PDA

View Full Version : خطای نیافتن Globa.dcuil >عدم دسترسی > IIS

احمد
دوشنبه 11 اسفند 1382, 10:47 صبح
سلام
:?: یک پروژه ASP.Net با نام WebApplication3 ایجاد کردم و بعنوان آزمایش چند مورد عنصر WebControl در آن قرار دادم . پروژه را Run کردم اما خطای نیافتن فایل Global.dcuil را اعلام کرد در راهنمای دلفی که نگاه کردم نوشته بود فایلی که use شده یا نامش اشتباه است ویا مسیر فایل در search path موجود نیست .
فایل های ضروی توسط دلفی Use میشود بنا بر این نباید خطا میداشت پس با منوی Search و زیر منوی Find in files نام فایل را جستجو کردم اما در هیچ جایی اعم از مسیر نصب دلفی-درایو I- و درایو نصب ویندوز _ درایو D _ آنرا نیافتم .
مشکل چیست؟ :(
بعلاوه فایل Web.config نیز وجود ندارد
لطفا نحوه تولید این فایلها را توضیح دهید. :roll:

SyntaxCheck
دوشنبه 11 اسفند 1382, 14:13 عصر
اگر Web.config وجود نداشته باشه خوب تعجبی هم نداره که چنین اتفاقی میوفته. این فایل از ضروریات اساسی پروژه های ASP.NET هست و بدون اون هیچ. به احتمال قریب به یقین عدم وجود این فایل ناشی از پاک کردنش توسط خود شماست احتمالا بصورت اتفاقی. راحت ترین راه برای ساخت یک نسخه جدید از این فایل اینه که از منو به ترتیب زیر عمل کنید:

File>New>Other>Delphi ASP Files>Web Coniguration File

پیشنهاد میکنم برای شروع کمی راجع به ASP.NET و فایلهای اساسی یک پروژه بطور مثال مطالعه کنید. بهترین مرجع قابل دسترس هم براتون هلپ همراه اکتان میتونه باشه.

احمد
دوشنبه 11 اسفند 1382, 17:59 عصر
از اینکه سریعا جواب میدهید سپاسگزارم انشاءالله همچنان فعال بمانید. :flower:
امتحان میکنم.

احمد
یک شنبه 17 اسفند 1382, 22:46 عصر
امتحان کردم مشکل مزبور مر تفع شد اما خطای ذیل حتی برای یک پروژه aspx. خالی خطای زیر تولید میشود:
( در واقع این صفحه ای است که در IE نمایش مییابد. )

Server Error in '/WebApp1' Application.
--------------------------------------------------------------------------------

Server cannot access application directory 'D:\Documents and Settings\Ahmad\My Documents\Borland Studio Projects\WebApp1\'. The directory does not exist or is not accessible because of security settings.
Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.Web.HttpException: Server cannot access application directory 'D:\Documents and Settings\Ahmad\My Documents\Borland Studio Projects\WebApp1\'. The directory does not exist or is not accessible because of security settings.

Source Error:

An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.

Stack Trace:

[HttpException (0x80004005): Server cannot access application directory 'D:\Documents and Settings\Ahmad\My Documents\Borland Studio Projects\WebApp1\'. The directory does not exist or is not accessible because of security settings.]
System.Web.HttpRuntime.EnsureAccessToApplicationDi rectory() +72
System.Web.HttpRuntime.FirstRequestInit(HttpContex t context) +263

[HttpException (0x80004005): ASP.NET Initialization Error]
System.Web.HttpRuntime.FirstRequestInit(HttpContex t context) +965
System.Web.HttpRuntime.ProcessRequestInternal(Http WorkerRequest wr) +128

--------------------------------------------------------------------------------
Version Information: Microsoft .NET Framework Version:1.1.4322.573; ASP.NET Version:1.1.4322.573

مشکل چیست لطفا راهنمایی کنید .
:? البته این خطا را قبل از این نیز داشتم و پس از بررسی IIS 5.1 متوجه شدم که خطا دارد و برای رفع خطا کارهای زیادی انجام دادم تا اینکه هماکنون IIS درست عمل میکند از جمه اینکه فایل راهنمای IIS که یک فایل aspx. میباشد در بروزر نمایش مییابد.

SyntaxCheck
دوشنبه 18 اسفند 1382, 04:14 صبح
سلام

Server cannot access application directory 'D:\Documents and Settings\Ahmad\My Documents\Borland Studio Projects\WebApp1\'. The directory does not exist or is not accessible because of security settings.

اگر کمی در پیام خطا دقت کنید، متوجه میشید. Virtual directory رو در IIS تست کنید. این پیام که داره میگه وجود نداره.

احمد
سه شنبه 19 اسفند 1382, 00:36 صبح
سلام برشما
چنانکه در ضمیمه ملاحظه میکنید دایرکتوری مجازی تعریف شده و خطا مربوط به بخش دوم یعنی عدم دسترسی است.
در آدرس ذیل راهنمایی برای موضوع یافتم که گفته بود به کاربر محلی ASPNET دسترسی اجرا و خواندن به فهرست برنامه بدهید
http://www.experts-exchange.com/Web/WebDevSoftware/Q_20747552.html
برای اینکار از سربرگ Directory Security مربوط به پنجره Property دایرکتوری مجازی برنامه استفاده کردم وکلید Edit را در ناحیه اول فشردم و به کاربر مورد نظر دسترسی دادم.البته قبل از این کاربر IUSER دسترسی داشت که من برحسب توصیه مزبور تغییر دادم اما باز هم توفیری نکرد.
نکته ای که میماند اینست که ناحیه دوم در سربرگ Directory security مربوط به دایرکتوری مجازی برنامه ( قسمت IP address and domain name restrictions ) غیر فعال است ومن نحوه فعال کردن آنرا نمیدانم . شاید دادن دسترسی مربوط به آن ناحیه باشد.

احمد
شنبه 23 اسفند 1382, 01:01 صبح
:) با تشکر از syntax check
بالاخره با انجام تغییرات فوق وshare کردن فولدر پروژه مشکل حل شد.