PDA

View Full Version : انتخاب همزمان دو فرم با هم vb2003.net

ashkan2005
جمعه 06 بهمن 1385, 22:02 عصر
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
می خواستم اگه میشه از دوستان هر کس اطلاعاتی در مورد انتخاب دو فرم با هم داره کمک کنه چون تو vb نیاز دارم یه فرم رو که روی فرم دیگه باز کردم دوباره بتونم فرم قبلی رو انتخاب کنم
با تشکر:چشمک:

ali_kolahdoozan
جمعه 06 بهمن 1385, 22:10 عصر
خب همزمان که نمیشه اما متد show میتونه کمک کنه شما به فرمها بتونید دسترسی داشته باشید . اما showdialog مانع از انتخاب قبلیها میشه . اگر سوال شما رو درست فهمیده باشم

ashkan2005
شنبه 07 بهمن 1385, 21:59 عصر
با سلام
ببینید من یه فرم برای ثبت کتاب دارم که در اون محتوی بارکد رو تو یه textbox می ریزم یه فرم دیگه هم برای تبدیل شابک به بار کد دارم (می دونین که بارکد به عنوان یه عکسه و نمیشه اونو تو textbox ریخت) حالا وقتی من فرم بارکد رو بر روی فرم ثبت کتاب باز می کنم می خوام عددی رو که از بارکد به دست آوردم تو textbox ثبت کتاب به صورت دستی تایپ کنم که فرم ثبت کتاب انتخاب نمی شه وباید فرم بارکد رو ببندم تا بتونم به فرم ثبت کتاب برم.:متفکر: :عصبانی++:

programmermp
شنبه 07 بهمن 1385, 22:12 عصر
با سلام
ببینید من یه فرم برای ثبت کتاب دارم که در اون محتوی بارکد رو تو یه textbox می ریزم یه فرم دیگه هم برای تبدیل شابک به بار کد دارم (می دونین که بارکد به عنوان یه عکسه و نمیشه اونو تو textbox ریخت) حالا وقتی من فرم بارکد رو بر روی فرم ثبت کتاب باز می کنم می خوام عددی رو که از بارکد به دست آوردم تو textbox ثبت کتاب به صورت دستی تایپ کنم که فرم ثبت کتاب انتخاب نمی شه وباید فرم بارکد رو ببندم تا بتونم به فرم ثبت کتاب برم.:متفکر: :عصبانی++:
ببین عزیز من

شما فرم دوم که بارکد باشه رو با showdialog اگه باز کنی نمی تونی فرم ثبت رو انتخاب کنی

مگر اینکه با show بازش کنی

ali_kolahdoozan
سه شنبه 10 بهمن 1385, 22:52 عصر
چرا از usercontrol یا چندین panel روی یک فرم استفاده نمیکنی که نخواهی درگیر چند فرم که همشون یک عمل رو باید هم تکمیل کنند استفاده کنی

programmermp
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 08:28 صبح
چرا از usercontrol یا چندین panel روی یک فرم استفاده نمیکنی که نخواهی درگیر چند فرم که همشون یک عمل رو باید هم تکمیل کنند استفاده کنی

سلام

به نظر من که پیشنهاد عالیی هست

من که از هر جفتش بهره بردم قبلا کد استفاده از panel هم برای قرار دادن یک فرم در آن کد

زیر هست

frm.TopLevel = False
Panel1.Controls.Add(frm)
Panel1.Controls(frm.Name).Visible = True

meh_secure
پنج شنبه 12 بهمن 1385, 00:08 صبح
ای بابا, چرا اینقدر خودتون رو اذیت می کنید. داخل فرم اصلی یک زیر برنامه بصورت public تعریف کنید که هر مقداری رو که می خواهید داخل تکس باکس بریزه. حالا چون این زیربرنامه به صورت public هستش از هر فرمی می تونید بهش دسترسی داشته باشید.