PDA

View Full Version : تصویر در بانک با رکوردهای بالا

bardia goharbin
شنبه 14 بهمن 1385, 10:08 صبح
امکان داره این سئوال تکراری باشه ولی برای این حجمی که مورد نظر من هست نیاز به تجربه دوستان دارم.
من وبسایتى دارم با ۴۰۰۰ الی ۸۰۰۰ نفر عضو بر روی اینترنت که هر یک دارای یک پروفایل هستند و یک فیلد Image که یک تصویر کوچک از کاربران با حجم تقریبی 25KB برای هر نفر در آن ذخیره خواهد شد. سئوال بنده این است که با این تعداد کاربر و عکس چقدر به حجم دیتابیس برای کل ۸۰۰۰ کاربر اضافه خواهد شد و آیا گذاشتن این حجم تصاویر در بانک اطلاعاتی منطقی است یا خیر؟
ضمنا از SQL2005 استفاده میکنم

zerobit-ltd
شنبه 14 بهمن 1385, 11:37 صبح
حجم 8000 تا عکس 25KB میشه 195MB. تا جایی که من می دونم، خود تصاویر در فیلدهای از نوع image قرار نمی گیرن. فقط اشاره گرهایی به اون تصویر در فیلدها قرار می گیره که باعث بالا رفتن سرعت می شه.
به نظر من اشکالی نباید داشته باشه تا نظر سایر دوستان چی باشه.

bardia goharbin
شنبه 14 بهمن 1385, 11:56 صبح
ممنونم ، منتظر نظر بقیه دوستانی که تجربه عملی دارن هستم تا بتونم به یک جمع بندی کلی برسم چون واقعا باید از حجم بالای دیتابیس و هزینه های بالاى Hosting ترسید

DonetKarvb
شنبه 14 بهمن 1385, 13:03 عصر
امکان داره این سئوال تکراری باشه ولی برای این حجمی که مورد نظر من هست نیاز به تجربه دوستان دارم.
من وبسایتى دارم با ۴۰۰۰ الی ۸۰۰۰ نفر عضو بر روی اینترنت که هر یک دارای یک پروفایل هستند و یک فیلد Image که یک تصویر کوچک از کاربران با حجم تقریبی 25KB برای هر نفر در آن ذخیره خواهد شد. سئوال بنده این است که با این تعداد کاربر و عکس چقدر به حجم دیتابیس برای کل ۸۰۰۰ کاربر اضافه خواهد شد و آیا گذاشتن این حجم تصاویر در بانک اطلاعاتی منطقی است یا خیر؟
ضمنا از SQL2005 استفاده میکنم
با سلام.
اینجا دو مورد مهم است . یکی اینه که وقتی ما عکس رو به عنوان یک فایل ذخیره میکنیم به مرورگر اینترنت این قابلیت رو میده که از اطلاعات Cache شده استفاده کنه( زیاد در مورد تخصص من نیست و این رو از یک وبکار شنیدم). مورد دوم هم بر میگرده به هاست. اصلا" مقرون به صرفه هست که شما حدودا" 200MB ( چیزی که دوست عزیزمون محاسبه کردند) اطلاعات رو توی دیتابیست ذخیره کنی یا نه. ( چون عموما" محدودیت در حجم دیتابیس هست در حالی که فضای Host بیشتری در اختیار شما هست).
ولی ذخیره کردن عکس در دیتابیس مزایای خودش رو داره نظیر اینکه شما با بک اپ گیری از دیتابس از همه چیز بک آپ گرفیتد. انسجام فایل ها. امنیت فایل ها و....
در مورد سرعت دیتابیس و ... دیگر نکات هم که دوست عزیز (اگر اشتباه نکنم زیرو بیت ) گفتند.

AminSobati
شنبه 14 بهمن 1385, 20:27 عصر
حجم اطلاعاتی که اشاره شد چیز معتنابهی نیست. شما میتونین یک Filegroup دیگه برای تصاویر بگیرید تا دست و پای اطلاعاتی که روی اونها Search میکنید رو نگیره. همچنین شما الزاما در همه Queryها تصویر رو واکشی نمیکنید که اون Filegroup زیادی بهش رجوع بشه. اصلا جای نگرانی نیست!