PDA

View Full Version : error در هنگام نصب sql server2005

sogoli
پنج شنبه 28 دی 1385, 20:20 عصر
سلام
من قصد نصب برنامه sQLSERVER 2005 رو دارم که متاسفانه هنگام نصب زمانی که داره سیستم رو چک می کنه این پیغام رو می ده:
performance monitor counter requirement
the system configuration check for performance monitor counter registry value has failed for details see how to increment the counter registry key for setup in sql server 2005 in the file or in sql server books online
اگر راهنمایی کنید ممنون می شم

sogoli
جمعه 29 دی 1385, 01:44 صبح
خوشبختانه با یکبار انیستال و نصب نجدد مشکل برطرف شد ولی جالبه بعد از اینکه نصب کردم هیچکدام از قسمتهای برنامه از جمله enterprice managment و anlyzer و حتی ایکن برنامه هم نیست....
خواهشن کمک کنید کارم خیلی گیره... الان چیزی حدود 3 بار نصب کردم ولی موارد بالا هیچکدام نیستند

AminSobati
جمعه 29 دی 1385, 02:48 صبح
کدوم Edition رو نصب کردید؟

sogoli
جمعه 29 دی 1385, 09:22 صبح
کدوم Edition رو نصب کردید؟

standard edition رو نصب کردم در ضمن ویندوزم هم Xp s.p2 هست

whitehat
جمعه 29 دی 1385, 10:09 صبح
خوشبختانه با یکبار انیستال و نصب نجدد مشکل برطرف شد ولی جالبه بعد از اینکه نصب کردم هیچکدام از قسمتهای برنامه از جمله enterprice managment و anlyzer و حتی ایکن برنامه هم نیست....
خواهشن کمک کنید کارم خیلی گیره... الان چیزی حدود 3 بار نصب کردم ولی موارد بالا هیچکدام نیستند
احتمالا برای اینکه نتوانسته تمام آیتم های مورد نیاز نصب را فراهم کند فقط Configuration Tools را نصب کرده.در هنگام نصب هنگامی که آیتم های مورد نیاز را چک می کند آیا پیغام Warning یا Error ی نمایش داده شد؟
برای Errorی که در ابتدا نوشتید باید رجیستری را دستکاری کنید به لینک زیر بروید
How to: Increment the Counter Registry Key for Setup in SQL Server 2005
(http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms143215.aspx)

sogoli
جمعه 29 دی 1385, 13:50 عصر
زمان نصب هنگامی که سیستم رو چک می کنه 2تا warning می ده:
1- iis feature requirment
2- minimum hardware requirment
ولی بقیه مراحل مشکلی نداره...
احتمال داره به خاطر اینا باشه؟
مشخصات سیستم :
cpu:1.5 centrino
ram :512
h.d.d :3gig free
جالبه بدونید من با همین سی دی ها 2ماهه پیش تونستم نصب بکنم ولی الان نصب می کنه در صورتیکه نمی تونم management studio رو ببینم

whitehat
جمعه 29 دی 1385, 14:59 عصر
مورد اول برای عدم نصب IIS هست که اگر شما از Reporting Service نمی خواهید استفاده کنید مشکلی نداره .من فکر می کنم عدم نصب تمام Feature ها مربوط به سخت افزار شما می شود. باید Recommendation مربوط به سخت افزار را ببینید.لینکی هم که دادم مطالعه کنید.
در ضمن توصیه می کنم از نسخه Express به جای استاندارد بر روی کامپیوترتان با این مشخصات استفاده کنید که به مراتب نسخه سبک تری است

sogoli
جمعه 29 دی 1385, 18:07 عصر
مورد اول برای عدم نصب IIS هست که اگر شما از Reporting Service نمی خواهید استفاده کنید مشکلی نداره .من فکر می کنم عدم نصب تمام Feature ها مربوط به سخت افزار شما می شود. باید Recommendation مربوط به سخت افزار را ببینید.لینکی هم که دادم مطالعه کنید.
در ضمن توصیه می کنم از نسخه Express به جای استاندارد بر روی کامپیوترتان با این مشخصات استفاده کنید که به مراتب نسخه سبک تری است
خیلی ممنون از راهنمایی شما... فقط 3 سوال

1- نسخه Express با standard چه تفاوتی با هم دارند؟
2- باتوجه به اینکه من قصد برنامه نویسی با سی شارپ در لب تاب را دارم ایا نسخه Express راپیشنهاد می کنید؟
3- من روی کامپیوتر دوستم که sql 2005 standard نصب بود بانک به نام Northwind رو ندیدم ، چه جوری می تونم این بانک سمپل رو اضافه کنم؟

AminSobati
جمعه 29 دی 1385, 18:27 عصر
Express Edition دارای محیط گرافیکی یا همون Management Studio نیست ولی Standard رو اطلاع ندارم. توصیه میکنم برای XP از Developer Edition استفاده کنید.
در 2005 دیتابیس نمونه Adventure Works وجود داره. برای Northwind میتونین از این لینک اقدام کنید:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=06616212-0356-46a0-8da2-eebc53a68034&displaylang=en

whitehat
جمعه 29 دی 1385, 18:51 عصر
Express Edition دارای محیط گرافیکی یا همون Management Studio نیست ولی Standard رو اطلاع ندارم. توصیه میکنم برای XP از Developer Edition استفاده کنید.
بله ، اما می توانید محیط Management Studio را جدا بر روی Engine نصب کنید.
توجه داشته باشید که در Developer Edition فقط می توانید بر روی کامپیوتر خود از آن استفاده کنید و توانایی اتصال از کامپیوتر های دیگر را به این نسخه نخواهید داشت.

در 2005 دیتابیس نمونه Adventure Works وجود داره. برای Northwind میتونین از این لینک اقدام کنی
ممنون بابت لینک Northwind

DonetKarvb
جمعه 29 دی 1385, 22:31 عصر
با سلام
نسخه استاندارد یک نسخه کامل است و تنها مواردی کمتر از Enterprise دارد که خود شما بر آن واقفید. این محیط گرافیکی در این نسخه هم وجود دارد و کار میکند.

توجه داشته باشید که در Developer Edition فقط می توانید بر روی کامپیوتر خود از آن استفاده کنید و توانایی اتصال از کامپیوتر های دیگر را به این نسخه نخواهید داشت.
به ویرایش Standard میتوان به صورت Remote هم کانکت شد.
:چشمک:

DonetKarvb
جمعه 29 دی 1385, 22:43 عصر
زمان نصب هنگامی که سیستم رو چک می کنه 2تا warning می ده:
1- iis feature requirment
2- minimum hardware requirment
ولی بقیه مراحل مشکلی نداره...
احتمال داره به خاطر اینا باشه؟
مشخصات سیستم :
cpu:1.5 centrino
ram :512
h.d.d :3gig free
جالبه بدونید من با همین سی دی ها 2ماهه پیش تونستم نصب بکنم ولی الان نصب می کنه در صورتیکه نمی تونم management studio رو ببینم
به شما پیشنهاد میکنم همین ورژن را نصب کنید .لی همه امکانتش را نصب نکنید.
مثلا" میتوانید از Reporting Service و یا Analysis Services و همچنین Integration Services در صورت عدم نیاز فاکتور بگیرید تا سرویس های اضافه run نشده و رم شما را بهوده اشغال نکنند

sogoli
جمعه 29 دی 1385, 23:51 عصر
به شما پیشنهاد میکنم همین ورژن را نصب کنید .لی همه امکانتش را نصب نکنید.
مثلا" میتوانید از Reporting Service و یا Analysis Services و همچنین Integration Services در صورت عدم نیاز فاکتور بگیرید تا سرویس های اضافه run نشده و رم شما را بهوده اشغال نکنند

همین چیزی که گفتی انجام دادم و نصب شد ... ممنون