PDA

View Full Version : دو سئوال

houtanal
یک شنبه 10 اسفند 1382, 00:35 صبح
ما در شبکه ای که اکتیو دایرکتوری داره می تونیم یک لپ تاپ را به شبکه وصل کنیم و به صورت گروه کاری از اینترنت شیر شده توسط سرور استفاده کنیم اما مسئله این است که چگونه می توان جلوی این کار را گرفت که اگر کسی عضو نبود امکان استفاده از اینترنت به اشتراک گذاشته شده را نداشته باشد و سوال دیگر اینکه چرا هر بار که یک لپ تاپ با یک نام ثابت به شبکه وصل می شود یک IP می گیرد؟ :shock:

برنامه نویس جوان
یک شنبه 10 اسفند 1382, 09:17 صبح
سلام

routing and remot access ین قابلیت رو داره که برای وصل شدن از یک سری قوانین استفاده کنید اگر هم از isa استفاده می کنید باز هم قوانین خاص خودش رو داره اگر در 2003 کار میکنید که یک قابلیت ارزنده ای در این زمینه هست که من براتون uploadمی کنم امیدوارم به دردتون بخوره
اما در مورد اینکه هر موقع وصل میشه یک ip می گیره این عملکرد کاملا طبیعی هست چون از dhcp استفاده میشه

موفق باشید

houtanal
یک شنبه 10 اسفند 1382, 11:30 صبح
منظور من از یک ip یک ip ثابت بود مثلا هر بار که من وصل می شدم همان IP دفعه قبل را به من می داد

یک شنبه 10 اسفند 1382, 17:21 عصر
با سلام
یکی از خواصی که در dhcp server می توانید تنظیم کنید مدت زمانی است که یک ip اجاره داده می شود. پیش فرض این زمان هشت روز است. به این معنی که پس از گرفتن یک ip توسط یک کلاینت تا هشت روز آن ip متعلق به همان کلاینت باقی می ماند و اگر ظرف این مدت دوباره کلاینت از dhcp server تقاضای ip کند همان ip اول را تحویل می گیرد.
با تشکر

houtanal
یک شنبه 10 اسفند 1382, 17:28 عصر
خیلی ممنون