PDA

View Full Version : سوالی در مورد متنهای فارسی و ادیت فارسی در گوشیهای که فارسی پشتیبانی نمیکنند

Mehran_Asghari
شنبه 21 بهمن 1385, 00:33 صبح
با سلام خدمت دوستان
سوال من بسیار مشخص در عنوان آمده است.
بحث در مورد فارسی نویسی هم نمایش و هم ویرایش در موبایل چگونه است؟
آیا میشود یک بسته pack نوشت که در تمام گوشیهایی که چه فارسی پشتیبانی کرده و یا نمی کنند کار کند؟
لطفا مرا در این مورد راهنمایی کنید.

rezaTavak
شنبه 21 بهمن 1385, 07:36 صبح
نه!

نمیشه چون این که ماشین مجازی جاوا چه کارهایی را انجام بدهد در برخی گوشیها مانند sonyericsson,sumsumng از قبل آمده و شما قاعدتا فقط با برنامه jar می توانید با آنها کار کنید. آن هم فقط یک jar .

این کار در j2se با JNI قابل انجام است که کلاس آن جدا نوشته می شود و به classpath اضافه می شود. اما همچین چیزی در موبایل قاعدتا قابل انجام نیست.

البته یک برنامه قران هست که با گرافیک فقط کلمات را نشان می دهد. میشه کلاسی نوشت که مانند آن کار کند و به تمام برنامه ها ضمیمه شود.

که خب حداقل یکماه کار می برد.

Mehran_Asghari
شنبه 21 بهمن 1385, 12:57 عصر
نه!

نمیشه چون این که ماشین مجازی جاوا چه کارهایی را انجام بدهد در برخی گوشیها مانند sonyericsson,sumsumng از قبل آمده و شما قاعدتا فقط با برنامه jar می توانید با آنها کار کنید. آن هم فقط یک jar .

این کار در j2se با JNI قابل انجام است که کلاس آن جدا نوشته می شود و به classpath اضافه می شود. اما همچین چیزی در موبایل قاعدتا قابل انجام نیست.

البته یک برنامه قران هست که با گرافیک فقط کلمات را نشان می دهد. میشه کلاسی نوشت که مانند آن کار کند و به تمام برنامه ها ضمیمه شود.

که خب حداقل یکماه کار می برد.

از شما ممنونم
پس باید چه کرد؟
من میخوام یک دیتا را در موبایل بصورت فارسی جستجو کنم. پس به یک editBox فارسی جهت نوشتن در آن احتیاج است. خوب اینکار را باید چطور انجام داد.
اگه مثلا بعضی گوشیها پشتیبانی نکنند، به نظر شما نمیشه چیزی مثل یک ادیتور فارسی نوشت و یه فونتی برای آن ست کرد که بشه از اون هم در این برنامه و هم در برنامه‌های دیگری که برای موبایل مینویسیم استفاده کرد.
من شنیدم یکی از شعارهای جاوا اینه که یکبار بنویسید و هزاران بار از آن در جاهای مختلف استفاده کنید. آیا واقعا اینطوره؟

rezaTavak
شنبه 21 بهمن 1385, 17:37 عصر
منظورم اینه فقط باید با خود جاوا بنویسید.