PDA

View Full Version : ایجاد تاپیک در هر تالار برای امادگی بچه ها

sahar_2008
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 23:51 عصر
با سلام
من یک پیشنهادی دارم که بیشتربه ریش سفیدای سایت مربوط میشه یعنی اینکه برای اینکار باید افراد با تجربه پیشقدم بشن و پیشنهادم اینه که:
در هر یک از تالارهای برنامه نویسی یک بخشی رو ایجا کنیم و در انجا یک سری سوالات مطرح بشه.سوالات شامل سوالات مسابقات acm , به طور کلی سوالات مسابقه ای باشه سوالاتی که بچه ها رو برای مسابقات اماده کنه.
و یک قسمت هم مربوط به پروژه باشه:
پروژه هایی که به نحوی بچه های سایت با انجام انها یک امادگی نسبی برای کار در اینده پیدا کنند.
اگر میشه مسولین سایت نظراتشون رو بفرمایند.و بچه ها هم نظراتشون رو بگن ببینیم چقدر بچه ها به موضوعات نیاز دارند.
البته فقط مطرح کردن سوالات به عهده ی با تجر به هاست.
با تشکر

vcldeveloper
جمعه 20 بهمن 1385, 08:43 صبح
قبلا با مطرح شدن بخش هایی تحت عنوان کارگاه تقریبا طرح مشابهی مطرح شده بود، که چندان جواب نداد.
شخصا فکر نمی کنم لازم باشه همچین کاری در سایت صورت بگیره، ترغیب دیگران به انجام پروژه و حل سوال جزء وظایف سایت برنامه نویس نیست. اصلی ترین وظیفه سایت همون رفع مشکلات برنامه نویسی کاربران و کمک به اونها ست.

M-Gheibi
جمعه 20 بهمن 1385, 09:56 صبح
همونطور که آقای کشاورز فرمودند طرح‌هایی همچون کارگاه دلفی ، کارگاه ویژوال بیسیک و ... پیش از این نیز به مرحله اجرا در آمده بودند ولی به خاطر عدم درک دقیق از دلیل ایجاد آنها ، میشه گفت روند استفاده از بخش‌های یاد شده 180 درجه از راستای اصلی منحرف شد .

برای مسابقه هم در واقع نمی‌شه این بخش رو جدای از بخش‌های فعال موجود در سایت دونست چون به هنگام حل یک سوالِ مسابقه‌ای طبیعتاً با مشکلاتی روبرو خواهید شد که این مشکلات یا مربوط به پیدا کردن الگوریتم سوال هست ، یا مربوط به نحوه‌ی کد نویسی و یا ... . اگر دقت کرده باشید این دو نوع سوال هر کدوم مربوط به بخش خاصی از سایت که همین الآن هم فعال هستند ، می‌شوند : بخش الگوریتم‌ها و بخش زبان‌های برنامه نویسی (‌ C++ , C , Java و ... )

برای پیدا کردن سوالات هم به سادگی می‌شه در گوگل جستجو کرد و سوالات رو پیدا کرد .