PDA

View Full Version : ترفندهای جستجو در MSDN

Sharif Lotfi
شنبه 14 بهمن 1385, 11:59 صبح
دوستان عزیزی که دستشون توی سرچ کردن ترکیبات مختلف توی msdn روون هست ترفندهای خودشون رو اینجا بذارن ما هم یاد بگیریم البته من یه بار خواستم به کمک help خود msdn کلی یاد بگیرم حوصلم نگرفت . فقط همین قدر یاد گرفتم که وقتی میخوام ترکیبی از لغات رو سرچ کنم مثلا دو تا لغت ، بین لغات AND میذارم اینجوری هر دو لغت رو برای موجود بودن در نظر میگیره . اگه دوستان نکات دیگه ای دارن ارائه کنن یاد بگیریم بدردمون میخوره

Alireza_Salehi
شنبه 14 بهمن 1385, 12:55 عصر
به نظر من آشنایی با ساختار MSDN (هر مطلبی به چه موضوعاتی مربوطه) و پیدا کردن مطلب مورد نظر در ساختار Content راه خیلی موثر تریه ، من که شخصا از این روش خیلی سریع تر به نتیجه میرسم.
(البته آگاهی اولیه و آشنایی با مسائل مختلف برای این کار لازمه)

در ضمن از ترفند های دوستان هم استقبال می کنم!

SabaSabouhi
شنبه 14 بهمن 1385, 15:10 عصر
با سلام
نمى‌دونم چرا Microsoft در مورد MSDN روز به روز بدتر مى‌شه.
با کلى زحمت با MSDN مربوط به VS 6.0 کنار اومدم و بالاخره تونستم قلقش رو یاد بگیرم، اما تو VS.NET هر چى که بیشتر باهاش کار مى‌کنم بیشتر ازش زده مى‌شم. Connect شدن به اینترنت با مودم و جستجو توى Google خیلى بیشتر من رو به جواب مى‌رسونه تا جستجو توى MSDN. نمى‌دونم که این فقط مشکل منه و یا این که مشکل دیگران نیز هست.

صبا صبوحى

titbasoft
شنبه 14 بهمن 1385, 15:51 عصر
جستجو یک تکنیکه که آنچنان مهارت پیچیده ای لازم نداره. مهارت جستجو هم تنها با تجربه بدست میاد . این تجربه باعث میشه تا کیوورد ها دقیق تر انتخاب بشن تا سریع تر به پاسخ برسید.

Connect شدن به اینترنت با مودم و جستجو توى Google خیلى بیشتر من رو به جواب مى‌رسونه تا جستجو توى MSDN.MSDN یک رفرنسه نه محلی برای رفع اشکال. شاید Software Development Kit نام مناسب تری نسبت به رفرنس برای MSDN باشه. شما توی MSDN می تونید استراکچر یک زبان رو استخراج کنید. اما برای سناریو های مختلف، این فروم ها، بلاگ ها و منابع آنلاین هستند که به شما کمک می کنند.

SabaSabouhi
سه شنبه 17 بهمن 1385, 15:40 عصر
جستجو یک تکنیکه که آنچنان مهارت پیچیده ای لازم نداره. مهارت جستجو هم تنها با تجربه بدست میاد . این تجربه باعث میشه تا کیوورد ها دقیق تر انتخاب بشن تا سریع تر به پاسخ برسید.

MSDN یک رفرنسه نه محلی برای رفع اشکال. شاید Software Development Kit نام مناسب تری نسبت به رفرنس برای MSDN باشه. شما توی MSDN می تونید استراکچر یک زبان رو استخراج کنید. اما برای سناریو های مختلف، این فروم ها، بلاگ ها و منابع آنلاین هستند که به شما کمک می کنند.

با سلام
دوست عزیز، حق با شماست. اما توجه کنید که یک Reference چه شرایطی باید داشته باشه؟ آیا فقط یک سری نوشته های کلیشه ای که در MSDN جدید به وفور یافت می شود؟
یک Reference باید چه باشد؟ آیا نباید به اندازه کافی مثال داشته باشد؟ یا ...
من قصد ندارم که MSDN را با هیچ چیز دیگری مقایسه کنم، من MSDN را با MSDN مقایسه کردم، MSDN موجود در VS 6.0 بسیار کاراتر بود نسبت به نسخه های جدید.

در انتخاب Keyword ها بد عمل نمیکنم، مشکل اینجاست که صفحاتی که پیدا می شود اطلاعات مناسب ندارد. یک صفحه مطلب وجود دارد اما نه مثال مناسب (بعضی وقتها) و نه توضیح مناسب.

صبا صبوحی

programmermp
سه شنبه 17 بهمن 1385, 16:01 عصر
سلام

صبا خانم من مطلب شما رو کاملا رد می کنم محترمانه زیرا بنده به شخصه در بسیاری

از موارد (70 تا 80) درصد مشکلاتم رو از طریق MSDN حل می کنم به نظر من که کاملا کارا

هم هست در تمامی موارد مثالهای لازم رو زده حالا بعضی مواقع مثالهاش کامل هست

بعض مواقع هم یک راهنمایی مختصر کرده دیگه اگر قرار باشه همه چیز رو به طور کامل بخواهد

براش یک برنامه کامل بنویسه که دیگه خودتون فکر کنید چی می شه

در ضمن همانطور که آقای titbasoft گفتند کار جستجو یک تکنیکی هست که خودتون باید

با استفاده های زیاد و کمی صبر بدست بیارید من هم اول بلد نبودم کار بکنم نظر شما رو

داشتم خیلی کلیشه ای و سخت بود پیدا کردنش ولی الان نظرم برگشته

چون هر چی که سرچ می کنم در مورد مثال هم داره (نه یک برنامه کامل ) یک مثالی که یک

رهنمود به من می ده که چطوری بتونم از ان دستور ،متد یا شی مورد نظر استفاده کنم

دیگه اگر مطلب از این بیشتر لازم داشته باشم یا متوجه نشم میام سراغ سایت و سایتهای

دیگه .یه نکته رو نباید فراموش کنیم که باید در انجام هر کاری صبر داشته باشیم تا یک بار

سرچ کردیم و دو تا مطلب خوندیم مثال نداشت که نباید بگیم فلان چیز بدرد نمی خوره که

اکثر مطالبی که در MSDN نوشته شده حکم یک رهنمود و هادی واسه برنامه نویس داره حالا

بعضی هاش با مثال کامل بعضی ها با مثال مختصر و بعضی ها هم فقط اشاره ای به کارکرد

مطلب مورد جستجو دارند

موفق باشید:تشویق: :تشویق:

Sharif Lotfi
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 07:59 صبح
من هم توی سرچ تو msdn تا حدودی گلیمم را از آب بیرون می کشم . اما خوبه اونهایی که روشها و قلقهای سرچ خوب و کارآمد رو بصورت تجربی بدست آوردن اینجا به اشتراک بذارن

programmermp
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 10:02 صبح
من هم توی سرچ تو msdn تا حدودی گلیمم را از آب بیرون می کشم . اما خوبه اونهایی که روشها و قلقهای سرچ خوب و کارآمد رو بصورت تجربی بدست آوردن اینجا به اشتراک بذارن

دوست عزیز

من توی پست قبلیم هم گفتم من از روش خاصی استفاده نمی کنم وقتی نام دستور

ابزار و یا هر مطلبی که می خواهم در موردش اطلاعات کسب کنم رو توی قسمت index می

نویسم و خودش واسه من چند تا گزینه میاره من هم نگاه می کنم هر کدوم مناسب بود

مطالعه می کنم نیاز نیست که همه چیز ترفند خاصی داشته باشه

موفق باشید:تشویق: :تشویق: :لبخند: