PDA

View Full Version : ارتباط sql server با vb2003.net و vb2005.net

ashkan2005
سه شنبه 24 بهمن 1385, 22:03 عصر
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
از دوستان اگه کسی قطعه کد برقراری ارتباط sql server 2005 با vb2003.net یا vb2005.net رو می دونه اگه بشه اینجا قرار بده تا همه استفاده کنند.
من مال اکسس رو می دونم اما sql server 2005 رو نه اگه میشه راهنمایی کنین

Public my_connectionstring As String = "Jet OLEDB:Global Partial Bulk Ops=2;Jet OLEDB:Registry Path=;Jet OLEDB:Database Locking Mode=1;Data Source=data\library.mdb;Jet OLEDB:Database Password=123;Jet OLEDB:Engine Type=5;Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Jet OLEDB:System database=;Jet OLEDB:SFP=False;persist security info=False;Extended Properties=;Mode=Share Deny None;Jet OLEDB:Encrypt Database=False;Jet OLEDB:Create System Database=False;Jet OLEDB:Don't Copy Locale on Compact=False;Jet OLEDB:Compact Without Replica Repair=False;User ID=Admin;Jet OLEDB:Global Bulk Transactions=1"

این کد مال اکسس هست برای ارتباط با sql کجا ها شو باید تغییر بدم .

DonetKarvb
چهارشنبه 25 بهمن 1385, 09:32 صبح
با یوزر نیم و پسورد

Data Source=myServerAddress;Initial Catalog=myDataBase;User Id=myUsername;Password=myPassword;

بدون یوزر نیم و پسورد:

Server=myServerAddress;Database=myDataBase;Trusted _Connection=yes;
شویهای مختلفی وجود دارد که میتونی به آدرس زیر بری و ببینیشون.
http://www.connectionstrings.com/?carrier=sqlserver2005

ashkan2005
پنج شنبه 26 بهمن 1385, 08:37 صبح
با سلام
ببخشید تو آدرس سرور چی باید بنویسم چون server من local هست و مورد دیگه اینکه من user و password هم به پایگاه ندادم به جای آونها باید چی بنویسم .

DonetKarvb
پنج شنبه 26 بهمن 1385, 09:43 صبح
با سلام
ببخشید تو آدرس سرور چی باید بنویسم چون server من local هست و مورد دیگه اینکه من user و password هم به پایگاه ندادم به جای آونها باید چی بنویسم .
به کانشکن استرینگ دومی تو پست قبل توجه کن, نوشته بدون یوزر نیم و پسورد:
اینو تستش کن

Server=(lcoal);Database=myDataBase;Trusted_Connect ion=yes;

ashkan2005
جمعه 27 بهمن 1385, 15:57 عصر
با سلام خدمت دوست عزیز
آیا این دستورات در sql server 2005 standard هم کار می کنه یا باید express باشه

DonetKarvb
جمعه 27 بهمن 1385, 19:06 عصر
با سلام خدمت دوست عزیز
آیا این دستورات در sql server 2005 standard هم کار می کنه یا باید express باشه
اگر تستش میکردی میدیدی که توی همه ویرایش های 2005 کار میکنه

ashkan2005
یک شنبه 29 بهمن 1385, 08:43 صبح
با سلام خدمت همه دوستان
من یک ارتباط برای vb2003.net و sql server 2005 standard به این صورت درست کردم (البته این دستور رو تو moduel نوشتم) و جواب داد یعنی تونستم توسط vb2003.net در sql اطلاعات رو ذخیره کنم و دوباره از sql اطلاعات رو بخونم. از همه اساتید و دوستان می خوام اگه اشکالی تو این قطعه کد می بینن لطف کنند بگن.

Public my_connectionstring1 As String = "Provider=SQLNCLI;Server=(local);AttachDbFilename=C :\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data\library.mdf;Database=lib rary;Trusted_Connection=Yes; "

با تشکر