PDA

View Full Version : نمایش عکس مانند reporter در asp

karimi84
شنبه 09 دی 1385, 17:31 عصر
--------------------------------------------------------------------------------

با سلام
من در داخل db فقط مسیر db را ذخیره میکنم با Sql برای هر رکورد چند عکس وجود دارد که ذخیره شده است پس برای هر رکورد در جدول پدر چند رکورد در جدول فرزند وجود دارد
سوال
اگر کاربر رکورد پدری را انتخاب کرد میخواهم در صفحه مربوط عکسهای فرزند ان را به ترتیب پشت هم و با یک نظم خاص قرار داده
این کار را چطور می توانم انجام دهم مانند reporter در Asp
این کار را چطور می توانم انجام دهم
با تشکر

omid_Ahmadi
شنبه 09 دی 1385, 19:40 عصر
من در داخل db فقط مسیر db را ذخیره میکنم با Sql

یعنی چی؟

خوب اگر فقط آدرس عکس ها توی دیتابیسه و خود عکسها در دیسک کافیه آدرس رو بخونی و اونها رو نمایش بدی، در صورتی هم که خود عکسها توی دیتابیسه می تونی عکسها رو از بانک لود کنی و نشون بدی. دقیقا توی کدوم قسمت مشکل داری؟

karimi84
شنبه 09 دی 1385, 22:45 عصر
خوب گفته شما درست است حالا سوال را اینطور مطرح میکنم
در نظر بگیرید یک رکورد را انتخاب میکند و برای این رکورد 5 عکس ذخیره شده است حال کاربر وقتی که این رکورد را انتخاب مکند میخواهم که این 5 عکس را کنار هم نمایش دهد
اگر در asp دقت کرده باشید این کار را در grid به اسانی میتوان انجام یک همچین چیزی میخواهم در windows انجام دهم
امیدوارم که توانسته باشم مشکلم را خوب مطرح کرده باشم
در ضمن از توجهتان متشکرم

karimi84
شنبه 09 دی 1385, 22:47 عصر
در ضمن من تعداد عکس که برای هر یک از رکوردها ذخیره می شود فرق مکند پس در یک انتخاب یک رکورد ممکن است 1 فیلد را نمایش دهد و در انتخاب رکورد دیگری 5 یا 10 رکورد را
(تعداد imag که برروی صفحه قرار مدهیم در نتیجه نام مشخص است)

omid_Ahmadi
یک شنبه 10 دی 1385, 08:11 صبح
خوب اگر تعداد عکسها مشخص نیست بهتر است اونها را یکی یکی یا چند تا چند تا توی فرم نمایش بدی (بسته به متوسط سایز عکسها). اگر عکس در دیسک باشه و آدرسش در دیتابیس که کافیه آدرس رو بدست بیاری و اون رو در یک PictureBox یا هر کنترل دیگه ای لود کنی.
اگر هم عکس در دیتابیسه می تونی اون رو مستقیم از دیتابیس بدست بیاری و توی کنترل نمایش بدی. برای این حالت می تونم یه مثال هم برات آپلود کنم.