PDA

View Full Version : چند تا مشکل درsql server 2005

نغمه
یک شنبه 17 دی 1385, 12:44 عصر
من sql server 2005 را دارم از روی کتاب sq server 2000 در 21 روز یاد میگیرم چند تا مشکل داشتم؟

1.در این کتاب گفته اطلاعات شناسه ورود در پایگاه داده master و جدول sysxloins وجود دارد این جدول در 2005 نیست!
2.با ایجاد login توسط دستور exec sp_addlogin 'name', 'password' نتونستم login کنم!
3.برای پیکربندی windows authentication mode در ویندوز xp باید از چه برنامه ای استفاده کنم( این برنامه در ویندوز 2000 computer management است)؟
4.

AminSobati
یک شنبه 17 دی 1385, 23:23 عصر
1) دسترسی و ویرایش جداول سیستمی در SQL Server 2005 وجود نداره. فقط از طریق Viewهای سیستمی میشه مشاهده کرد
2) پیغام خطا؟
3) "پیکربندی windows authentication mode" یعنی چی؟ اگر تغییر نوع Authentication هستش میتونین از خود سرور Properties بگیرید و در Security تغییر بدین

نغمه
دوشنبه 18 دی 1385, 17:41 عصر
1) دسترسی و ویرایش جداول سیستمی در SQL Server 2005 وجود نداره. فقط از طریق Viewهای سیستمی میشه مشاهده کرد
2) پیغام خطا؟
3) "پیکربندی windows authentication mode" یعنی چی؟ اگر تغییر نوع Authentication هستش میتونین از خود سرور Properties بگیرید و در Security تغییر بدین

2.در sql server authentication نام و پسورد برای LOGIN ای که خودم ساخته بودم را وارد کردم پیغام خطا داد:

3.در این کتاب گفته" بهترین بخش در ارتباط با مود تایید اعتبار ویندوز آنست که کاربران نیازی به ورود مجزا به sql server ندارند
نخست برای کاربران ویندوز یک گروه ایجاد کرده و سپس مجوزهای ورود به sql server را به آنها اختصاص دهید

نغمه
دوشنبه 18 دی 1385, 18:14 عصر
سوال دیگه ؟ چرا ما از role ها در sql server استفاده میکنیم؟

AminSobati
سه شنبه 19 دی 1385, 22:52 عصر
در خصوص پیغام خطا این لینک رو ببینید:
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=12299

Role کمک میکنه تا Admin یکبار اختیارات رو بهش بده و هر کاربری که به همون تنظیمات Security نیاز داره فقط کافیه عضو Role بشه.

نغمه
چهارشنبه 20 دی 1385, 16:06 عصر
درست شد خیلی ممنون

نغمه
شنبه 23 دی 1385, 16:51 عصر
1) 3) "پیکربندی windows authentication mode" یعنی چی؟ اگر تغییر نوع Authentication هستش میتونین از خود سرور Properties بگیرید و در Security تغییر بدین
یعنی تو ویندوز گروه تعریف کنیم و کاربران رابه این گروه ها اختصاص بدیم و سپس به این گروه ها در sql server مجوز اختصاص داده شود . من نمی دونم این گروه ها را باید چجوری تعریف کنیم؟

AminSobati
شنبه 23 دی 1385, 22:22 عصر
هر کاربری که بصورت Win Auth بخواد وارد SQL Server بشه، در قسمت Logins در SQL Server باید براش لاگین بسازین