PDA

View Full Version : system account نمی ذاره distributer بسازم

archi
یک شنبه 24 دی 1385, 21:39 عصر
وقتی از قسمت configure publishing and distribution wizard می خوام سرورم رو به عنوان توزیع کننده تعریف کنم پیغام می ده که :
sql server agent on ...uses the system account
sql server replication will fail

می خواستم راجع به این system account بیشتر بدونم و این account در مقابل چه account ی مطرح میشه؟
آیا باید یه user در قسمت computer management بسازم؟
آیا حتما باید روی domain این کار رو انجام بدم توی workgroup یا از طریق دو تا سرور که یکی روی اینترنته و با dial up بهش وصل می شیم هم میشه این کار رو کرد؟

( پیشاپیش معذرت می خوام اگه احتمالا حرفهام ارتباط منطقی نداره آخه یه کم درک این account و اون عبارتی که به عنوان LocalSystem به عنوان account جایگزینش می آد برام مشکله)
سپاس فراوان

archi
دوشنبه 25 دی 1385, 12:14 عصر
با مطالعه تاپیک های قبلی جوابم رو پیدا کردم
شرمنده که اول جستجو نکرده بودم

حالا تونستم رپلیکیشن رو روی دو تا دیتابیس روی یه کامپیوتر راه اندازی کنم ولی بین دو تا کامپیوتر مختلف نمی تونه استارت کنه ( تو حال pending می مونه)
وقتی از قسمت replication monitor دستی strart میکنم این پیغام رو میده :

SQL Server Enterprise manager could not strart the distribution agent.
Error5:[SQL_DMO]Service control Error:access denied

AminSobati
دوشنبه 25 دی 1385, 20:27 عصر
آیا مطمئن هستید که در Subscriber و Publisher در sysadmin server role قرار دارید؟

archi
سه شنبه 26 دی 1385, 09:24 صبح
بله در هر دو روله سیس ادمین داره

AminSobati
سه شنبه 26 دی 1385, 15:47 عصر
اکانتی که برای سرویس SQL Server و Agent استفاده کردید عضو Local Admin هستند؟

archi
چهارشنبه 27 دی 1385, 11:00 صبح
یه یوزر ساختم عضو گروه administrator کردمش بعد سرویس های SQL Server , Agent را Log on as اون یوزر کردم
مشکل از این نیست استاد ثباتی عزیز

AminSobati
چهارشنبه 27 دی 1385, 14:47 عصر
اگر JOB رو با sp_start_job در Query Analyzer اجرا کنید چطور؟ چون مواردی رو در Replication دیدم که وقتی دستور از EM صادر میشده به مشکل میخورده ولی در QA خیر

archi
چهارشنبه 27 دی 1385, 18:35 عصر
ممنون شنبه تست می کنم ایشالا درست بشه

AminSobati
چهارشنبه 27 دی 1385, 21:27 عصر
امیدوارم مشکل حل بشه، ولی اگر نشد تنها چیزی که باقی میمونه اینه که عینا پیغام خطا رو در Google جستجو کنید!