ملائک هم اگر از سیستم عاملی استفاده کنند قطعا لینوکس است چون اونا خیلی امنیت براشون مهمه .
دوما پیامبر خیلی بزرگ تر از این حرفاست. این حرفها در شخصیت ایشان تاثیری ندارد

ای ویندوزیان آگاه باشید که کسانی که ویندوز را نوشتند خودشان هم به آن اطمینان ندارند و سرور MSN را بر روی لینوکس پیاده کرده اند
لینوکس سیستم عاملی است که مردم هر کاری که نتوانستند در آن انجام دهند میگویند لینوکس نمیتواند انجام دهد !!!

tux-world
چهارشنبه 12 فروردین 1388, 11:28 صبح
دقیقا آفرین

Developer Programmer
چهارشنبه 12 فروردین 1388, 18:56 عصر
سرور MSN را بر روی لینوکس پیاده کرده انداون چیزی که تو اسم بردی، یه تکینیکه واسه گمراه کردنه نفوذگر ؛ و معروفه به OS Finger Printing

مثلا یه پینگ به پورت 80 میدی و قاعدتا اگه Server ویندوز باشه باید در جواب پینگ رشته ای حاوی IIS برگشت داده بشه... منتها با استفاده از این روش رشته ای مثل Apache رو برمیگردونن تا نفوذگر رو گمراه
کنن.

رجوع شود به Remote OS detection via TCP/IP Stack FingerPrinting

واسه اینکه متوجه جمله غیر فنی ات هم بشی، به این لینک نگاه کن و ببین که با Windows Server 2003 و Microsoft-IIS/6.0 تنظیم شده
http://toolbar.netcraft.com/site_report?url=http://www.msn.com

Sundown
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 03:14 صبح
حالا یعنی چی بر فرض هم که بر روی ویندوز پیاده شده باشه یعنی توی این که لینوکس خدای شبکه هست شک داری پس حتما یک سر به گوگل بزن و بنویس شبکه لینوکس
اون زمان که ویندوز وجود نداشت لینوکس و اجدادش دنیای شبکه رو در دست داشتند و همین الان هم در این که سیستم های مبتنی بر یونیکس و لینوکس خدای شبکه هستند شکی وجود ندارد

دوما این چه حقه ای هست که شما و احتمالا خیلی های دیگه متوجه شدن ؟

zoofa
جمعه 14 فروردین 1388, 12:40 عصر
من ديدم همه دارن از لينوكس تعريف مي كنند اما گفتم بذار كمي عيوبش را هم بگم
من خودم لينوكس را بيشتر از ويندوز قبول دارم

مشكل با مودم هاي dial up
مشكل با سخت افزارهاي جديد

سرعت اجراي پايين تر از ويندوز ( چون به زبان c نوشته شده)
:تشویق::شیطان:

Sundown
جمعه 14 فروردین 1388, 15:02 عصر
اگر چه این بحث ربطی به این تاپیک نداره اما :

مشكل با مودم هاي dial up
چیزی به نام مودم Dial Up هیچ جا وجود ندارد و اون چیزی که شما گفتید نام صحیحش مودم داخلی یا Internal هست
این مودم ها رو کلا برای ویندوز درست شده و به این خاطر بهشون Win Modem هم گفته میشه. به این شکل که به خاطر پایین اومدن هزینه بعضی از چیپ ست های مودم رو میان تحت قالب یک نرم افزار در میآرن و در یک سی دی به همراه مودم عرضه میکنند و چون اغلب غریب به اتفاق مصرف کنندگان این مودم ها کاربران ویندوز هستند اون نرم افزار ها رو برای ویندوز درست میکنند ( البته به همراه بعضی درایور مخصوص لینوکس هم عرضه میشه و اونایی هم که نمیشه توی سایتشون قابل دانلود هست ). این مشکل هیچ ربطی به لینوکس نداره بلکه مشکل از مودم است وگرنه Lin Modem ها هم با ویندوز سازگاری ندارند
علاوه بر اون لینوکس با هیچ مودم خارجی یا Adsl و یا هر چیز دیگری مشکل ندارد

مشكل با سخت افزارهاي جديد
اگر لینوکس در تاریخ X عرضه بشه مطمئن باش تمام سخت افزار های تاریخ X-1 رو میشناسه اونایی هم که در تاریخ X+1 عرضه شدند رو یا همراهشون درایور مخصوص لینوکس دارند و یا به راحتی قابل دانلود هستند
( خودم به شخصه هیچ وقت با چنین مشکلی مواجه نشدم )

سرعت اجراي پايين تر از ويندوز ( چون به زبان c نوشته شده)
سرعت یک سیستم به موارد زیادی ربط داره . از میزان حافظه و سی پی یو گرفته تا به قول استادمون میزان خاک جمع شده روی پردازنده !
در جواب این که سرعت لینوکس پایینه فقط یک جمله از اریک ریموند میذارم.
اریک ریموند : تا زمانی که بحث سرعت , امنیت , پایداری و قابل اطمینان بودن یک سیستم عامل در میان است لینوکس امپراطوری سیستم عامل ها را در دست دارد ...

zoofa
شنبه 15 فروردین 1388, 00:16 صبح
در تاریخ X عرضه بشه مطمئن باش تمام سخت افزار های تاریخ X-1 رو میشناسه اونایی هم که در تاریخ X+1 عرضه شدند رو یا همراهشون درایور مخصوص لینوکس دارند و یا به راحتی قابل دانلود هستند
:لبخند:
سلام دوست عزیز
اشکال از من که نمی تونم مشکلم را حل کنم
شما همینطور که گفتید درایورها به راحتی قابل دانلود می باشند
من نیاز به درایور مودم برای لپ تاپ dell inspiron 1420 برای لینوکس (fedora, ubuntu, mandriva) دارم مدل آن هم
Conexant HDA D330 MDC V.92 Modem

می باشد
اگر درایورش را برام پیدا کنی ممنون می شم
با تشکر دوست عزیز Sundown
:متفکر::متفکر:

Developer Programmer
شنبه 15 فروردین 1388, 17:38 عصر
حالا یعنی چی بر فرض هم که بر روی ویندوز پیاده شده باشه یعنی توی این که لینوکس خدای شبکه هست شک داریپسر خوب، لینک اثباتش رو هم واست آوردم، بازهم فرض میکنی؟ در ثانی کی گفته لینوکس خدای شبکه است؟ چرا اینقدر با تعصب به موضوع نگاه میکنی؟

حتما یک سر به گوگل بزن و بنویس شبکه لینوکساتفاقا من توصیه میکنم، مطالب اینپرایز رو در مورد مقایسه ویندوز و لینوکس بخون.
اینپرایز میگه هیچ کس نمیتونه بگه قطعا لینوکس بهتره یا ویندوز، هر کدوم ویژگیهای خاصی دارن. مثلا کسی نمیتونه منکر User Friendly بودنِ ویندوز بشه. ضمن اینکه در برخی از موضوعات شبکه ای ( که الان یادم نیست) ویندوز بهتر از لینوکس عمل میکرده. اما این دلیل بر این نمیشه که فقط ویندوز بهتره یا فقط لینوکس

دوما این چه حقه ای هست که شما و احتمالا خیلی های دیگه متوجه شدن ؟اگه ناراحت نمیشی، همچنان رجوع شود به Remote OS detection via TCP/IP Stack FingerPrinting.

پانوشت :
اگه حوصله داشتی این دو لینک رو نگاه کن(علی الخصوص لینک دوم):
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,843.msg5081.html#msg5081
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=8133

Sundown
یک شنبه 16 فروردین 1388, 06:50 صبح
این تاپیک جای این حرف ها نیست و این مطالب هیچ ربطی به موضوع تاپیک نداره
در باب مقایسه فنی ( نه مقایسه تعصبی ) این دو سیستم عامل مطلب برای گفتن زیاد هست ولی اگر میخواهید بحثی در این زمینه صورت بگیره یک تاپیک ایجاد کنید تا روش بحث کنیم

چرا اینقدر با تعصب به موضوع نگاه میکنی؟

بحث سر تعصب نیست . من خودم خیلی کم از لینوکس استفاده میکنم . بعضی از کارهای روزمره رو هم حتی نمیتونم توی لینوکس انجام بدم ولی با این حال با توجه به مسائل فنی موجود میگم لینوکس از لحاظ فنی بهتر از ویندوز هست. هر دوشون یک سری برتری هایی بر دیگری دارند ولی برتری لینوکس بر ویندوز توی مدیریت منابع , مسائل امنیتی , پایداری , سرعت , شبکه و ... هست ولی برتری ویندوز بر لینوکس توی همون رابط کاربر و user friendly بودن خلاصه میشه که اتفاقا همین موضوع عیوبی هم برای ویندوز درست کرده مثلا طبق گفته این سایت (http://www.everyjoe.com/windowsvistaweblog/windows-7-minimum-requirements/) در مورد ویندوز 7 حداقل سخت افزار مورد نیاز برای این سیستم عامل حافظه 1 گیگابایتی و پردازنده 1گیگا هرتزی و 16 گیگابایت فضای خالی روی دیسک هست که مثلا من لینوکس سوزه رو با 4 هزار نرم افزار جانبی رو در 15 گیگابایت نصب کردم

اصلا فرض کن که من با تعصب به موضوع نگاه میکنم ولی دانشمندان بزرگ رو چی میگی :
ریچی : من از قدرت لینوکس بسیار تعجب میکنم
ریچارد استالمن : اگر قرار باشد روزی بشر دو دستاورد عظیم خود را در طول تاریخ ارائه کند : یکی لینوکس است و دیگری ریاضیات
اریک ریموند : تا زمانی که بحث سرعت امنیت پایداری و قدرت یک سیستم عامل در میان است لینوکس در میان سیستم عامل ها آقایی میکند ( البته آخرش رو خودمونی گفتم ! )
بالمر ( این که دیگه خودش مایکروسافتی هست ) : لینوکس مانند مردابی است که کاربرانش را فرو میکشد

به هر حال بحث فنی در این زمینه زیاد است و در حوصله این تاپیک نمیگنجه اگر مایل بودید یه تاپیک درست کن اون جا ما و دیگران بحث کنیم
در ضمن اون لینک دوم رو قبلا خونده بودم:لبخند:

Developer Programmer
یک شنبه 16 فروردین 1388, 09:56 صبح
این تاپیک جای این حرف ها نیست و این مطالب هیچ ربطی به موضوع تاپیک نداره
خب پسر خوب، وقتی مطلب غیرفنی مینویسی، ممکنه یه عده حرفت رو باور کنن.

بحث سر تعصب نیست

سرور MSN را بر روی لینوکس پیاده کرده اند

پیامبر اکرم ( ص ) : آن شب که مرا به معراج بردند

ولی دانشمندان بزرگ رو چی میگی
متاسفم ولی هنوزم تعصبی برخورد میکنی. درسته که ویندوز موجود احمقیه ولی تنها مزیت اون کاربرپسند بودنش نیست.
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=58086&postcount=68

پانوشت: من هم مثل شما، با هر دوی لینوکس و ویندوز کار میکنم(علتش هم برمیگرده به نیاز بازار کار و جامعه ایرانی) اما زمانی ناراحت میشم که دوستان ایرانی، در هر فورومی، یه تاپیک بازمیکنن و به جای بحث در مورد مطالب علمی و فنی،شروع به اظهار عشق و علاقه به لینوکس میکنن و جملات گاها تخیلی از خودشون ایراد میکنن. بقیه دوستان نا وارد و تازه کار، این جملات رو باور میکنن و بدون تحقیق، اون رو به فرم قضیه قبول میکنن. و بعدها به هیچ قیمتی دست از عقیده اشتباهشون برنمیدارن... نمونه اش رو توی این فوروم خیلی میبینی (نظیر دلفی بهتر است یا ... ، مقایسه ویندوز و لینوکس ، دات نت و ...)

Sundown
یک شنبه 16 فروردین 1388, 22:04 عصر
من هم مثل شما با مقایسه احساسی دو مورد مخالفم. اما واضح این هست که این جور مقایسه ها همه جا و در مورد همه چیز پیدا میشه :
مقایسه شرکت های بزرگ خودرو سازی - مقایسه LG و Samsung - مقایسه شرکت های تولید کننده موبایل - مقایسه سیستم عامل ها - مقایسه زبان های برنامه نویسی و ...
اما چیزی که مسلم هست در هر یک از مقایسه های بالا در یک ویژگی خاص یک گزینه از گزینه رقیب برتر هست . مثلا ممکنه از نظر طراحی خودرو های شرکت BMW برتر از سایرین باشند و در مورد شتاب اولیه Lamborgini بهتر باشه و در مورد سرعت Benz حرف اول رو بزنه ولی هیچ یک بر دیگری برتری کامل و صد درصد ندارند.
در مورد سیستم عامل ها هم ممکنه ویندوز محیط کاربر پسند تری داشته باشه ولی در شبکه ( علارغم اون لینکی که گذاشتید ) برتری محسوس و چشم گیری نه تنها بر ویندوز بلکه حتی از مک یا سایر سیستم عامل ها داشته باشه.
برتری هر چیزی بر دیگری نسبی است و صد درصد نیست
یکی از استاد هام که دکتراشون رو از آلمان گرفته میگفت مقایسه لینوکس و ویندوز از لحاظ شبکه مثل مقایسه Paint با فتوشاپ هست.
در مورد اون لینک که گذاشتید من فکر نمیکنم که این کارهایی که نام بردند واقعا هیچ راهی توی لینوکس براشون در نظر گرفته نشده باشه. انجام بعضی از کارها توی لینوکس مثل پیاده طی کردن یک مسیر 2 کیلومتری است در حالی که همون کار توی ویندوز با ماشین طی میشه !! متوجه که هستید

من دیگه در این باره صحبتی ندارم و اگر مایل به ادامه بحث بودید حتما یک تاپیک ایجاد کنید ( البته خیلی تکراری هست )

tux-world
جمعه 04 اردیبهشت 1388, 12:11 عصر
بابا قراره یه جمله در باب لینوکس گفته بشه . بحث شو کنار بذارید یا ببرید یه جای دیگه . اه