PDA

View Full Version : دیتا فایل بدون اسکیو ال

seeker
دوشنبه 16 بهمن 1385, 08:58 صبح
خسته نباشید
میخواستم بدونم چطور امکان داره دیتافایل (mdf) یک دیتا بیس رو به یک اپلیکیشن طوری وصل کرد که دیگه برای کانکت شدن به هم نیازی به SQLServer نداشته باشند

Kamyar.Kimiyabeigi
دوشنبه 16 بهمن 1385, 10:06 صبح
دوست عزیز در ADO قسمتی داره که آدرس فایل دیتابیس رو میگیره mdf.* منتها خودم تا حالا باهاش کار نکردم و شنیدم که حداقل msde باید نصب باشه

seeker
دوشنبه 16 بهمن 1385, 10:32 صبح
ببینید من فقط میخوام بدونم چطور کلاینتهارو بدون اینکه اسکیو ال داشته باشند به دیتابیس وصل کنم حتی حاضر هستم که یک سیستم رو سرور اسکیو ال سرور کنم ولی نمیخوام کلاینت ها اسکیو ال داشته باشند

Kamyar.Kimiyabeigi
دوشنبه 16 بهمن 1385, 11:13 صبح
کلاینتها لازم نیست که sql نصب کنند فقط کافیه که exe برنامه رو داشته باشن به همراه نصب mdac

seeker
دوشنبه 16 بهمن 1385, 11:30 صبح
آخه فایلی که داره کار اپلیکیشن رو برام انجام میده exe نیست یک فایل اکسس هست حالا یا mdb که جدول نداره و بجای او لینک شده به دیتابیس توی اسکیوال یا adp که جداولش توی اسکیو ال هست
فایل اکسس روی سرور شرکت قار داره و دیتابیسش هم که توی یک کامپیوتری که سرور اسکیوال هست
از سرور اسکیو ال درست کار میکنه ولی روی کلاینت ها سرور رو نمیشناسه

DonetKarvb
دوشنبه 16 بهمن 1385, 11:37 صبح
کلاینتها لازم نیست که sql نصب کنند فقط کافیه که exe برنامه رو داشته باشن به همراه نصب mdac

کامیار جان کاملا" درست میگید. ولی من چیزی رو که خودم تست کردم(البته با SQL Server 2005) نیازی به نصب Mdac هم نیست.

آخه فایلی که داره کار اپلیکیشن رو برام انجام میده exe نیست یک فایل اکسس هست حالا یا mdb که جدول نداره و بجای او لینک شده به دیتابیس توی اسکیوال یا adp که جداولش توی اسکیو ال هست
فایل اکسس روی سرور شرکت قار داره و دیتابیسش هم که توی یک کامپیوتری که سرور اسکیوال هست
از سرور اسکیو ال درست کار میکنه ولی روی کلاینت ها سرور رو نمیشناسه
دوست عزیز گویا شما دارید با Access به اسکیو ال سرور کانکت میشود. به هر حال یه جایی هست که شما نام سرور یوزر نیم و پسورد و نام دیتابیس SQl Server رو برای برنامه ( که الان اکسس هست ) مشخص میکنید. تونجا به جای نام سرور IP کامپیوتری رو بذار که SQL Server روی اون نصبه.

seeker
دوشنبه 16 بهمن 1385, 12:37 عصر
این mdac چی هست و چطور نصب کنم؟

Kamyar.Kimiyabeigi
دوشنبه 16 بهمن 1385, 12:49 عصر
توضیحاتی در مورد MDAC (http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Data_Access_Components)
دانلود MDAC (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?DisplayLang=en&FamilyID=6c050fe3-c795-4b7d-b037-185d0506396c)

seeker
دوشنبه 16 بهمن 1385, 15:07 عصر
کانکت نمیشه
از طریق tcp ip که نشد
از طریق name pipesهم فقط سرور کانکت میشه