PDA

View Full Version : سوال در مورد SQL-Server در VB.net

VisualStudio
چهارشنبه 13 دی 1385, 17:21 عصر
با سلام خدمت شما دوستان عزیزمن در مورد SQL-Server در VB.net هیچ اطلاعی ندارم در کل من تعدادی سوال داشتم من کل دستورات SQL-Server را دارم و کاربرد آن را می دانم می خواستم بدونم اصلا چطوری در VB.net یک بانک اطلاعات با SQL-Server بسازیم و چطوری این دستورات را به کارببرم در روال فرم برنامه نوشته میشه این کدها

DonetKarvb
چهارشنبه 13 دی 1385, 19:01 عصر
به نظر من شما سر فصل های نیازتان را پیدا کنید. یک کتاب بخرید و از زوی آن مطالعه کنید.
همچنین فیلم های آموزشی چیز های خوبی هستند
با این ابزار خیلی سریعتر و بهتر از اینگونه سوال کردن ها به نتیجه میرسید.
امیدوارم موفق و کامروا باشید

linux
چهارشنبه 13 دی 1385, 21:51 عصر
با سلام خدمت شما دوستان عزیزمن در مورد SQL-Server در VB.net هیچ اطلاعی ندارم در کل من تعدادی سوال داشتم من کل دستورات SQL-Server را دارم و کاربرد آن را می دانم می خواستم بدونم اصلا چطوری در VB.net یک بانک اطلاعات با SQL-Server بسازیم و چطوری این دستورات را به کارببرم در روال فرم برنامه نوشته میشه این کدها

البته sql-server در vb.net هیچ معنی نداره.
حتما همانطور که مطلع هستید sql سرو یک سرویس دهنده پایگاه داده است مانند نرم افزار های مشهوری مثل اراکل و mysql و ... شاید بتوانید توی اینترنت بالای 100 تا نرم افزار پیدا کنید. پس sql سرور یک قسمت از vb یا حتی .net نیست. یک نرم افزار کاملا جداگانه است.
در vb.net یکسری کلاسهایی برای برقراری ارتباط با sql سرور وجود داره. که کلا به نام ado.net شناخته میشوند. که قبلا به اندازه کافی منبع برای مطالعه این مورد معرفی شده است.

problem
پنج شنبه 14 دی 1385, 23:56 عصر
دوستان کاملاً درست گفتند. به نظر من:
اگر انگلیسی‌تان خوب است (در حد شنیدن) به سراغ فیلم‌های مجموعه How Do I از مایکروسافت بروید که به رایگان از سایتشان قابل دریافت است.
اگر انگلیسی‌تان خوب است (تنها در حد خواندن) کمی درباره ADO.Net در گوگل سرچ کنید، و حتماً قسمت‌های How Toی داخل MSDN را بخوانید.
اگر انگلیسی‌تان خوب نیست، باید کتاب فارسی بخرید و بخوانید. اگر تهران هستید، سری به دور میدان انقلاب بزنید!

VisualStudio
جمعه 15 دی 1385, 17:35 عصر
بلاخره شما زمانی که برای برنامتون که می خواهید یک دیتا بیس درست کنید از یک سیستمی کمک می گیرید مثل Microsoft Access SQL-SERVER (http://www.barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=21) و Foxpro (http://www.barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=22) حالا من می خواهیم از SQL-SERVER استفاده کنم من چطوری یک دیتابیس با SQL-SERVER درست کنم در vb.net

problem
جمعه 15 دی 1385, 19:30 عصر
چطوری یک دیتابیس با SQL-SERVER درست کنم
سوال سختی پرسیدید! نمی‌دونم منظورتون چیه دقیقاً. آیا منظور اینه که بعد از این که پنجره برنامه Microsoft SQL Server رو باز کردید، چه کار باید بکنید؟ یا این که سوال اینه که خودتون بلدید جداول و ... رو بسازید اما نمی‌تونید به برنامه مرتبط کنید؟

عفت بزرگه
جمعه 15 دی 1385, 19:47 عصر
دوست من به خدا اگر کتاب حتی فارسی بگیرید و سر صبر بخونید . همه چیز درست میشه

Microsoft.net
جمعه 15 دی 1385, 20:46 عصر
سوال خیلی کلی هست جواب دادن به اینجور سوالها تقریبا غیر ممکنه...

linux
جمعه 15 دی 1385, 23:44 عصر
برای درست کردن دیتابیس راه های مختلفی هست چندتا ابزار با خود sql سرور نصب می شود از جمله query analayzer و enterprice manager می توانید دیتابیس را با استفاده از این ابزار درست کنید.
اگر می خواهید از sql server express 2005 که همراه با vs.net2005 منتشر می شود میتوانید بعد از شروع یک پروژه جدید از قسمت add new item یک فایل دیتابیس را به برنامه اضافه کنید.
به هر حال شما احتیاج دارید که یک کتاب در این زمینه مطالعه کنید چون این انتظار را از دوستان نداشته باشید که تمام این مراحل را اینجا توضیح بدهند به هر حال این چیزی که شما می خواهید در اکثر کتاب ها توضیح داده شده است.

bahramsport
شنبه 16 دی 1385, 07:47 صبح
http://www.dehkadeyeweb.com/modules.php?name=Tutorials&op=viewcat&id=23
این لینک را یک نگاه بنداز بد نیست

VisualStudio
شنبه 16 دی 1385, 12:14 عصر
از پاسخ همه دوستان متشکرم من والا رفت یک کتاب درباره SQL خریدم اما فقط درباره SQL بود یعنی کامل توضیح نداده بود که چطوری من درمحیط دات نت کار کنم با SQL اگر شما کتابی میشناسید در زمینه sql server express 2005 و برای کار در وی بی دات نت لطفا معرفی کنید اگر امکان داره یک مقدار دیگه ام توضیح بدید و از SQL هیچی نمی دونم

DonetKarvb
شنبه 16 دی 1385, 16:54 عصر
از پاسخ همه دوستان متشکرم من والا رفت یک کتاب درباره SQL خریدم اما فقط درباره SQL بود یعنی کامل توضیح نداده بود که چطوری من درمحیط دات نت کار کنم با SQL اگر شما کتابی میشناسید در زمینه sql server express 2005 و برای کار در وی بی دات نت لطفا معرفی کنید اگر امکان داره یک مقدار دیگه ام توضیح بدید و از SQL هیچی نمی دونم
با سلام
شما قبل از اینکه بخوای با اسکیو ال کار کنید بهتری کمی برید سراغ دات نت( وبی یا سی شارپ) بعدش که کمی راه افتادید. (یکی دو برنامه ساده کافی است) بروید سراغ اتصال به بانک اطلاعاتی و ...

بهت پیشنهاد میکنم سی دی آموزشی شرکت داده های طلایی رو بخری.مال VB 2005 باشد اشتباها" 2003 نخر. اون همه این چیزهایی رو که میخوای توضیح داده. سرعت یاد گیریت هم نبسبت به یاد گیری از کتاب و سوال بالاتر میره.

problem
شنبه 16 دی 1385, 17:01 عصر
به این پست من (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=295222&postcount=4) نگاه بیندازید، و ببینید آیا منابعی که معرفی کردم، به دردتون می‌خوره؟

VisualStudio
یک شنبه 17 دی 1385, 15:08 عصر
دوست عزیز من خودم VB.net کار می کنم و برای برنامه هام از اکسس استفاده می کنم و حالا تصمیم گرفتم که کار خودم را به دلیل اینکه دارم یک برنامه می نویسم و بانک اطلاعات قوی می خواد ارتقا بدم به هر حال من فقط دو سوال دارم چطوری یک بانک اطلاعات با SQL-Server درست کنم و چطوری به آن متصل شم اتصال اون هم مثل اکسس است همین

problem
یک شنبه 17 دی 1385, 18:34 عصر
خوب برای درست کردن بانک اطلاعاتی در SQL Server که به راحتی می‌تونید اول یک DB جدید create کنید، بعد با کلیک راست روی لیست جداول یک جدول (Table) جدید بسازید، و بعد اگر لازمه جداول بعدی، SPها و غیره رو بسازید. (می‌بینید که ظاهر امر ساده‌اس، و همین باعث می‌شه ما ندونیم کجای کار مشکل دارید.)
برای وصل شدن، بستگی داره. اگر قرار برنامه به طور Remote کار کنه، یعنی مثلاً سرور این‌جاست و برنامه روی کامپیوتر شما، در اون صورت اول باید روی سرور SQL‌ گزینه‌ای رو فعال کنید که اجازه ارتباط با TCP/IP رو می‌ده، بعد در برنامه‌تون Connection String درست رو بنویسید تا بتونه به DB وصل شه. برای شروع، می‌تونید از Wizard خود ویژوال استودیو استفاده کنید، که به صورت قدم به قدم ارتباط شما با DB رو امکان‌پذیر می‌کنه.

VisualStudio
دوشنبه 18 دی 1385, 15:36 عصر
خوب برای درست کردن بانک اطلاعاتی در SQL Server که به راحتی می‌تونید اول یک DB جدید create کنید، بعد با کلیک راست روی لیست جداول یک جدول (Table) جدید بسازید، و بعد اگر لازمه جداول بعدی، SPها و غیره رو بسازید. (می‌بینید که ظاهر امر ساده‌اس، و همین باعث می‌شه ما ندونیم کجای کار مشکل دارید.)
میشه این قسمت را بیش تر توضیح بدید یعنی چطوری یک DB درست کنم SP وچیست
ببخشید از بابت این سوال های ابتدایی

problem
دوشنبه 18 دی 1385, 16:05 عصر
بابت همین چیزها هستش که می‌گم باید به طور اصولی و از روی یک منبع درست و حسابی مثل کتاب یاد بگیری دیگه عزیز.
هر سرور SQL مایکروسافت، اجازه می‌ده که بیش از یک Database روش وجود داشته باشه. هر DB‌ هم یک اسم داره. مثلاً یک دیتابیس به اسم Pubs داشته باشی که توش اطلاعاتی درباره کتاب‌ها و ناشران و نویسندگانشون داشته باشی، یکی هم به اسم Northwind راجع به کارکنان و محصولات شرکتی به همین نام.
حالا هر دیتابیس خودش توش چی هست؟ اولین چیزی که هست تعدادی جدول از اطلاعاته دیگه! مثلاً جدول Books که دو ستون داشته باشه، شماره شناسایی کتاب (مثلاً ISBN) و اسم کتاب. یا جدول Authors که سه ستون داره: نام نویسنده، نام خانوادگی‌اش و شماره شناسایی‌اش توی دیتابیس ما.
ساده‌ترین کاری که می‌تونیم بکنیم چیه؟ این که توی این اطلاعات با کمک Query ها جستجو یا دستکاری بکنیم. مثلاً یک دستور SELECT اجرا کنیم، تا لیست نویسنده‌ها رو برگردونه، یا یک دستور SELECT که توش JOIN داره، تا لیست نویسنده‌ها و لیست کتاب‌های هر کدوم رو برگردونه.
یا مثلاً یک INSERT که یک نفر جدید به لیست نویسنده‌ها اضافه کنه.
اما غیر از این توی دیتابیس چیزهای دیگه‌ای هم می‌تونه باشه. مثلاً Viewها، Triggerها، Stored Procedureها (همون SPها) و غیره. این که هر کدوم چی هستن رو اگر قرار باشه این‌جا بگم، عملاً همون کتابی رو نوشتم که می‌تونستی تا الآن خریده باشیش! پس نپرس. از بابت این که دیگه از کجا اینا رو یاد بگیری، خدا Google‌ رو برای آدم‌هایی آفرید که دوست ندارن برای هر چیزی کتابشو بخونن! (مثل خود من!)
برای ساخت DB چون من الآن SQL Server Management Studio رو نصب ندارم، نمی‌تونم قدم به قدم بگم، اما کلاً سمت چپ و پایین لیستی از DB ها نشون می‌داد که گمانم با یه Right Click می‌شد که Add New Database یا همچو چیزی انجام داد. از اون‌جا که من غالباً از محیط ویژوال استفاده نمی‌کنم (و حتی اضافه کردن دیتابیس رو هم با دستورات SQL انجام می‌دم) مرجع خوبی برای توضیح این کار نیستم. اما شاید بقیه کمک بیشتر بکنن.
شما هم کتاب در زمینهٔ SQL نباید بخری، باید در زمینه Microsoft SQL Server 2005 بخری (اولی اسم یک زبان برنامه نویسی برای پایگاه داده‌اس و حالا که کتابشو خریدی هم چیزی از دست ندادی، چون همون طور که گفتم، من کارامو با همون زبان انجام می‌دم؛ دومی اسم یک برنامه پایگاه داده از مایکروسافت هستش.)
آهان راستی نکته آخر و مهم: شما ظاهراً داری با SQL Server Express کار می‌کنه. نسخه Express قسمت ویژوال رو نداره. بنابراین شاید این که گیج شدی برای اینه که محیطی نیست که توش Right Click کنی!! اما اینم راه داره. از خود سایت مایکروسافت می‌تونی SQL Server Management Studio Express‌ (http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=64064) رو دانلود کنی، که بهت به رایگان محیط ویژوال می‌ده.

VisualStudio
سه شنبه 19 دی 1385, 10:05 صبح
مرسی دوست عزیز از راهنمایی شما به نظر شما کتاب چی پیشنهاد می کنید در ضمن من یک کتاب راهنمایی جامع برنامه نویسان VB.NET را دارم که این گفته هایی شما و خود SQL را به طور کامل توضیح

problem
سه شنبه 19 دی 1385, 11:03 صبح
راستش من زیاد کتاب‌های فارسی موجود در این زمینه رو نمی‌شناسم. من خودم چون به کتاب‌های انگلیسی دسترسی دارم، معمولاً اون‌ها رو می‌خونم. اگر شما هم زبانتون خوبه (لازم نیست عالی باشه، متوسط هم کافیه) می‌تونم بهتون همون کتاب‌ها رو معرفی کنم (که اگر اینترنت پر سرعت دارید، با بیت‌تورنت دانلود کنیدشون، یا اگر ندارید، بگید تا من از طریقی براتون آپلود کنم شما بگیرید) (من نزدیک به ۱۱ گیگابایت کتاب فقط در زمینه کامپیوتر از برنامه‌نویسی تا شبکه و گرافیک و سیستم عامل و غیره دارم. اگر کتابی مد نظرتون بود می‌تونید بگید، بگردم اگه داشتم براتون آپ کنم.)

VisualStudio
سه شنبه 19 دی 1385, 23:33 عصر
مرسی از لطف شما دوست عزیز من متاسفانه با اینترنت نفتی کار می کنیم و از این نعمت محروم هستیم در مورد زبان تا حدی هست که یک متن را می خونم تا 60% متوجه بشم بدون دیکشنری اگر کتابی در زمینه SQL دارید در محیط دات نت و یا کتابی در زمینه VB.NET دارید لطفا برم آپلود کنید در هر صورت من از شما خیلی ممنون هستم

problem
چهارشنبه 20 دی 1385, 01:25 صبح
خوب من متاسفانه اون ۱۱ گیگ کذایی رو خونه ندارم الان، باید از جای دیگه آپ کنم. فکر کنم اگر یادم نره فردا این کارو می‌کنم.

problem
چهارشنبه 20 دی 1385, 15:59 عصر
سلام دوباره
من فایل رو که PDF هم هست در حد امکان چلاندم (فشرده کردم) اما باز هم حدود 5.5MB هستش. با کمی حوصله و صرف وقت دانلودش کنید. یک کتاب از انتشارات Wrox هست برای آموزش کار با دیتابیس در VB.Net که به طور پیش فرض برای کار با SQL Server نوشته شده.
لینک دریافت فایل (http://www.sharebigfile.com/file/56403/Wrox-Press---Beginning-Visual-Basic--NET-Database-Programming-rar.html)