PDA

View Full Version : Delphi’s Alive, Kicking and NOT Moving To Visual Studio

www2006
یک شنبه 08 بهمن 1385, 20:15 عصر
تیتر این پست برمیگرده به شایعه ای که در حدود یک ماه پیش توسط یک روزنامهء فرانسوی (La Monde Informatique) مطرح شده و بسرعت هم توسط CodeGear تکذیب شد ...
نویسنده ء مقاله اینطور ادعا کرده که تلاشهایی برای کنار گذاشتن IDE ی سنتی دلفی ( که تحت عنوان Borland Developer Studio شناخته میشود) و الحاق آن به Visual Studio مایکروسافت وجود دارد ...

متن اصلی خبر (http://www.lemondeinformatique.fr/dossiers/lire-pourquoi-borland-emancipe-un-peu-ses-outils-de-developpement-17-page-2.html)
Delphi For Visual Studio (http://www.bitwisemag.com/2/Delphi-For-Visual-Studio)
Delphi's living, Kicking and NOT moving to VS (http://www.bitwisemag.com/2/Delphi-s-Alive-Kicking-and-NOT)

anubis_ir
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 08:47 صبح
ایکاش به Visual studio منتقل می‌شد.
حقیقتا IDE دلفی 2006 بسیار اذیت کننده است. اگر حدود 2 ساعت باز باشه و با اون کار کنید، بعد از 2 ساعت مصرف حافظه اون به حدود 300 مگ می‌رسه و کلا باید بسته بشه و باز بشه.

m-khorsandi
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 12:56 عصر
حقیقتا IDE دلفی 2006 بسیار اذیت کننده است. اگر حدود 2 ساعت باز باشه و با اون کار کنید، بعد از 2 ساعت مصرف حافظه اون به حدود 300 مگ می‌رسه و کلا باید بسته بشه و باز بشه.

من هم حدوداً یک سالی هست که دارم با BDS 2006 کار میکنم و تا حالا موردی که شما میفرمائید(که به این حادی باشه) رو باهاش برخورد نکردم. شاید با نصب تمام Update Pack ها و Hotfix مربوطه حل بشه.

Inprise
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 21:04 عصر
اصولا" هر کسی از قیاس بین محیط دلفی با ویژوال استویو حرف میزنه ، معنی و مفهوم Design Time Package ها رو نفهمیده .

Bahmany
پنج شنبه 12 بهمن 1385, 23:38 عصر
معمولا اونهایی که با دلفی 7 به قبل کار کرده اند و می خواهند به سمت نسخه های جدید دلفی روی بیارند با مشکل IDE دست و پنجه نرم می کنند من که همیشه پروژه ای رو با دلفی 10 یا 9 شروع می کردم وسط راه که نمی شه برگشت پشیمون میشم... امیدوارم CodeGear مشکل BDS رو حل کنه

saeed_82
جمعه 13 بهمن 1385, 15:41 عصر
نمی دونم چرا دلفی 2007 اینقدر تاخیر در عرضه داشته
فعلا هم که خبری هم نیست
البته زیاد هم به فوق العاده بودن اون نباید امیدوار بود

vcldeveloper
شنبه 14 بهمن 1385, 08:12 صبح
نمی دونم چرا دلفی 2007 اینقدر تاخیر در عرضه داشته
فعلا هم که خبری هم نیست
البته زیاد هم به فوق العاده بودن اون نباید امیدوار بودقرار نبوده که چون اسمش دلفی 2007 هست، اول سال نو میلادی عرضه بشه! فعلا در برنامه اعلام شده تاخیری ایجاد نشده!

m-khorsandi
شنبه 14 بهمن 1385, 08:30 صبح
من هم جایی نخوندم که "دلفی 2007 قراره اواخر 2006 یا اوایل 2007" منتشر بشه.

anubis_ir
شنبه 14 بهمن 1385, 08:44 صبح
من از SP2 مخصوص BDS2006 استفاده می‌کنم.
اینها مشکلات من است:
-مصرف حافظه بالای IDE بعد از چند ساعت باز ماندن. (این مورد به هیچ عنوان در ویژوال استودیو وجود ندارد)
-نمایش بسیار کند intellisense در مقایسه با VS.NET و گاهی از اوقات بعد از چند ساعت کار، نمایش این مورد سبب قفل شدن IDE به مدت یک یا دو دقیقه می‌شود. همچنین در کل پیاده سازی ضعیفی نسبت به VS.NET دارد و گاهی از اوقات صفحه page note found ایی به صورت html ظاهر می‌کند.
-اجرا شدن و بالا آمدن بسیار بسیار کند IDE (برای بار اول نمایش و من فقط دلفی مخصوص win32 رو نصب کردم و نه بقیه رو) در مقایسه با Visual studio که انصافا فقط با یک کلیک باز می‌شود.

البته باز 2006 نسبت به 2005 عالی است. BDS 2005 رسما معنای هنگ رو می‌داد. هر کاری من انجام می‌دادم IDE هنگ می‌کرد و جدا یک برنامه نویس را در طول روز روانی می‌کرد.

saeed_82
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 21:39 عصر
درسته اعلام نشده که کی توزیع میشه
ولی توی نقشه ای که در عرضه محصولاتش دیدم زمان انتشارش به اواخر 2006 نشون داده میشد
البته روال عرضه نسخه های دات نت دلفی معمولا پایان هر سال میلادی بوده لا اقل در چند سال اخیر که اینطور بوده
در ضمن با این تاخیری که داره تازه میخواد دات نت 2 رو حمایت کنه و توی نسخه بعد اون دلفی ویستا رو بده که واقعا یک گام از رقیبش عقبه-حداقل یک گام

vcldeveloper
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 07:25 صبح
ولی توی نقشه ای که در عرضه محصولاتش دیدم زمان انتشارش به اواخر 2006 نشون داده میشد
اون قدیمیه. بعدا در نسخه آپدیت شده Roadmap زمان انتشار Highlander نیمه اول سال 2007 اعلام شد.