PDA

View Full Version : inputbox

setak
شنبه 07 بهمن 1385, 14:37 عصر
سلام
من در برنامم از inputbox استفاده می کنم اما box ورود اطلاعات آن می خوام customized بشه یعنی بتونم مثلا box را به combobox تبدیل کنم . چکار باید کنم؟ و یا از چه objecای استفاده کنم؟ لطفا من را راهنمائی کنید . با تشکر

programmermp
شنبه 07 بهمن 1385, 14:41 عصر
سلام
من در برنامم از inputbox استفاده می کنم اما box ورود اطلاعات آن می خوام customized بشه یعنی بتونم مثلا box را به combobox تبدیل کنم . چکار باید کنم؟ و یا از چه objecای استفاده کنم؟ لطفا من را راهنمائی کنید . با تشکر

سلام

فکر نکنم بشه این کار رو بکنی عزیز

vahidiran
یک شنبه 08 بهمن 1385, 12:04 عصر
البته یه راهی هستش یعنی باید یک کلاس بنویس که خصوصیات InputBox رو ارث ببره بعدش توی کلاس خودت کار هایی که دوست داری بکنی مثل کاری که بچه برای فارسی کردن msgbox انجام داده اند

setak
یک شنبه 08 بهمن 1385, 12:10 عصر
خوب یک راه حلی باید داشته باشه یک کامپوننت بنویسم ؟ یا از یک فرم دیگر به جای inputbox استفاده کنم؟
یک راه حل اینه که از یک فرم دیگه استفاده کنم و در فرم فعلیی که هستم آن فرم را صدا بزنم و اطلاعات را از فرم جدید دریافت کنم . اما مشکلی که دارم اینه که برای مثال در کد زیر :
dim obj as new form2 - 1
obj.showdialog - 2
3 - ادامه کد
می خوام بعد از اینکه form2 , لود شد و اطلاعات را وارد کرد و از فرم خارج شد از خط 3 (ادامه کد) برنامه اجرا شود . چکار باید کنم؟

حامد مصافی
یک شنبه 08 بهمن 1385, 12:31 عصر
dim obj as new form2 - 1
obj.showdialog - 2
3 - ادامه کد
می خوام بعد از اینکه form2 , لود شد و اطلاعات را وارد کرد و از فرم خارج شد از خط 3 (ادامه کد) برنامه اجرا شود . چکار باید کنم؟

دقیقاً همین اتفاق در این کد می افته< یعنی بعد از Unload شدن فرم فراخوانده شده کد ادامه پیدا می کنه
مشکل چیه؟؟

setak
یک شنبه 08 بهمن 1385, 12:51 عصر
نه این اتفاق نمی افته
شاید هم من کدم رو اشتباه می نویسم
ببینید من بعد از اینکه form2 را لود می کنم در event بستن فرمم (form2) دستور زیر را می نویسم
dim obj as new form1
form1.showdialog
خوب فرم اولی نمایش داده میشه اما اجرای برنامه از ادامه خط3 دیگه نیست و در واقع یک new یا instance ای از فرم اولی اجرا می شه

حامد مصافی
یک شنبه 08 بهمن 1385, 12:55 عصر
در رویداد بستن فرم دوم هیچ چیزی لازم نیست بنویسید!

setak
یک شنبه 08 بهمن 1385, 13:59 عصر
خیلی ممنون
مشکل ساده ای بود که راه حل ساده ای هم داشت