PDA

View Full Version : حافظه cash

setak
شنبه 21 بهمن 1385, 14:15 عصر
سلام
من یک دینابیس با حجم 700MB دارم . و در طول روز query های زیادی از جداول آن اجرا می کنم . با هر بار اجرای query به حجم دیتابیس من اضافه می شود تا اینکه بعد از چند روز به چند گیگا می رسد درحالی که من هیچ دیتای دیگری به دیتابیسم اضافه نکرده ام . متوجه شدم این مشکل از query گرفتن زیاد به وجود آمده
حالا سوال من این است آیا با query گرفتن باید مرتب حجم دیتابیس اضافه شود؟یعنی نتیجه query در cash سیستم sql server می ماند؟اگر اینطور است چطور باید حافظه cash راخالی کنم؟

AminSobati
شنبه 21 بهمن 1385, 14:21 عصر
دوست عزیزم،
Recovery Model دیتابیس شما احتمالا در حالت Full قرار داره. از دیتابیس Properties بگیرید و در قسمت Options اون رو روی Simple قرار بدین و بعد Shrink کنین.
من احتمال میدم این Log File هستش که داره رشد میکنه.

alex_kh58
شنبه 21 بهمن 1385, 14:44 عصر
برای رفع این مشکل باید هر روز یک full BankUp و یک TransactionLogBackUp بگیری و در پایان این دومرحله دیتا بیس را Shirink کنی که همه این مراحل را در یک جاب Sql زمانبندی کنید.

setak
دوشنبه 23 بهمن 1385, 15:26 عصر
دوست عزیزم،
Recovery Model دیتابیس شما احتمالا در حالت Full قرار داره. از دیتابیس Properties بگیرید و در قسمت Options اون رو روی Simple قرار بدین و بعد Shrink کنین.
من احتمال میدم این Log File هستش که داره رشد میکنه.

نه این طور نیست در حالت simple هستش ولی این مشکل رو داررم

setak
دوشنبه 23 بهمن 1385, 15:32 عصر
برای رفع این مشکل باید هر روز یک full BankUp و یک TransactionLogBackUp بگیری و در پایان این دومرحله دیتا بیس را Shirink کنی که همه این مراحل را در یک جاب Sql زمانبندی کنید.

TransactionLogBackUp را چطور باید بگیرم؟

AminSobati
دوشنبه 23 بهمن 1385, 15:38 عصر
نه این طور نیست در حالت simple هستش ولی این مشکل رو داررم
اگر Simple هست پس Log Backup لازم نیست بگیرید، فقط Shrink کنید

setak
دوشنبه 23 بهمن 1385, 15:54 عصر
خیلی متشکرم