PDA

View Full Version : نصب دلفی 7 و دلفی 2006

Mahdi_S_T
جمعه 15 دی 1385, 15:58 عصر
دوستان آیا روشی هست که بتوان هم دلفی 7 را داشت و هم دلفی 2006 ( منظورم روی یک ویندوز )

m-khorsandi
جمعه 15 دی 1385, 17:58 عصر
کار خیلی سختی باید انجام بدی :چشمک: ،
دلفی 7 رو نصب کن، بعد هم 2006 رو .

babak869
جمعه 15 دی 1385, 18:55 عصر
هیچ مشکلی نداره اما باید سیستم سر حالی داشته باشی چون با نصب FrameWork ها ویندوزت خیلی سنگین میشه .فقط یه نکته بگم اگه شما دلفی 2006 رو بعد از دلفی 7 نصب کنید اونوقت تمام فیلهای دلفی با پسوند dpk , pas , dpr , ... با دلفی 2006 باز میشه اونوقت برای اجرای اون با دلفی 7 باید کلیک راست کنی و Open With Delphi7 بزنی که کار جالبی نیست . من شخصا اول دلفی 2006 رو نصب میکنم بعد دلفی 7 رو اونوقت کارم راحت تره و توی نصب کامپوننت و اجرای پروژه های دلفی 7 مشکلی ندارم.بگم که این نکته سلیقه ایه و همونطوری که دوست خوبم جناب آقای خورسندی گفتند روش درستش همینه که ایشون گفتند
موفق باشید

dkhatibi
شنبه 16 دی 1385, 06:56 صبح
هیچ مشکلی نداره اما باید سیستم سر حالی داشته باشی چون با نصب FrameWork ها ویندوزت خیلی سنگین میشه .فقط یه نکته بگم اگه شما دلفی 2006 رو بعد از دلفی 7 نصب کنید اونوقت تمام فیلهای دلفی با پسوند dpk , pas , dpr , ... با دلفی 2006 باز میشه اونوقت برای اجرای اون با دلفی 7 باید کلیک راست کنی و Open With Delphi7 بزنی که کار جالبی نیست . من شخصا اول دلفی 2006 رو نصب میکنم بعد دلفی 7 رو اونوقت کارم راحت تره و توی نصب کامپوننت و اجرای پروژه های دلفی 7 مشکلی ندارم.بگم که این نکته سلیقه ایه و همونطوری که دوست خوبم جناب آقای خورسندی گفتند روش درستش همینه که ایشون گفتند
موفق باشید

بعدش هم روی فایلهای یاد شده راست کلیک کن و از گزینه ی Open With دلفی 7 را از لیست برنامه ها انتخاب کن و ون تیک پایی رو هم بزن.

m-khorsandi
شنبه 16 دی 1385, 07:43 صبح
نیازی به این کارا نیست،
موقع نصب در مورد این موارد سئوال میشه و میتونید انتخاب کنید که فرضاً فایلهای pas.* یا dpk.* با
دلفی 2006 باز شن یا نه.

arshia_
شنبه 16 دی 1385, 08:11 صبح
من الان هر دو نسخه رو دارم
فقط برای اینکه هر قسمت کاملا ازسایر قسمتها مجزا باشه بهتره تنظیمات مربوط به فایلهای مشترک مثل فایلهای واقع درcomman files رو در دو مکان متفاوت ذخیره کنی
که اگر تصمیم گرفتی یکی رو uninstall‌کنی بقیه به هم نریزن

حرفه ای
شنبه 16 دی 1385, 10:20 صبح
من الان هر دو نسخه رو دارم
فقط برای اینکه هر قسمت کاملا ازسایر قسمتها مجزا باشه بهتره تنظیمات مربوط به فایلهای مشترک مثل فایلهای واقع درcomman files رو در دو مکان متفاوت ذخیره کنی
که اگر تصمیم گرفتی یکی رو uninstall‌کنی بقیه به هم نریزن

مشکل خاصی رو در زمان UnInstall ایجاد نمی شه