PDA

View Full Version : بچه ها بیاین با هم SQL2005 رو شروع کنیم

odiseh
سه شنبه 03 بهمن 1385, 15:48 عصر
سلام

فکر کنم اگه این تاپیک بشه یه تاپیک برای آموزش قدم به قدم SQL2005 و بحث در مورد امکانات اون و مقایسه اون با نسخه قبلی یعنی SQL2000 خیلی خوب باشه

اگه اینطور فکر میکنید کمک کنید تا با هم دیگه این تاپیک رو پیش ببریم.

نظر بدید

arkiboys
سه شنبه 03 بهمن 1385, 15:58 عصر
salam, man hodoodeh yek saal hast ke daaram baa sql server 2005 kaar mekonam (Admin, Developer).
yekee as keyfeeateh sql server 2005 een hast ke "sql syntax" keilee gavee tar hast."
mesleh, pivot...

odiseh
سه شنبه 03 بهمن 1385, 17:05 عصر
خوب یکی دیگه از قابلیتهای اون اینه که شما می تونید بنویسید:

declare @x as int
select top(@x) from table1

یعنی روی تعداد رکوردهای یه جدول کنترل داریم

aliila
سه شنبه 03 بهمن 1385, 17:12 عصر
آیا شمارنده ردیف در این ورژن هست
مثلا چیزی شبیه

select @reqord_number, id, date from outputs

که در آن @reqord_number همان شماره ردیف باشد ؟

AminSobati
سه شنبه 03 بهمن 1385, 23:13 عصر
فایل Power Point رو از انتهای این صفحه دریافت کنید:
http://www.sqlsolutions.ir/Seminar/seminar.aspx

DonetKarvb
سه شنبه 03 بهمن 1385, 23:44 عصر
آیا شمارنده ردیف در این ورژن هست
مثلا چیزی شبیه

select @reqord_number, id, date from outputs

که در آن @reqord_number همان شماره ردیف باشد ؟

آره. .جود داره بهش میگن Ranking Function
به این صورت میتونی استفاده کنی.

select row_number() Over (Order by ID) as Rank, id, date from outputs
توی لینکی که استاد ثباتی گذاشتند خیلی چیز ها هست. فکر کنم تو تون سمینار همه چیز SQL رو ریخت بیرون.
:تشویق::تشویق:

odiseh
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 09:32 صبح
یه امکان خیلی جالب دیگش اینه که می تونیم از خروجی مربوط به یه SP برای یه select دیگه استفاده کنیم

مثال:
select * from exec usp_MYsp

Kamyar.Kimiyabeigi
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 09:46 صبح
دوستان بقدری SQL SERVER 2005 قابلیت داره که من حدس میزنم این تاپیک ممکنه تعداد صفحه هاش 3 رقمی بشه ولی تمام امکاناتش بیان نشه من بهتون پیشنهاد میکنم که اگر از لحاظ مالی و زمانی براتون مقدور هست حتما" در کلاسهای آقای ثباتی ثبت نام کنین. فقط میتونم بگم فوق العادست.

DonetKarvb
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 10:35 صبح
دوستان بقدری SQL SERVER 2005 قابلیت داره که من حدس میزنم این تاپیک ممکنه تعداد صفحه هاش 3 رقمی بشه ولی تمام امکاناتش بیان نشه من بهتون پیشنهاد میکنم که اگر از لحاظ مالی و زمانی براتون مقدور هست حتما" در کلاسهای آقای ثباتی ثبت نام کنین. فقط میتونم بگم فوق العادست.
اینو خوب اومدی. خود استاد که علم بالایی داردند و به نظر من یک استاد به تمام عیار هستند ولی راستش باید نحوه تدریسش رو هم دید:لبخند:.

دوستان موارد جالبی در SQL Server 2005 اضافه شده است نظیر SQL CLR که به شما اجازه میدهد از طریق دات نت( حالا فرقی نمیکنه C# یا VB. هرکدوم که راحت ترید) ابزار های خاص خودتون نظیر Trigger ,Data Taye, Function و... استفاده کنید. مثلا" شما میتوانید یک دیتا تایپ ایحاد کنید که تاریخ شمسی رو تو SQL پشتیبانی کنه. و همچنین یکسری توابعی که روی این تاریخ کار کنه مثلا" اختلاف دو تاریخ رو به دست بیارید. که این ابزار پرفرمنس بالایی دارد و همچنین میشه ازشون توی دستورات Select به سادگی استفاده کرد. ( حداقل به جرات میشه این رو گفت که مشکلات تاریخ برای ما ایرانی ها تو SQL Server 2005 به دست خودمون به سادگی قابل حله)
یه چیز جالب دیگری هم هست به نام XML راستش وقتی شنیدم که SQL Server 2005 این XML رو پشتیبانی میکنه برام عجیب بود ولی وقتی باهاش کار کردم دیدم گه گقدر مورد نیاز و لذت بخش هست.

موارد دیگری هه هست که برای توضح دادن هرکدومشون نیاز به یک پاراگراف طولانی دارم که چون از حوصله دوستان خارجه و در محضر استاد ثباتی بی ادبیه همینجا تمومش میکنم.

پیش به سوی SQL Server 2005 .:تشویق:

ashkan2005
دوشنبه 16 بهمن 1385, 16:11 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من امروز یه cd sql server 2005 enterprise خریدم و روی کامپیوترم نصب کردم امانمی دونم از کجا باید جدول ایجاد کنم وچطوری با اون به پایگاه داده ام connect بشم من یه برنامه با vb.net نوشتم که می خواهم جدول هاشو تو sql 2005 طراحی کنم .
مشکل دیگه ابن که آدرس server می خواهد که connect شه اما من که server تو خونه ندارم لطفا" اگه میشه کمکم کنید.
:لبخندساده: :چشمک:

DonetKarvb
دوشنبه 16 بهمن 1385, 16:32 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من امروز یه cd sql server 2005 enterprise خریدم و روی کامپیوترم نصب کردم امانمی دونم از کجا باید جدول ایجاد کنم وچطوری با اون به پایگاه داده ام connect بشم من یه برنامه با vb.net نوشتم که می خواهم جدول هاشو تو sql 2005 طراحی کنم .
مشکل دیگه ابن که آدرس server می خواهد که connect شه اما من که server تو خونه ندارم لطفا" اگه میشه کمکم کنید.
این ورژن روی XP نصب نمیشدو بهتر است که شما ویرایش Standard را تهیه کنید.

Kamyar.Kimiyabeigi
سه شنبه 17 بهمن 1385, 07:58 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز

برای ساختن جدول کافیه در درخت سمت چپ گزینه Databases را باز نمایید و در DB مورد نظرتون در قسمت Tables کلیک راست کنید و گزینه New Table را انتخاب نمایید.
منظور از آدرس سرور نام سرور و یا IP سرور است چون شما به صورت Local کار میکنید پس سرور در واقع کامپیوتر خود شماست (حالا اگر SQL SERVER دیگه ایی نصب ندارید باید LOCAL باشه و اگر SQL SERVER دیگه ایی نصب دارید باید INSTANCE NAME ایی که برای SQL 2005 انتخاب کردین را وارد نمایید).
نکته : دقت کنید زمانی که SQL SERVER 2005 را اجرا میکنید و Login میکنید ورژن برنامه باید 9.0.2047 باشه اگر بجای 9 عدد 8 بود یعنی Engine مربوط به SQL SERVER 2000 نصب شده با Interface مربوط به 2005

Kamyar.Kimiyabeigi
سه شنبه 17 بهمن 1385, 08:02 صبح
این ورژن روی XP نصب نمیشدو بهتر است که شما ویرایش Standard را تهیه کنید.

DonetKarvb عزیز البته Standard Edition بر روی XP نصب میشه و کاملاً درست میفرمایید ولی به نظر من Enterprise Edition بهتره چون امکانات بیشتری در اختیار Developer قرار میده :چشمک:

DonetKarvb
سه شنبه 17 بهمن 1385, 09:43 صبح
DonetKarvb عزیز البته Standard Edition بر روی XP نصب میشه و کاملاً درست میفرمایید ولی به نظر من Enterprise Edition بهتره چون امکانات بیشتری در اختیار Developer قرار میده :چشمک:
سلام کامیار جان.
حرف شما متین. ولی به این نکته توجه کن که این ویرایش چه چیز هایی رو کمتر دارده.
تعداد node های FialOverClustring که در نسخه Enterprie تعداد 8 تا است در حالی که در Standard این تعداد به 2 میرسه وهمینطور در مورد تعداد Cpu های که ساپوتر میکنه که Entrpris نامحدود است ولی standard چهار تا است که تعداد کمی هم نیست.
تنها دو چیز رو که enterprie پشتیبانی میکنه در حالی که Standard پشتیبانی نمی کنه به شرح زیر است:

Oracel Replication
Partitioningو فکر نمی کنم کسی زیاد با این دو موضوع سر و کار داشته باشه. اگر سر کار ندارند بهتره که بروند سراغ این ویرایش و توی ویندوز XP که Resource کمتری مصرف میکنه و بتونند از منابعشون برای کوئرس گرفتن و کار های دیگر خودشون استفاده کنند. ولی اگر به این دو امکان نیاز دارند و یا موارد دیگر باید بروند سراغ Enterprise Edition

DonetKarvb
سه شنبه 17 بهمن 1385, 09:47 صبح
برای ساختن جدول کافیه در درخت سمت چپ گزینه Databases را باز نمایید و در DB مورد نظرتون در قسمت Tables کلیک راست کنید و گزینه New Table را انتخاب نمایید.
منظور از آدرس سرور نام سرور و یا IP سرور است چون شما به صورت Local کار میکنید پس سرور در واقع کامپیوتر خود شماست (حالا اگر SQL SERVER دیگه ایی نصب ندارید باید LOCAL باشه و اگر SQL SERVER دیگه ایی نصب دارید باید INSTANCE NAME ایی که برای SQL 2005 انتخاب کردین را وارد نمایید).
نکته : دقت کنید زمانی که SQL SERVER 2005 را اجرا میکنید و Login میکنید ورژن برنامه باید 9.0.2047 باشه اگر بجای 9 عدد 8 بود یعنی Engine مربوط به SQL SERVER 2000 نصب شده با Interface مربوط به 2005
کامیار جان اگر ایشون این نسخه رو روی ویندوز XP نصب کرده باشد دیگر دسترسی به سرور نخواهد داشت چون سرور نصب نمیشود با باید ویندوز سرور بگیرد و یا اینکه ویرایش را عوش کن و راه سوم هم که شما اشاره کوچکی فرمودید سرور از یک نسخه باشدو اینترفیس از نیخه دیگری که زیاد معقولانه نیست.

Kamyar.Kimiyabeigi
سه شنبه 17 بهمن 1385, 10:09 صبح
راه سوم هم که شما اشاره کوچکی فرمودید سرور از یک نسخه باشدو اینترفیس از نیخه دیگری که زیاد معقولانه نیست.
دوست عزیز این مشکل برای من و تعدادی از همکارام پیش اومده بود که SQL 2000 بر روی سیستم نصب بوده و می خواستم که 2005 را هم نصب کنم. با اینکه به ظاهر نصب شده بود ولی Engine هنوز 2000 بود نه 2005 (ورژن 8 بوده نه 9) و تمام امکانات 2005 را که میخواستم اجرا کنم Error می داد من جمله ROW_NUMBER

ashkan2005
سه شنبه 17 بهمن 1385, 11:50 صبح
با سلام خدمت کامیار ودوستان عزیز
خدمت شما عزیزان عرض کنم که من روی کامپیوتر sql server دیگری نصب ندارم و در مورد ایجاد جدول شما میگین که باید (برای ساختن جدول کافیه در درخت سمت چپ گزینه Databases را باز نمایید و در DB مورد نظرتون در قسمت Tables کلیک راست کنید و گزینه New Table را انتخاب نمایید.)این کار وبکنم اما من وقتی گزینه databases رو می زنم پنجره ای باز میشه که میگه باید connect بشم اما جای server name خالیه و نمی دونم اونجا چی بنویسم چون می خوام local استفاده کنم و server ندارم . اسم کامپیوتر رو هم می نویسم اما قبول نمی کنه.

DonetKarvb
سه شنبه 17 بهمن 1385, 12:37 عصر
خدمت شما عزیزان عرض کنم که من روی کامپیوتر sql server دیگری نصب ندارم و در مورد ایجاد جدول شما میگین که باید (برای ساختن جدول کافیه در درخت سمت چپ گزینه Databases را باز نمایید و در DB مورد نظرتون در قسمت Tables کلیک راست کنید و گزینه New Table را انتخاب نمایید.)این کار وبکنم اما من وقتی گزینه databases رو می زنم پنجره ای باز میشه که میگه باید connect بشم اما جای server name خالیه و نمی دونم اونجا چی بنویسم چون می خوام local استفاده کنم و server ندارم . اسم کامپیوتر رو هم می نویسم اما قبول نمی کنه.
میشه بگی چه ورژنی رو داری روی چه ویندوزی نصب میکنی؟

whitehat
سه شنبه 17 بهمن 1385, 14:02 عصر
شما با چه نامی SQL سرور را نصب کردید ؟(منظورم نام Instance است) برای این کار می توانید در قسمت Servicesدر کنترل پنل ویندوز قسمت Administrative tools نام Instance را مشاهده کنید.در صورتی که در هنگام نصب نام خاصی به آن نداده اید کافیه به جای Server Name یک نقطه (.) قرار دهید و با Windows Athentication وارد شوید

ashkan2005
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 13:07 عصر
با سلام
من در قسمت Administrative tools نام Instance رو پیدا نکردم در ضمن (.)رو هم وارد کردم ولی نشداگه میشه بیشتر اهنمایی کنین.
در ضمن از ورژن 9.00.1399.00 بر روی ویندوز xp servis pack2 2002 استفاده می کنم .:گریه:

whitehat
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 13:25 عصر
دوست عزیز این مشکل برای من و تعدادی از همکارام پیش اومده بود که SQL 2000 بر روی سیستم نصب بوده و می خواستم که 2005 را هم نصب کنم. با اینکه به ظاهر نصب شده بود ولی Engine هنوز 2000 بود نه 2005 (ورژن 8 بوده نه 9) و تمام امکانات 2005 را که میخواستم اجرا کنم Error می داد من جمله ROW_NUMBER
دوست عزیز یک توصیه که در این مورد می تونم بکنم اینه که برای نصب 2005 روی کامپیوتری که 2000 دارد، حتما از Instance جدید استفاده کنید.من الان هر دو نسخه را بر روی دستگاه دارم و بدون مشکل از همه امکانات استفاده می کنم.

من در قسمت Administrative tools نام Instance رو پیدا نکردم در ضمن (.)رو هم وارد کردم ولی نشداگه میشه بیشتر اهنمایی کنین.
در ضمن از ورژن 9.00.1399.00 بر روی ویندوز xp servis pack2 2002 استفاده می کنم .
باید در قسمت Services وارد شوید و سرویس SQL Server را پیدا کنید نام Instance در داخل آن در پرانتز نوشته شده.
مورد دوم هم شما فقط باید . را وارد کنید نه (.)

DonetKarvb
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 14:01 عصر
با سلام
در ضمن از ورژن 9.00.1399.00 بر روی ویندوز xp servis pack2 2002 استفاده می کنم .:گریه:
من تو چند پست قبلی گفتم و بازم میگن ویرایش SQL رو عوض کن. برو ویرایش استاندارد رو بگیر. مطمئن باش که مشکلت حل میشه.

ashkan2005
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 21:14 عصر
با سلام
خدمت شما عرض کنم که من همان . رو وارد کردم نه (.) اما در مورد Instance اگه میشه شما نام سرویس sql رو اگه میشه بگین یا بگین چطوری پیداش کنم تو قسمت extended هستش یا قسمت standard من که روی هر کدوم از اونها کلیک می کنم داخل پارانتز چیزی وجود نداره.
اگه میشه آدرسشو یه کم دقیق تر بگو.
قربانت:متفکر: :اشتباه:

whitehat
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 22:55 عصر
نامش همان Sql Server است .در صورتی که در پرانتز چیزی نباشد یعنی شما باید با local وصل شوید.عکس را ببینید

DonetKarvb
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 23:21 عصر
نامش همان Sql Server است .در صورتی که در پرانتز چیزی نباشد یعنی شما باید با local وصل شوید.عکس را ببینید
whitehat جان یه سوال وقتی که ایشون ویرایش Enterprise رو روی XP نصب میکنند ایا شما توقع دارید که سرور داشته باشند؟

parsbin
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 00:12 صبح
بچه ها کسی لینک دانلود نسخه استاندارد رو برای xp نداره؟
ممنون میشم کمک کنید

DonetKarvb
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 00:58 صبح
بچه ها کسی لینک دانلود نسخه استاندارد رو برای xp نداره؟
ممنون میشم کمک کنید
یعنی شما میخواد 1.4ْGB رو دانلود کنید؟ چه کاریه....:متفکر:

parsbin
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 01:01 صبح
یعنی شما میخواد 1.4ْGB رو دانلود کنید؟ چه کاریه....:متفکر:
http://www.barnamenevis.org/forum/images/smilies/yahoo/130.gif
فکر کنم برم بخرم سنگین تر باشه!http://my.blackmice.com/images/icons/icon10.gif

3lool
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 09:37 صبح
اقا خواهشا مقالات خود را در این زمینه و به صورت فایل وارد کنید تا از پراکندگی مطالب جلوگیری بشود

whitehat
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 10:19 صبح
whitehat جان یه سوال وقتی که ایشون ویرایش Enterprise رو روی XP نصب میکنند ایا شما توقع دارید که سرور داشته باشند؟
البته من منظور شما را از سرور متوجه نشدمhttp://qsmile.com/qsimages/162.gifمنظور من نام سرویسی است که SQL استفاده می کند که همان SQL SERVER است.
ولی من به پستهای قبلی توجه نکرده بودم موضوعی که الان عجیبه اینه که چگونه نسخه Enterprise در XP نصب شده http://qsmile.com/qsimages/42.gif چون این امکان وجود ندارد و اگر هم بشود چند تا از Component ها نصب می شود و Engine نصب نخواهد شد.اگر این نسخه Enterprise است شما Management Studio را نیز نمی توانید نصب کنید که این خودش جای تعجب است.در این مورد من هم نظر دوستمان (DonetKarvb (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=32166)) را دارم و پیشنهاد می کنم نسخه خود را به Workgroup, Standard,Express یا حتی Debeloper تغییر دهید.

ashkan2005
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 20:17 عصر
با سلام و تشکر از همه دوستان عزیز
واقعا" شرمنده ام کردید . چشم یه ورژن دیگه می خرم و نصب می کنم وحتما" خبرش رو به شما می دم .:خجالت: :تشویق: :قلب:

ashkan2005
سه شنبه 24 بهمن 1385, 21:14 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
امروز بالاخره تونستم نسخه استاندارد sql server 2005 standard رو که مال شرکت empror هست پیدا کنم البته روی کامپیوتر هم نصب کردم و جواب داد.
با تشکر فراوان از همه دوستان :قلب: :خجالت:

SabaSabouhi
چهارشنبه 25 بهمن 1385, 09:58 صبح
پیشنهاد می کنم نسخه خود را به Workgroup, Standard,Express یا حتی Debeloper تغییر دهید.

با سلام
من هنوز از SQL Server 2005 استفاده نکردم، اما تا جایى که مى‌دونم
* نسخه‌ى Express ساده‌ترین نسخه هست
* نسخه‌ى Standard نسخه‌ى مناسب براى کاربردهاى متوسط (و بزرگ در حد ایران)
* نسخه‌ى Enterprise نسخه‌ى گردن کلفت براى موسسات خیلى بزرگ
* نسخه‌ى Developer شامل تمام امکانات Enterprise و با License متفاوت براى برنامه‌نویسان.
در مورد Workgroup هم اطلاعاتى ندارم. اگر اشتباه دارم خواهشمندم که استادها اصلاح کنند.

در ضمن مى‌خواستم بپرسم که براى کار ما (برنامه‌نویسان) آیا Standard رو توصیه مى‌کنید و یا Developer رو. (راستى ظاهراً این Developer خیلى هم ارزون هست)

صبا صبوحى

whitehat
چهارشنبه 25 بهمن 1385, 10:24 صبح
در ضمن مى‌خواستم بپرسم که براى کار ما (برنامه‌نویسان) آیا Standard رو توصیه مى‌کنید و یا Developer رو. (راستى ظاهراً این Developer خیلى هم ارزون هست)
نسخه Standard را شخصا تست نکردم و دقیقا نمی دونم چه برتری هایی نسبت به Workgroup داره.در حال حاضر از Workgroup استفاده می کنم و راضی هستم تقریبا به تمامی Feature های مورد نیاز برنامه نویسی دسترسی دارید.
برای برنامه نویسی زیاد Developer را توصیه نمی کنم چون برای تست نرم افزار بر روی شبکه از این نسخه نمی توانید استفاده کنید ،اما اگر برنامه نویسی Stand Alone انجام می دهید این گزینه می تواند مناسب باشد.
نسخه Express هم مزایایی از نظر سبک بودن داره یعنی به کامپیوتر پیشرفته ای نیاز نداره اما برای استفاده از محیط آن باید Management Studio را جدا نصب کنید ، همچنین بعضی از سرویس ها را Support نمی کنه اما با نصب Advance Services می توانید از آنها استفاده کنید.Help و Sample ها را هم باید جداگانه نصب کنید.اما با این حال سرعت بیشتری نسبت به بقیه داره و من از اون راضی بودم.اما همانطور که گفتم همه Feature ها را به شما نمی دهد و باید جداگانه آنرا نصب کنید.در مورد قیمت هم باید بگم که Espress مجانی است :)

Kamyar.Kimiyabeigi
جمعه 27 بهمن 1385, 00:41 صبح
انواع ورژنهای SQL جهت نصب:
1. SQL Server 2005 Enterprise Edition
مواردی که در این ورژن پشتیبانی میشود شامل:
• Clustering : Load Balancing & Fail Over Clustering
که همان پخش شدن کار روی چند کامپیوتر میباشد.
• Oracle Publishing
که همان دریافت اطلاعات از Oracle بوسیله Replication است.
• Notification Server
ارسال اطلاعات به هر Device مثلا" موبایل ، PC یا Pocket PC مانند هواشناسی و بورس.
امکانات :
• Recommended For Large Company & Organization
• CPU No Limited
• DB Size No Limited
• Install On Windows Server (32Bit / 64Bit)

2. SQL Server Standard Edition
• Recommended For Small To Large Size Company
• CPU Max 4
• DB Size No Limited
• Install On Windows Server (32Bit / 64Bit)

3. SQL Server Workgroup Edition
• Recommended Small Size Company
• CPU Max 2
• DB Size No Limited

4. SQL Server Developer Edition
• روی هر کامپیوتری نصب میشود (XP).
• تمام امکانات Enterprise را دارد فقط برای تست برنامه ازش استفاده میشود.

5. SQL Server Express Edition
• Recommend Desktop Application
• CPU Max 1
• DB Size 4 GB

DonetKarvb
جمعه 27 بهمن 1385, 01:15 صبح
انواع ورژنهای SQL جهت نصب:
1. SQL Server 2005 Enterprise Edition
مواردی که در این ورژن پشتیبانی میشود شامل:
• Clustering : Load Balancing & Fail Or Clustering
که همان پخش شدن کار روی چند کامپیوتر میباشد.

مطمئنی که SQL Server 2005 Enterprise Edition این رو داره؟

البته Fail Over Clustering با load balancing فرق دارد. در Fail Over Clustering یک سیستم Active و دیگر سیستم ها Passive هستند و در صورت Crash کردن سیستم Active سیستم passive به صورت Active در خواهد امد . در حالی که load Balancing همانظور که گفتید پردازش را روی چند کامپیوتر پخش میکند.

** برای این توضیح دادم که گفتم شاید برداشتم از این دو کلمه اشتباه است.

razeghi_loved
جمعه 27 بهمن 1385, 01:25 صبح
سلام من می خواستم ببینم آیا کسی کتاب یا Pdf دارد که من sql را یاد بگیرم من اصلا کار باهاش را بلد نیستم اما می خوام خیلی حرفه ای و تخصوصی یاد بگیرم

DonetKarvb
شنبه 28 بهمن 1385, 23:35 عصر
مطمئنی که SQL Server 2005 Enterprise Edition این رو داره؟

البته Fail Over Clustering با load balancing فرق دارد. در Fail Over Clustering یک سیستم Active و دیگر سیستم ها Passive هستند و در صورت Crash کردن سیستم Active سیستم passive به صورت Active در خواهد امد . در حالی که load Balancing همانظور که گفتید پردازش را روی چند کامپیوتر پخش میکند.

** برای این توضیح دادم که گفتم شاید برداشتم از این دو کلمه اشتباه است.

کامیار جان کجایی که جواب بدی؟
کسی دیگر اطلاعی در این زمینه ندارد؟؟
منبعی و خبری....

Kamyar.Kimiyabeigi
یک شنبه 29 بهمن 1385, 08:21 صبح
کامیار جان کجایی که جواب بدی؟
کسی دیگر اطلاعی در این زمینه ندارد؟؟
منبعی و خبری....

لینک 1 (http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/office/livecomm/library/nlb/lcsnlb_5.mspx)

لینک 2 (http://support.microsoft.com/kb/327518)

odiseh
دوشنبه 30 بهمن 1385, 09:36 صبح
آیا OutPut معادل Insert Into است؟

DonetKarvb
دوشنبه 30 بهمن 1385, 23:01 عصر
آیا OutPut معادل Insert Into است؟
کجا دیدیش؟

razeghi_loved
پنج شنبه 10 اسفند 1385, 01:47 صبح
ببخشید من می خواستم sql کار کنم اما دیدم که نسخه های زیادی آمده البته منظورم شماراش نیست منظورم نوعش هست دولاپر و نسخه حرفه ای و از این جور حرفها مگر ما چندتا نسخه داریم در ضمن کدوم نسخه بهتر است؟؟؟؟/

DonetKarvb
پنج شنبه 10 اسفند 1385, 09:12 صبح
ببخشید من می خواستم sql کار کنم اما دیدم که نسخه های زیادی آمده البته منظورم شماراش نیست منظورم نوعش هست دولاپر و نسخه حرفه ای و از این جور حرفها مگر ما چندتا نسخه داریم در ضمن کدوم نسخه بهتر است؟؟؟؟/
این پست پست 43 است در پست 35 این تاپیک در موردش بحث شده است.

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=309349&postcount=35

rezaei manesh
دوشنبه 06 فروردین 1386, 13:30 عصر
سلام
من sql2005نسخه استاندارد رو گرفتم می خوام نصب کنم تا بحال حداقل 10 بار با گزینه های مختلف نصب و remove کردم اما هر کاری می کنم enterprise manager اون نمیاد تو نصب هم هیچ خطائی نمی ده
مراحل رو هم مثله اون دوستمون که تو تاپیک طریقه نصب sql و فایل SQLInstall.ppt گفته بودن هم امتهان کردم اما نشد
فکر می کنید مشکل کجاست
سیستم من:
لپ تاپ centrino Duo
ویندوز xp Sp2
ram1GB
ورژن قبلی sql رو هم پاک کردم
net2005. هم نصب هست

rezaei manesh
دوشنبه 06 فروردین 1386, 14:02 عصر
اینم مراحل نصب من که مهماشو تو یه فایل ورد گذاشتم من دیگه موندم که مشکل کجاست اینو رو یه سیستم دیگه هم نصب کردم اما با خطا نصب شد اما enterprise manager رو نداشت

miracle
پنج شنبه 09 فروردین 1386, 22:24 عصر
مگه SQL 2005 باید enterprise manger رو داشته باشه؟
management studio داره

whitehat
جمعه 10 فروردین 1386, 11:09 صبح
اینم مراحل نصب من که مهماشو تو یه فایل ورد گذاشتم من دیگه موندم که مشکل کجاست اینو رو یه سیستم دیگه هم نصب کردم اما با خطا نصب شد اما enterprise manager رو نداشت
همانطور که اشاره شد SQL Server 2005 به برای کار با پایگاه داده از ابزاری به نام Management Studio استفاده می کنه . شما در صورتی که Domain ندارید باید در قسمت Service Account گزینه Use Built-in System Account را انتخاب کرده و Local System را انتخاب کنید. سایر مراحل نصب مشکلی نداشت ، آیا در سرویس های ویندوز سرویس SQL را می بینید؟

alitanha
یک شنبه 12 فروردین 1386, 01:45 صبح
با عرض سلام
یک پایگاه داده درست کردم که در اون از پایگاه داده Back Up میگیرم !
ولی در مورد Restore کردن اون مشکل دارم چون میگه که برنامه (Sl server 2005)در حال اجرا بوسیله برنامه دیگری است و باید حتما وارد برنامه sql شد و اون را stop کرد تا بتونه این کارو انجام بده ؟!!!
حالا راهنمایی می خوام که چطوری بدون stop کردن برنامه sql(یا هر راه حلی که user نخواد خودش اینکارو انجام بده) بتونم Restore کنم؟ متشکر علی
Sadehdel2007@yahoo.com

DonetKarvb
یک شنبه 12 فروردین 1386, 11:48 صبح
با عرض سلام
یک پایگاه داده درست کردم که در اون از پایگاه داده Back Up میگیرم !
ولی در مورد Restore کردن اون مشکل دارم چون میگه که برنامه (Sl server 2005)در حال اجرا بوسیله برنامه دیگری است و باید حتما وارد برنامه sql شد و اون را stop کرد تا بتونه این کارو انجام بده ؟!!!
حالا راهنمایی می خوام که چطوری بدون stop کردن برنامه sql(یا هر راه حلی که user نخواد خودش اینکارو انجام بده) بتونم Restore کنم؟ متشکر علی
Sadehdel2007@yahoo.com
شما برای ری استور کردن نیاز به Stop SQl Server ندارید تنها باید کانکشن هایی که به دیتابیس هست رو Close کنید.
این روش میتونه به صورت های مختلفی انجام بگیره که یکی از این روش ها Kill کردن یوزر ها است.
شما بنویسید :

Exec SP_Who
که این کانکشن های باز به سرور شما رو نشون میده حالا شما کانکشن هایی رو که به دیتابیس خودتون مربوط میشه با دستور زیر از بین ببرید:

Kill 52
عدد 52 که در بالا امده متغییر است و این شماره کانکشن شما است.
مسئله دیگه ای که خیلی اوقات دقیت نمیشه اینه که کانکشن خود شما نیز نباید مزاحم کار ری استور شود که باید بروید داخال دیتابیس مستر و یادیگر دیتابیس ها و عمل ریاستور رو انجام بدیهد.

rezaei manesh
یک شنبه 09 اردیبهشت 1386, 09:34 صبح
یه امکان خیلی جالب دیگش اینه که می تونیم از خروجی مربوط به یه SP برای یه select دیگه استفاده کنیم

مثال:
select * from exec usp_MYsp

سلام
من نتونستم از خروجی sp در سلکت استفاده کنم؟!
آیا شما در این مورد اطمینان دارید ؟
اگه آره sp باید به چه شکل نوشته بشه ؟
exec هم در کویری خطا می ده؟!