PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد برنامه نویسی موبایل

Hossein Bazyan
چهارشنبه 27 دی 1385, 22:16 عصر
دوستا سلام
جدیدا میخوام برنامه نویسی موبایل را شروع کنم و چند سوال داشتم

چند نوع ویندوز موبایل داریم و برنامه نویسی هر کدام متفاوت است یا خیر ؟
با کدام زبانها میتوان برنامه نویسی کرد
بعد از نوشتن و کامپایل برنامه برای نصب روی موبایل چکار باید کرد . منظورم اینه که با کپی معمولی کپی میشه یا برنامه نصاب مخصوص میخواد
موبایل من Mio و ویندوز آن Microsoft Windows Mobile version Besturingssystem میباشد

nikmagham
سه شنبه 10 بهمن 1385, 07:42 صبح
سلام برای برنامه نویسی موبایل به سایت زیر برو کمکت میکنه
www.series60.blogfa.com (http://www.series60.blogfa.com)

mehrzad007
سه شنبه 10 بهمن 1385, 09:49 صبح
اون سایت مربوط به برنامه نویسی برای سیمبینه (حداقل از اسمش این طور بر میآد)
اما
1- تمام ویندوزهای موبایل زیر سر عمو بیله (معلومه دیگه کار من که نیست!)و ملقبن به windows ce . که شامل 2002و2003 و ویندوز موبایل 5 و حضرت ویندوز موبایل 6 معروف به کراس بو می شه که اون آخری هنوز تو بتا ست و برای خیلی از سکو ها ریلیز نشده .
2- با هر زبونی که بلد باشی ! (و برای ویندوز امکان داشته باشه!!!) مخصوصا حضرت دات نت ! و با ویژوال استودیو 2005 . ویندوز موبایل دارای یه نسخه از دات نت فریم ورکه به اسم کمپکت دات نت فریم ورک . می نویسی و استفاده می کنی . راحته کار باهاش . فقط توی یه سری مسائل فرق داره . مثلا ساده ترینش دستور exit هست که ویندوز موبایل اینو نداره ! (دلیل: نمی دونم)
3- معمولا به این صورته که به صورت یه فایل کب در می آن تا روی گوشی اینستال بشن اما میتونی براشون برنامه نصب بسازی . البته برنامه نصب رو دسکتاپ اجرا میشه و با کابل برنامه منتقل میشه به گوشی
4- مارک و مدل گوشی و ویندوزتون رو من ندیدم و نمی دونم چیه . اما اگه ویندوزه و سری 5 به راحتی می تونی با ویژوال استودیو 2005 براش برنامه بنویسی . برای اطلاعات بیشتر هم sdk مربوطه رو دانلود کن . حدود170 مگ بود فکر کنم.
5- برای اطلاعات بیشتر و همچنین موارد مورد نیاز به این آدرس مراجعه کن:
http://wiki.xda-developers.com/

zoghal
سه شنبه 28 فروردین 1386, 14:04 عصر
واسه ویندوز سراغ ندارید؟

mahdi129
سه شنبه 22 آبان 1386, 13:45 عصر
سلام دوستان من برنامه ای را با زبان دلفی برای کامپیوتر شخصی نوشته ام و می خواهم که در موبایل اجرا کنم کسی می تواند راهنماییم کند که چکار کنم . متشکرم