PDA

View Full Version : ابزار ویژوال برای ساختن query های پیچیده

linux
دوشنبه 02 بهمن 1385, 14:28 عصر
چه برنامه را برای ساخت query های پیچیده پیشنهاد می کنید؟

DonetKarvb
دوشنبه 02 بهمن 1385, 21:38 عصر
چه برنامه را برای ساخت query های پیچیده پیشنهاد می کنید؟
به نظر من بهتره که دستی بنویسیش. بدون هیچ ابزاری. اینجوری کنترل بیشتری دارید. Query Editor خود SQL Server 2005 هم قدرت جالبی دارد.

linux
دوشنبه 02 بهمن 1385, 22:34 عصر
به نظر من بهتره که دستی بنویسیش. بدون هیچ ابزاری. اینجوری کنترل بیشتری دارید. Query Editor خود SQL Server 2005 هم قدرت جالبی دارد.
ببخشید نظر نخواستم.فقط ابزار خواستم.موضوعات را باهم قاطی نکنید.

DonetKarvb
سه شنبه 03 بهمن 1385, 01:28 صبح
ببخشید نظر نخواستم.فقط ابزار خواستم.موضوعات را باهم قاطی نکنید.
خوب عزیز من ابزار هم معرفی کردم دیگر. چرا ناراحت میشوید؟؟
مجددا" تکرار میکنم از کوئری ادیتور خود SQl Server میتونی استفاده کنید

linux
سه شنبه 03 بهمن 1385, 12:07 عصر
خوب عزیز من ابزار هم معرفی کردم دیگر. چرا ناراحت میشوید؟؟
مجددا" تکرار میکنم از کوئری ادیتور خود SQl Server میتونی استفاده کنید
چی بگم! این کلمه ویژوال را الکی ننوشتم.اونی هم که تو می گی اسمش کوئری ادیتور نیست و کوئری آنالایزر هست.
اگر ابزاری سراغ نداری باز نگی "مجددا تکرار .... "

AminSobati
سه شنبه 03 بهمن 1385, 13:16 عصر
چرا از Diagram Pane استفاده نمیکنین؟ داخل Enterprise Manager و Management Studio!

DonetKarvb
سه شنبه 03 بهمن 1385, 14:01 عصر
چی بگم! این کلمه ویژوال را الکی ننوشتم.اونی هم که تو می گی اسمش کوئری ادیتور نیست و کوئری آنالایزر هست.
اگر ابزاری سراغ نداری باز نگی "مجددا تکرار .... "
نام دیگر این کوئری ادیتور رو استاد ثباتی فرمودند Diagram Pan!! عزیز من توی SQL Server 2005 اون بالا یه دکمه هست که اگر بری روش یه نوشته به نام Tooltip میاد که نوشته Design Query In Editor و این ابزاری می باشد .
مجید جان دلبندم اون کوئری آنالیزر یا Query Analayzer یه چیز دیگه است زمین تا اسمون با این چیزی که میگم فرق میکنه.

linux
سه شنبه 03 بهمن 1385, 14:45 عصر
چرا از Diagram Pane استفاده نمیکنین؟ داخل Enterprise Manager و Management Studio!
من دارم با 2000 کار می کنم.

linux
سه شنبه 03 بهمن 1385, 14:50 عصر
نام دیگر این کوئری ادیتور رو استاد ثباتی فرمودند Diagram Pan!! عزیز من توی SQL Server 2005 اون بالا یه دکمه هست که اگر بری روش یه نوشته به نام Tooltip میاد که نوشته Design Query In Editor و این ابزاری می باشد .
مجید جان دلبندم اون کوئری آنالیزر یا Query Analayzer یه چیز دیگه است زمین تا اسمون با این چیزی که میگم فرق میکنه.
ممنون که این همه بلدی

darvishiali
سه شنبه 03 بهمن 1385, 18:56 عصر
سلام؛

ببخشید که حرفهای دیگران رو دوباره تکرار می کنم. ولی توی Enterprise Manager فقط همین راهشه! فکر کنم شما اون رو با Query Analyzer اشتباه گرفتین! کارهای زیر رو انجام بده، شاید به چیزی که میخوای برسی!

1- روی یکی از Table هات راست کلیک کن و از منوی Open Table قسمت Query رو انتخاب کن.
2- صفحه ای که جلوت باز میشه، چهار قسمت داره:
2-1- دیاگرام جداول و رابطه بین آنها (Diagram Pane)
2-2- بخش تعیین محدودیت ها و مشخصات فیلدهای انتخابی
2-3- بخش T-SQL
2-4- بخش Result Pane
3- اگه میخوای جدول دیگه ای بهش اضافه کنی، روی Diagram Pane راست کلیک کن و Add Table رو انتخاب کن.
3-1- اگه بین جدولهات رابطه ایجاد کرده باشی، کوئریت بطور اتوماتیک با جدول انتخاب شده، JOIN زده میشه. اگه هم رابطه ایجاد نکرده باشی، CROSS JOIN میشه. در این حالت فقط کافیه شرط JOIN رو برقرار کنی.
4- حالا خیلی راحت فیلد های لازم از جداول موجود در Diagram Pane رو انتخاب کن. می بینی که بصورت اتوماتیک اونا به کوئریت اضافه میشن
5- شرط ها و نوع مرتب سازی و گروه بندی رو هم میتونی از بخش شرط ها و محدودیت ها (Condition Pane) انتخاب کنی.

نکته : برای اینکه بدونی اینا چجوری کار می کنن، خودت یه T-SQL بنویس به جای کوئری این صفحه قرار بده. حتما هیجان زده میشی!

linux
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 00:53 صبح
سلام؛

ببخشید که حرفهای دیگران رو دوباره تکرار می کنم. ولی توی Enterprise Manager فقط همین راهشه! فکر کنم شما اون رو با Query Analyzer اشتباه گرفتین! کارهای زیر رو انجام بده، شاید به چیزی که میخوای برسی!

1- روی یکی از Table هات راست کلیک کن و از منوی Open Table قسمت Query رو انتخاب کن.
2- صفحه ای که جلوت باز میشه، چهار قسمت داره:
2-1- دیاگرام جداول و رابطه بین آنها (Diagram Pane)
2-2- بخش تعیین محدودیت ها و مشخصات فیلدهای انتخابی
2-3- بخش T-SQL
2-4- بخش Result Pane
3- اگه میخوای جدول دیگه ای بهش اضافه کنی، روی Diagram Pane راست کلیک کن و Add Table رو انتخاب کن.
3-1- اگه بین جدولهات رابطه ایجاد کرده باشی، کوئریت بطور اتوماتیک با جدول انتخاب شده، JOIN زده میشه. اگه هم رابطه ایجاد نکرده باشی، CROSS JOIN میشه. در این حالت فقط کافیه شرط JOIN رو برقرار کنی.
4- حالا خیلی راحت فیلد های لازم از جداول موجود در Diagram Pane رو انتخاب کن. می بینی که بصورت اتوماتیک اونا به کوئریت اضافه میشن
5- شرط ها و نوع مرتب سازی و گروه بندی رو هم میتونی از بخش شرط ها و محدودیت ها (Condition Pane) انتخاب کنی.

نکته : برای اینکه بدونی اینا چجوری کار می کنن، خودت یه T-SQL بنویس به جای کوئری این صفحه قرار بده. حتما هیجان زده میشی!
یادت رفت بگی با درست کردن یک adp در اکسس می توان از امکانات اکسس هم استفاده کرد. من بیشتر دنبال یک کامپوننت هست که به کاربر برنامه هام اجازه بدم با سواد کمش کوئری بسازه یک این هیچ کدام از این چیزهایی که شما ها گفتید مشکل من را حل نمی کند. خودم چیزی هایی که می خواستم پیدا کردم.
http://www.querytool.com/?gclid=CJb7q9a-94kCFSFtMAodyDOrSg
این یک کامپوننت هست
http://www.activequerybuilder.com/product_net.html
و چندتای دیگه.

DonetKarvb
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 10:21 صبح
یادت رفت بگی با درست کردن یک adp در اکسس می توان از امکانات اکسس هم استفاده کرد. من بیشتر دنبال یک کامپوننت هست که به کاربر برنامه هام اجازه بدم با سواد کمش کوئری بسازه یک این هیچ کدام از این چیزهایی که شما ها گفتید مشکل من را حل نمی کند. خودم چیزی هایی که می خواستم پیدا کردم.
http://www.querytool.com/?gclid=CJb7q9a-94kCFSFtMAodyDOrSg
این یک کامپوننت هست
http://www.activequerybuilder.com/product_net.html
و چندتای دیگه.

آفرین. پس تو هم اسم گوگل رو یاد گرفتی:گیج:

پسر خوب ابزاری رو که دوستان معرفی کردن به سادگی و با آوردن چند تیبل و یک زدن و نوشتن مقدار شرط مشکلشون حل میشه. حالا این کدوم کاربر تعطیل هست که میخواد کوئری رو خود SQL براش تشخصی بده و کدش رو بنویسه خدا میدونه.
راستی یه چیزی هست تو SQL Serve به نام English Query . این مال 2000 است.
(بزرگ نوشتم که فردا نیای بگی من 2000 کار میکنم). تو اونجا فقط جمله تایپ میکنی و SQL Server خودش بهت کوئری میده. فکر کنم به درد تنبل هل بخورد:قهقهه:.

linux
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 10:58 صبح
آفرین. پس تو هم اسم گوگل رو یاد گرفتی:گیج:

پسر خوب ابزاری رو که دوستان معرفی کردن به سادگی و با آوردن چند تیبل و یک زدن و نوشتن مقدار شرط مشکلشون حل میشه. حالا این کدوم کاربر تعطیل هست که میخواد کوئری رو خود SQL براش تشخصی بده و کدش رو بنویسه خدا میدونه.
راستی یه چیزی هست تو SQL Serve به نام English Query . این مال 2000 است.
(بزرگ نوشتم که فردا نیای بگی من 2000 کار میکنم). تو اونجا فقط جمله تایپ میکنی و SQL Server خودش بهت کوئری میده. فکر کنم به درد تنبل هل بخورد:قهقهه:.

من شک دارم هنور متوجه شده باشی که من دنبال چی می گردم.

Behrouz_Rad
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 12:28 عصر
کل کل نکنید.