PDA

View Full Version : آموزش رجیستری

نغمه
سه شنبه 10 بهمن 1385, 23:55 عصر
یک کتاب خوب برای آموزش رجیستری میشه معرفی کنید؟

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 00:02 صبح
برای registry کتاب فارسی هم حتی هست . اما اگر دنبال کار با آن در سی شارپ هستین توی سایت جستجو کنید

zerobit-ltd
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 12:03 عصر
کتاب "250 دستور رجیستری" از انتشارات نص کتاب خوبیه. این فقط یه نمونشه. ولی تو اینترنت بگردی دستورای بیشتر و جالب تری می تونی پیدا کنی.

نغمه
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 19:10 عصر
تمام دستورات رجیستری فقط برای خواندن و پاک کردن کلیدها و ارزشهای موجود و اضافه کردن عناصر جدید هست ؟

zerobit-ltd
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 19:58 عصر
تمام دستورات رجیستری فقط برای خواندن و پاک کردن کلیدها و ارزشهای موجود و اضافه کردن عناصر جدید هست ؟
دستورات رجیستری بیشتر یا برای انجام تغییراتی هستش که به صورت عادی و از طریق خود سیستم عامل امکان پذیر نیست یا برای پز دادن!

منظور شما چیه؟ اگر بخواید مستقیما با رجیستری کار کنید (از طریق regedit.exe)، باید یه مشت (البته یه خورده بیشتر) دستور و مقدار و مسیر رجیستری بلد باشی.
اگرم می خوای از طریق برنامه نویسی با رجیستری کار کنی، باید همون دستورات و مسیرای registry رو بلد باشی به اضافه دستوراتی برای اضافه کردن یا حذف کلید، دستورات و مقادیر که این دستورات بستگی به نوع زبان برنامه نویست داره.

نغمه
دوشنبه 23 بهمن 1385, 16:54 عصر
اگر بخواید مستقیما با رجیستری کار کنید (از طریق regedit.exe)، باید یه مشت (البته یه خورده بیشتر) دستور و مقدار و مسیر رجیستری بلد باشی.
اگرم می خوای از طریق برنامه نویسی با رجیستری کار کنی، باید همون دستورات و مسیرای registry رو بلد باشی به اضافه دستوراتی برای اضافه کردن یا حذف کلید، دستورات و مقادیر که این دستورات بستگی به نوع زبان برنامه نویست داره.

چرا وقتی میشه مستقیما با رجیستری کار کرد کارموم را سخت کنیم و از طریق برنامه نویسی با رجیستری کار کنیم؟

zerobit-ltd
دوشنبه 23 بهمن 1385, 18:02 عصر
چرا وقتی میشه مستقیما با رجیستری کار کرد کارموم را سخت کنیم و از طریق برنامه نویسی با رجیستری کار کنیم؟

یه مثال کوچولو می زنم. شما چرا برای محاسبه فاکتوریل برنامه می نویسید؟ چرا برای محاسبات مالی برنامه می نویسید؟ خب تمام این کارارو دستی انجام بدبد دیگه!!!!!!!
اگر شما می تونید 20 تا، فقط 20 تا دستور رجیستری رو به همراه مسیراشون و نوعشون و مقادیرشون حفظ کنید، من برنامه نویسی رو می بوسم می زارم کنار.
بعدشم من قکر کردم منظور شما از دستورات رجیستری، دستورات کار با رجیستری از طریق زبان برنامه نویسیه خاصیه؛ وگرنه طرحش نمی کردم.

نغمه
دوشنبه 23 بهمن 1385, 20:53 عصر
من از روی یک کتاب مشغول یادگیری دستورات رجیستری هستم ولی regidtry editor من خیلی دستورات را نداره مثلا برای تنظیمات My computer اکثر دستورات را نداره مثلا دستور BackBitmap را برای قرار دادن عکس در پس زمینه toolbar مربوط به my computer را نداره... چرا؟

mohssen_mz
سه شنبه 24 بهمن 1385, 02:44 صبح
ما که اخر نفهمیدیم چی شد ..
شما اگه میخوای رجیستری رو یاد بگیری پی چرا اینجا تاپیک زدی... و اگر هم میخوای با کدنویسی رجیستری کارکنی :

پس این حرفها چیه !!!؟؟؟؟؟

whitehat
سه شنبه 24 بهمن 1385, 07:22 صبح
من از روی یک کتاب مشغول یادگیری دستورات رجیستری هستم ولی regidtry editor من خیلی دستورات را نداره مثلا برای تنظیمات My computer اکثر دستورات را نداره مثلا دستور BackBitmap را برای قرار دادن عکس در پس زمینه toolbar مربوط به my computer را نداره... چرا؟

بسیاری از کلید ها در رجیستری بصورت پیشفرض وجود ندارند و باید آنها را ایجاد کنید، البته دقت کنید که ساختار رجیستری در ویندوز ها با هم متفاوت است و ممکنه که هر ویندوزی کلید مورد نظر را پشتیبانی نکنه

MM_Mofidi
سه شنبه 24 بهمن 1385, 09:27 صبح
به نظر من برای مطالعه کتاب Mastering Windows 2000 Registry (http://www.sybex.com/WileyCDA/SybexTitle/productCd-0782126154,navId-290595,descCd-tableOfContents.html)عالی است

essa_61
سه شنبه 24 بهمن 1385, 11:24 صبح
میشه یک کتاب فارسی معرفی کنید برای کار با ریجستری با زبان سی شارپ

نغمه
سه شنبه 24 بهمن 1385, 12:10 عصر
بسیاری از کلید ها در رجیستری بصورت پیشفرض وجود ندارند و باید آنها را ایجاد کنید، البته دقت کنید که ساختار رجیستری در ویندوز ها با هم متفاوت است و ممکنه که هر ویندوزی کلید مورد نظر را پشتیبانی نکنه
این کتاب که من دارم می خونم برای ویندوز xp هست ویندوز من هم xp است، این کتاب طوری حرف زده که انگار این دستورات وجود دارند نگفته خودتون باید به وجود بیارید!!!!!!!!

نغمه
سه شنبه 24 بهمن 1385, 12:14 عصر
ما که اخر نفهمیدیم چی شد ..
شما اگه میخوای رجیستری رو یاد بگیری پی چرا اینجا تاپیک زدی... و اگر هم میخوای با کدنویسی رجیستری کارکنی :

پس این حرفها چیه !!!؟؟؟؟؟

مگه اول نباید رجیستری را یاد بگیرم بعد از طریق کدنویسی با رجیستری کار کنم؟
با زبان C هم میشه با رجیستری کار کرد؟

zerobit-ltd
سه شنبه 24 بهمن 1385, 12:21 عصر
این کتاب که من دارم می خونم برای ویندوز xp هست ویندوز من هم xp است، این کتاب طوری حرف زده که انگار این دستورات وجود دارند نگفته خودتون باید به وجود بیارید!!!!!!!!
هر جا که وجود نداشت، شما اونارو ایجاد کنید. فقط یه نکته ای که وجود داره این هست که قبل از دستکاری registry، حتما یه back up ازش بگیرید.

میشه یک کتاب فارسی معرفی کنید برای کار با ریجستری با زبان سی شارپ
برای کار با رجیستری شما باید از یکسری توابع API استفاده کنید که تو تمام زبانهای برنامه نویسی یکسان هستند.

با زبان C هم میشه با رجیستری کار کرد؟
تمام API های windows به زبان C نوشته شدن. در نتیجه با C هم میشه با رجیستری کار کرد.

نغمه
سه شنبه 24 بهمن 1385, 16:53 عصر
سایتی را سراغ دارید که ترفندهای رجیستری را به فارسی گفته باشه و نسخه قابل چاپ هم داشته باشه؟

SYSMAN
سه شنبه 24 بهمن 1385, 18:30 عصر
از اینجا (http://www.parstech.org/dlt.php?code=1237) می تونید دانلود کنید.
با یک جستجو در گوگل (http://www.google.com/search?hl=en&q=%22%D8%AA%D8%B1%D9%81%D9%86%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB %8C+%D8%B1%D8%AC%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C%22) می تونید نتایج بهتری بدست بیارید.

(http://www.google.com/search?q=%22%D8%AA%D8%B1%D9%81%D9%86%D8%AF%D9%87%D 8%A7%DB%8C+%D8%B1%D8%AC%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB %8C%22&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)

نغمه
چهارشنبه 25 بهمن 1385, 19:03 عصر
در مورد توابع APi میشه بیشتر توضیح بدید؟

zerobit-ltd
چهارشنبه 25 بهمن 1385, 19:26 عصر
api مخفف applicatin programmer interface هستش که بعضی جاها به جای programmer می زارن programming ؛ ولی خب به حال ما زیاد فرقی نمی کنه.
توابع api، توابعی هستند که سیستم عامل از اون ها برای انجام کارهای خودش استفاده می کنه. حالا این توابع در اختبار برنامه نویسا قرار گرفته تا باهاش بتونن به راحتی یه سری کارهای سیستم رو توسط برنامه هایی که می نویسن، انجام بدن. مثلا ساخت فایل و فولدر یا حذف اونها، یا مثلا کار با همین رجیستری و کلی کار دیگه.

whitehat
چهارشنبه 25 بهمن 1385, 20:57 عصر
مگه اول نباید رجیستری را یاد بگیرم بعد از طریق کدنویسی با رجیستری کار کنم؟این کار درستی نیست! مثل این می مونه که برای یاد گیری زبان بروید دیکشنری را حفظ کنید.کتاب های رجیستری معمولا به بیان این می پردازند که کلید X چه متغیرهایی گرفته و چه عملی را سبب می شود.
اگر می خواهید با رجیستری کار کنید باید کار با رجیستری را فرا بگیرد، یاد بگیرید، چگونه می توان فایل Reg یا Inf بسازید ،سپس از مراجع موجود کلیدی یا قسمتی از رجیستری را برای مقصود خود پیدا کنید. یک کتاب بسیار خوب در مورد ویندوز XP از انتشارات نص وجود داره (الان اسمش یادم نیست) که در دو فصل تمام موارد لازم برای کار با رجیستری بصورت کامل وجود داره ضمن اینکه می توانید از منابع مشابه استفاده کنید
موفق باشید

Amir Oveisi
پنج شنبه 26 بهمن 1385, 23:46 عصر
شما کافیه بلد باشین که چجوری با رجیستری کار کنین تو #C. حالا بعدا هر سوالی در مورد اینکه واسه فلان کار کجای رجیستری رو باید تغییر بدین جوابش رو بگردین و پیدا کنین.
اینجوری تو همه چی صرفه جویی میشه و بهترین بازده رو داره به نظر من

نغمه
یک شنبه 29 بهمن 1385, 22:38 عصر
اگر می خواهید با رجیستری کار کنید باید کار با رجیستری را فرا بگیرد، یاد بگیرید، چگونه می توان فایل Reg یا Inf بسازید ،سپس از مراجع موجود کلیدی یا قسمتی از رجیستری را برای مقصود خود پیدا کنید.

کار با رجیستری را چه جوری یاد بگیریم میشه یک مرجع(ترجیحا فارسی) معرفی کنید؟

Alireza_Salehi
دوشنبه 30 بهمن 1385, 00:49 صبح
برای کار کردن با رجیستری در MSDN موارد زیر را ببینید که مثال های خوبی هم داره :
Microsoft.Win32.RegistryKey (http://www.barnamenevis.org/forum/T_Microsoft_Win32_RegistryKey.htm)
Microsoft.Win32.Registry (http://www.barnamenevis.org/forum/T_Microsoft_Win32_Registry.htm)

adaman
دوشنبه 30 بهمن 1385, 01:15 صبح
اگه می خواین به صورت اصولی رجیستری ویندوز رو یاد بگیرین از کتابی که در زیر معرفی می کنم استفاده کنین، اصولی به این صورت که یاد می گیرین تنظیمات نرم افزاری و سخت افزاری ویندوز یا برنامه های کاربردی به چه ترتیب در رجیستری ذخیره شده و مورد استفاده قرار می گیرند.
آگه می خواین فقط به قولی ترفند یاد بگیرین بحثش جداست
و اما کتابی که الان دستمه ::لبخند:
رجیستری ویندوز (9x - ME - NT - 2000 - XP)
مولف : او.کوکوروا
مترجم : مهندس رضا علی مسیبی
انتشارات علوم رایانه

برا ترفند :
http://bme.aut.ac.ir/syousefi/amoozesh/t@rfand.pdf
http://tapsait2.persiangig.com/document/full-registry-learning%5bwww.tapsait.com%5d.zip
پسورد : tapsait.com

whitehat
دوشنبه 30 بهمن 1385, 20:13 عصر
کار با رجیستری را چه جوری یاد بگیریم میشه یک مرجع(ترجیحا فارسی) معرفی کنید؟
من کتاب کتاب آموزشی رجیستری ویندوز XP (http://www.nashreoloom.com/ShowBooks.aspx?id=131) را پیشنهاد می کنم.تقریبا مفاهیم مورد نیاز کار با رجیستری در آن گفته شده.

Amir Oveisi
دوشنبه 30 بهمن 1385, 21:26 عصر
شما اگه هدفتون از یاد گرفتن رجیستری مشخص باشه تصمیم بهتری میتونین بگیرین به نظر من این چیزا لازم نیستن!

نغمه
سه شنبه 15 اسفند 1385, 21:05 عصر
یک رجیستری که غیر فعال کردم باید چه جوری فعالش کنم؟

Amir Oveisi
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 11:40 صبح
منظورتون از غیر فعال چیه؟

rmsaaa
چهارشنبه 19 دی 1386, 13:01 عصر
سلام دوست من
وقتی ویندوز نصب میکنم کاربران زیادی با اون کار کار میکنند ونرم افزارهای زیادی حذف ونصب میکنند و ویندوز را خراب میکنند.چطوری با رجیستری یا غیر آن میتونم جلوی اینکاررو بگیریم و فقط ادمین بتونه اینکارو بکنه.و وقتی کاربران میخوان برنامه نصب یا حذف کنند به اونها پیغام بده.خیلی خیلی ممنونم

Amir Oveisi
چهارشنبه 19 دی 1386, 23:37 عصر
سلام دوست من
وقتی ویندوز نصب میکنم کاربران زیادی با اون کار کار میکنند ونرم افزارهای زیادی حذف ونصب میکنند و ویندوز را خراب میکنند.چطوری با رجیستری یا غیر آن میتونم جلوی اینکاررو بگیریم و فقط ادمین بتونه اینکارو بکنه.و وقتی کاربران میخوان برنامه نصب یا حذف کنند به اونها پیغام بده.خیلی خیلی ممنونم

از Windows Policy استفاده کنید.