PDA

View Full Version : اجرای Shortcut برنامه از روی شبکه

shahram197070
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 12:25 عصر
امکان داره برنامه نوشته شده با vb.net 2005 رو همراه بانک اطلاعاتی مربوطه فقط بر روی سرور نصب کرد
و کاربران برای اجرای برنامه از shortcut برنامه اصلی روی سرور استفاده کنند.

sh
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 14:51 عصر
در پاسخ اون دوست باید گفت که بله میشه و مشکلی نداره

اگر از :
Sql Server 2005 , Express Editioon , Compact Edition استفاده میکنی که هیچ منتهادر مورد Access باید تنظیمات شبکه رو در Option نرم افزار Access تنظیم کنی

mRizvandi
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 17:12 عصر
سلام

این کار شدنی هست فقط یک مشکل کوچولو وجود داره و اون هم زمانی است که دو کاربر همزمان می خوان رو یک دیتا دو کار مختلف انجام بدن. مثلا یکی می خواد رکورد رو ادیت کنه و یکی دیگه هم داره ادیت می کنه یا داره پاکش می کنه.
;-)

shahram197070
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 17:20 عصر
سلام

این کار شدنی هست فقط یک مشکل کوچولو وجود داره و اون هم زمانی است که دو کاربر همزمان می خوان رو یک دیتا دو کار مختلف انجام بدن. مثلا یکی می خواد رکورد رو ادیت کنه و یکی دیگه هم داره ادیت می کنه یا داره پاکش می کنه.
;-)

با تشکر
اگر امکان داره بیشتر توضیح بدید.آیا تنظیمات خاصی روی کلاینت باید صورت بگیره.
آیا امکان قفل کردن یک رکورد در زمان ویرایش نیست ؟؟؟؟

shahram197070
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 17:23 عصر
اگر از :
Sql Server 2005 , Express Editioon , Compact Edition استفاده میکنی که هیچ منتهادر مورد Access باید تنظیمات شبکه رو در Option نرم افزار Access تنظیم کنی

از Sql Server 2000 استفاده می کنم اگه امکان داره راهنمایی بفرمائید.

Payam Moradi
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 18:02 عصر
سلام

;-)

من نظر شما رو نفی میکنم. یعنی اگر برنامه ها در کلاینت نصب بشن این اشکال پیش نمی‌اید. بهرحال این مشکل برمیگرده به طراحی برنامه نه نوع اجرای برنامه. به هر حال یک نسخه از برنامه رو حافظه کلاینت لود میشه. تنها فرقش اینه که در این روش برای یک لحظه ترافیک بالا میره. اگر دلیل منطقیتری دارید بفرمایید استفاده کنیم.:متفکر:

حامد مصافی
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 19:34 عصر
امکان داره برنامه نوشته شده با vb.net 2005 رو همراه بانک اطلاعاتی مربوطه فقط بر روی سرور نصب کرد
و کاربران برای اجرای برنامه از shortcut برنامه اصلی روی سرور استفاده کنند.

یعنی فایل اجرایی روس سرور باشه و کاربران از روی کلاینت اونو اجرا کنند؟
من فکر می کنم اشتیاهی پیش اومده!
یا شما سوالتونو درست نپرسیدید یا من متوجه نشدم یا دوستان اشتباه برداشت کردند

جوابی که اکثر دوستان دادند مربوط به پیاده سازی برنامه به صورت دولایه با پایگاه داده متمرکز هست که اصولاً هیچ مشکلی در این زمینه نخواهید داشت. اما برداشتی که من کردم این بود که شما می خواهید فایل اجرایی رو هم در سرور قرار بدید!
آیا من منظور شما رو اشتباه برداشت کردم؟؟ اگر اینطوره میشه کمی منظورتونو واضح تر بیان کنید؟؟؟

مدیریت کاربران به عهده DBMS هست. مشکلی نداره
یکی از فلسفه به دنیا آمدن سیستم های مدیریت بانک اطلاعاتی همین بوده!

mRizvandi
جمعه 20 بهمن 1385, 13:51 عصر
سلام

مشکلی که من در پست قبلی به اون اشاره کردم یکی از مشکلات برنامه هایی است که قرار هست روی یک کامپیوتر نصب بشه و چند کاربر همزمان با اون کار کنند.
یکی از دوستان گفته بود که این وظیفه DBMS یا همون SQL server هست. بله درسته ولی اگر شما کدهای لازم رو ننوشته باشید با یک خطای SQL Serverی یا بانک اطلاعاتی مواجه خواهید شد که در بهترین شرایط به کاربر پیغام "خطا در برنامه" یا چیزی شبیه به این نمایش داده خواهد شد.
بهتر اینه که کدهای لازم برای لاک کردن رکورد، جدول در برنامه قرار بگیره. همچنین کدهای لازم برای تشخیص لاک بودن. در این صورت کاربر می دونه که مثلا این رکورد توسط شخص دیگری در حال تغییر هست و باید صبر کنه تا اون کارش تموم بشه. یا اینکه باهاش تماس بگیره و در خصوص تغییرات با اون صحبت کنه.
اگر سوال دوستمون در خصوص بانک اطلاعاتی نیست و یک برنامه غیر بانک اطلاعاتی هست که هیچ مسله ای برای اجرای اون توسط چند کاربر وجود نداره. با خیال راحت برنامه رو روی سرور قرار بدید.
در آخر:

اگر امکان داره بیشتر توضیح بدید.آیا تنظیمات خاصی روی کلاینت باید صورت بگیره.
آیا امکان قفل کردن یک رکورد در زمان ویرایش نیست ؟؟؟؟
شما باید کد نویسی برنامه رو تغییر بدید. البته اگر دسترسی کاربران مختلف به بخشهای مختلفی از برنامه هست که جداول مختلفی هم داره و هیچ جدولی نیست که همزمان مورد استفاده دو کاربر باشه: اونوقت هم مشکلی نسیت.
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

mRizvandi
جمعه 20 بهمن 1385, 13:57 عصر
مجددا سلام

من نظر شما رو نفی میکنم. یعنی اگر برنامه ها در کلاینت نصب بشن این اشکال پیش نمی‌اید. بهرحال این مشکل برمیگرده به طراحی برنامه نه نوع اجرای برنامه. به هر حال یک نسخه از برنامه رو حافظه کلاینت لود میشه. تنها فرقش اینه که در این روش برای یک لحظه ترافیک بالا میره. اگر دلیل منطقیتری دارید بفرمایید استفاده کنیم.:متفکر:
اگر برنامه روی کامپیوترهای مختلف نصب بشه ولی بانک اطلاعاتی اون روی سرور باشه و همه از اون استفاده کنن مثل این می مونه که شما برنامه رو روی سرور داری اجرا می کنی (منظورم فقط بحث بانک اطلاعاتی هست نه چیز دیگه ای) خوب اونوقت مشکل صحبت شده پیش خواهد آمد.
مشکل ذکر شده زمانی پیش خواهد آمد که بیش از یک کاربر بخواهد با بانک اطلاعاتی در ارتباط باشد. اجرای کلاینتهای برنامه از روی سرور یا کلاینت تقریبا مهم نیست و به قول شما فقط بحث ترافیک رو خواهد داشت.
موفق باشید

shahram197070
شنبه 18 فروردین 1386, 13:49 عصر
با سلام
دوستان عزیز
دوباره سوالم رو مطرح می کنم :
ببینید یک بانک اطلاعاتی داریم با sql servr 2000 و برنامه حقوق و دستمزدی که با vb.net 2005 نوشته شده است حالا می خوام برنامه حقوق و دستمزد را روی سرور نصب کنیم و بانک اطلاعاتی هم روی همان سرور قرار بدم و درون connection string هم ip سرور تنظیم شده و شاخه ای که برنامه هم نصب شده را هم برای کاربران share کنیم آیا کاربران می تونند برنامه را بدون نقص اجرا کنند؟
خواهشنا اگر کسی اطلاعاتی داره دریغ نکنه تاریخ قرارداد در حال اتمامه و مشکل من حل نشده